Skocz do zawartości

inwestycja w s775 czy zmiana na AM3 lub s1156


Recommended Posts

nieee musze przyznac ze troche ostro ale ustawilem te 3,2ghz odrazu...wiem ze tak sie nie powinno robic ale tak zrobilem...komputer teraz chodzi normalnie nawet pogralem troche w gta i niby jest ok ale w OCCT wyskakuje jakis blad :) nie wiem jaki jest tego powod.czy wie ktos jakie powinno sie dawac napiecia do tego procka do takich taktowan?czy ja go niekatuje tym 1,315???nie mam zamiaru latwo z tych taktowan ustempowac poniewaz troche by to bylo bez sensu przesiasc sie z 2x3,8 na 4x3,0 powiedzmy przy czym duzo aplikacji widzi tylko 2 rdzenie w tym quadzie :D

Junior w kom pie wylonduje gtx 460 1gb od gigabyte

pozdrawiam i licze na odpowiedz

Link to post
Share on other sites

po duzych problemach z chlodziwem doszedlem do wniosku ze ten aerocool dominator wcale nie jest taki boski i ze bede musial zainwestowac w chlodzenie.pytanie jakie.mam dylemat poniewaz mam obudowe o szerokosci 18cm i wiekszosc porzadnych chlodzen niezmiesci sie z drugiej strony rozwazam w przyszlosci wymiane obudowy.poradzcie mi czy wziac wieksze i pozniej zmienic bude czy nie ko iecznie trzeba jakis wysoki radiator?jakie proponujecie chlodzenia pod to cpu?ja narazie rozwazalem z tych wiekszych silentiumpc fortis lub zalman flex z koleji z tych mniejszych cooler master n520.ten ostani moze konkurowac z flexem lub fortisem?jakie wy polecacie?licze na odp i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

po duzych problemach z chlodziwem doszedlem do wniosku ze ten aerocool dominator wcale nie jest taki boski i ze bede musial zainwestowac w chlodzenie.pytanie jakie.mam dylemat poniewaz mam obudowe o szerokosci 18cm i wiekszosc porzadnych chlodzen niezmiesci sie z drugiej strony rozwazam w przyszlosci wymiane obudowy.poradzcie mi czy wziac wieksze i pozniej zmienic bude czy nie ko iecznie trzeba jakis wysoki radiator?jakie proponujecie chlodzenia pod to cpu?ja narazie rozwazalem z tych wiekszych silentiumpc fortis lub zalman flex z koleji z tych mniejszych cooler master n520.ten ostani moze konkurowac z flexem lub fortisem?jakie wy polecacie?licze na odp i pozdrawiam

 

Zalman Performa mam i polecam a na pudle nawet pisze że pasuje do bud 180mm :(

Lub

Fortis

Link to post
Share on other sites

adson993 wlasnie problem w tym ze nie mam zamiaru pakowac sie w cos malego :( niechodzi mi tu o rozmiary nawet zabardzo tylko o wydajnosc.chodzi mi o naprawde porzadne chlodzenie bo jest o chlodzic...ten moj aerocool dominator to calkowita kiszka przy e6500 spisywal sie znakomicie dostal q6600 3,2 v1,35 i zaczela sie tragedia...w tescie temperatura rosla nieprzerwanie nawet do 94stopni :) dlatego chcem kupic raz a dobrze i zarazem porzadnie :/ exon mowisz ze tan zalman jest ok?w jakich tempach trzyma on twojego phaetona? :) myslisz (myslicie) ze od fortisa bedzie lepszy???

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

witam.odkrylem w koncu dolegliwosc mojego chlodzenia ;)

mianowicie przyjzalem sie mu dokladnie i stwierdzilem jedna rzecz.3 heatpaypy sa skierowane od redzenia ku gorze (w strone zasilacza nastempnie opadaja w dol.okazuje sie ze skraplajacej sie i parujace cieczy ( w moim przypadku chyba h2o) przeszkadza grawitacja.ochlodzona ciecz nie ma jak wrocic na rozgrzany procek poniewaz ma "pod gorke" :) sprawdzilem to chlopskim sposobem mianowicie polozylem obudowe na bok i wtedy testowalem...temperatura z 70-80 spadla do 50 stopni po 15min OCCT :) niezmienia to faktu ze chlodzenie wymienie tak czy siak...

toniek-94 twoje chlodzenie jest zajeb...e ale pisalem wyzej ze mam waska bude a ono jesty wybitnie wysokie wiec odpada exon681 ten zalman tez bardzo fajny ale cena przemawia za solidnym silentiumpc fortis i wlasnie tego najprawdopodobniej zakupie :) przesmarowany arctic silwer 5 bedzie napewno dobrze pracowal :D czy wszyscy sie ze mna zgadzaja??? :[

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

witam.odkrylem w koncu dolegliwosc mojego chlodzenia ;)

mianowicie przyjzalem sie mu dokladnie i stwierdzilem jedna rzecz.3 heatpaypy sa skierowane od redzenia ku gorze (w strone zasilacza nastempnie opadaja w dol.okazuje sie ze skraplajacej sie i parujace cieczy ( w moim przypadku chyba h2o) przeszkadza grawitacja.ochlodzona ciecz nie ma jak wrocic na rozgrzany procek poniewaz ma "pod gorke" :) sprawdzilem to chlopskim sposobem mianowicie polozylem obudowe na bok i wtedy testowalem...temperatura z 70-80 spadla do 50 stopni po 15min OCCT :) niezmienia to faktu ze chlodzenie wymienie tak czy siak...

