Skocz do zawartości

inwestycja w s775 czy zmiana na AM3 lub s1156


Recommended Posts

witam serdecznie.mam dylemat mianowicie mam mozliwosc sprzedarzy calej platformy mianowicie cpu+mobo+ram+grafika. mam dylemat poniewaz nie wiem czy oplaca sie to sprzedac i zmienic platworme na AM3 lub s1156 czy pozostac przy tym sprzedac grafikie i procka i kupic cos mozniejszego pod 775 i gtx 460...jak wy uwazacie?za takim pomyslem przemawia to ze s775 nie ma juz zabardzo przyszlosci z koleji przeciw przemawia to ze zmiana platformy wiarze sie z dosc powaznymi kosztami...prosil bym o jakies pomysly i sugestie :wariat:

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

4 rdzenie a 2 rdzenie.........

4 rdzenie może mieć też na 775.

 

Które są nie opłacalne BO?

Bo to już stara podstawka...LGA775 intel już o niej zapomniał

quad od intela to ok 650zł (2,66GHz w 42nm)

a za taką cenę masz phenoma x4 3,0ghz co lepiej idzie i jest wspierany i jest najbardziej opłacalnym procem

Link to post
Share on other sites

sory ze dopiero odpowiadam ale bylem na niedzielnym piwkowaniu :menda:

do rzeczy

moj kolega chce kupic kompa i wymyslil sobie zrobic go na urzywkach i ja mu podpuscilem ze bede zmienial to tamto... i on bedzie odemnie kupowal to co ja sprzedam...moge sprzedac procek i grafe tylko albo procek grafe mobo ram czyli komplet.wlasnie ta gotowka u mnie przeplywa i sam nie wiem ile ja faktycznie bede mogl dolozyc...mam do sprzedania pare niepotrzebnych szpargalow (zwloki po skuterku na ktorym dawno przestalem jezdzic i wzmacniacz gitarowy brata :wariat: ) razem kapital okolo 900zl + gotowka ze sprzedazy.

nie jestem przekonanny do zmiany platformy zarazem zdaje sobie sprawe ze 775 to juz nieco przezytek...

jedno mnie ciekawi czy moja pyta glowan to dobra podstawa pod jakies fest procki typu q9550?czy jednak troche zamalo? jutro na spokojnie przelicze ile moglbym wydac gotowki na ten komp podam wam kwote i pomyslicie cos nad zestawem z gtx-em w roli glownej :hahaha:

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

pomóżcie moze mi oszacowac ceny sprzedawanych czesci to by mi pomoglo w oszacowaniu ile mam do wydania :wariat:

procesor intel dual core E6500 (kupiony w marcu)

karta graficzna msi n250gts twin frozr 1g oc (760/2300 nominalnie) (tez z marca)

pamiec ram kingstone 667mhz 3gb 2x1gb+2x512mb

plyta glowna gigabyte ga-p35-ds3l ona juz jest podstawa mojeo kompa dosc dlugo gdzies od czerwca 2008

byl bym wdzieczny za pomoc

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

tak sie teraz zastanawiam czy nie mialo by sensu sprzedaz tego zestawu i kupienie kolejnego z s775.powod takiego rozwiazania???cena... rozgladalem sie za plytkami glownymi i chipem x38 ktory jest juz niemalze krolem podkrecania i nie straszny mu nawet q9550 :wariat: na to patrzac na koszty wyladowal by jakis e8400 q8400 badz q9300 (z tym ostatnim ciezko z dostempnoscia). ram tez juz nie jest najswiezszy wiec moze wymienil bym na cos szybszego.calosc zwienczy gtx460... co myslicie o takim planie???

 

EDIT moze zadam takie pytanie...jaki potrzebuje procek aby ani troche ani w 1% nie hamowal karty gtx460?bo zastanawiam sie ze jezeli niektorzy pisza ze nawet ten co mam wystarczy to czy jest sens modernizacji?bo mysle sobie ze moze wymienil bym tylko procek i karte i mial bym spokoj bez nadmiernego wysilku finansowego....

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

4 rdzenie a 2 rdzenie.........

4 rdzenie może mieć też na 775.

 

Które są nie opłacalne BO?

Bo to już stara podstawka...LGA775 intel już o niej zapomniał

quad od intela to ok 650zł (2,66GHz w 42nm)

a za taką cenę masz phenoma x4 3,0ghz co lepiej idzie i jest wspierany i jest najbardziej opłacalnym procem

Tylko, że 4 rdzenie na 775 są równie wydajne co 4 rdzenie na 1156 - AMD zostaje w tyle.

Link to post
Share on other sites

Saiya-jin nie rozumiem tego....czy amd z 4 rdzieniami jest gorszy od intela s775 z 4 rdzeniami?bo z tego co mowisz tak wynika....

sam juz nie wiem co robic czy bawic sie w wymiane czy jeszcze oki co trzymac?jak trzymac to jakiego procka zalozyc zeby gtx 460 nie byl ograniczony?

Link to post
Share on other sites