toniek-94 twoje chlodzenie jest zajeb...e ale pisalem wyzej ze mam waska bude a ono jesty wybitnie wysokie wiec odpada exon681 ten zalman tez bardzo fajny ale cena przemawia za solidnym silentiumpc fortis i wlasnie tego najprawdopodobniej zakupie :) przesmarowany arctic silwer 5 bedzie napewno dobrze pracowal :D czy wszyscy sie ze mna zgadzaja??? :[

pozdrawiam

 

NIE

Lepszy Zalman STG2 niż Arctic Cooling 5

Link to post
Share on other sites

cytuje z opisu producenta "Uwaga! Technologia HE (bezpośredni kontakt heatpipe'ów z procesorem) wymaga zastosowania gęstej pasty termoprzewodzącej. Pasty nakładane pędzelkiem są zbyt rzadkie i niekorzystnie wpływają na wydajność produktu. " z tego co wiem to stg2 nalezy do tych zadszych a w zupelnosci zadszych od arctic silver 5.z reszta jak nie to to ekonomia przemiawia za as5 poniewaz ta paste mam a zalmana musial bym kupowac a to znow wydatek...

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

wlasnie wychodze na pi*o ale nie daje mi spokoju jeden dylemat :)

pomuzcie mi go rozwiazac ;)

zastanawiam sie miedzy fortisem a zalmanem performa poleconym przez exona.jest drozszy o parenascie zl ale dostaje bardzo dobra paste w zestawie.ale jedno mnie gryzie mianowicie to ze przy fortisie jak wyczytalem na roznych forach nie wszystkie heatpaypu stykaja sie z prockiem i sa jak by wylaczone z pracy...czy to jest prawda.z tych dwoch chlodziw juz o zadnym innym nie mysle.prosze o zetelna odpowiedz :[

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

skorzystam jeszcze raz z tego tematu zeby niezaczynac nowego :)

co do modernizacji to uwazam ja za zakonczona...

procek q6600

chlodzenie (po narazdzie z exonem :) )zalman performa

grafika gtx460 1gb gigabyte (ta z dwoma wentylami)

zasilacz ocz fatal1ty 550w

karta muzyczna x-fi extreme audio

mam tylko jeden drobny problem... nie wiem czy mam sie tym przejmowac ale lepiej spytac sie was i miec swiety spokoj :P mianowicie gdy podkrecilem procka do 3,25 zauwazylem cos dziwnego podczas startu kompa.gdy go uruchamiam wyskakuje to biale pole gigabyte s-series pierdu pierdu po czym powinna wyskoczyc jakas tabelka na czarnym tle i uruchamianie systemu.napisalem powinna poniewaz od czasu podkrecenia miedzy bialym polem a tabelka przesmignie jescze to czarne pole z roznymi danymi i napisem energyse u gory (mozliwe ze to inaczej pisze ja juz nie pamietam dokladnie) mam nadzieje ze wiecie o jakie logo chodzi...czy mam sie tego obawiac???o co moze chodzic?

czekam na odpowiedz i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

ja wiem ze to nie jest odrazu oznaka awari tylko jak wytlumaczyc ze kiedys tego nie bylo a teraz nagle jest?w tym wlasnie jest problem jak to logicznie wyjasnic :) bo to tak jak by komp dluzej myslal nad uruchamianiem niz kiedys i okno z napisem gigabyte nie miesci sie w czasie potrzebnym do uruchomienia :) nie wiem jak to logicznie wyjasnic...

Link to post
Share on other sites

ja wiem ze to nie jest odrazu oznaka awari tylko jak wytlumaczyc ze kiedys tego nie bylo a teraz nagle jest?w tym wlasnie jest problem jak to logicznie wyjasnic :) bo to tak jak by komp dluzej myslal nad uruchamianiem niz kiedys i okno z napisem gigabyte nie miesci sie w czasie potrzebnym do uruchomienia :) nie wiem jak to logicznie wyjasnic...

 

Pewnie przy podkręcaniu przesadziłeś i bios ci się zrestartował (domyślne ustawienia)

 

Jeżeli chcesz to wyłączyć to w opcjach boot szukaj full screen logo i daj na disabled

 

W mojej płycie tak jest i tak było przy restarcie biosu

Link to post
Share on other sites

wolał bym minimalnym kosztem rozbudować S775, nie ma sensu inwestować w nowsze podstawki/procesory. Szczególnie gdy stare wcale takie słabe nie są.

 

Dzisiejsze produkcje wcale nie są jakieś mocno wymagające. Wystarczy zwykły quad @3.0GHz.

I dobra karta graficzna. Tu ważne jest na jakim monitorze chcesz pracować. Jeśli rozdzielczość FullHD - weź coś pokroju GTX460. Dodatkowo sprzedaj stary ram. Kup jakiś lepszy 2x2GB. I lepiej kup dobry dysk twardy. To da Ci przynajmniej odczuwalnego kopa jakościowego ;)

Podsumowując

 

Procesor: Kup coś pokroju Q6600@3.0 lub podciągnij swojego 6500 na 3.2GHz ( i powinno być miło)

Płyta główna, na tym chipsecie P35 powinna dać wystarczające możliwość OC.

Karta Graficzna: To najważniejszy podzespół jeśli interesuje Cie granie GTX460 jest uniwersalny :)

Ram: 2x2GB DDR2 800MHz będzie się lepiej sprawować od Twojego mixa.

Dysk Twardy: kup coś nowego samsung f3, lub seagate serii 12.

 

Tak wyjdzie taniej. i wcale nie będzie słabiej. no chyba, że chcesz grać w 3d marki i zabijać się o kilka punkcików za setki złotych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...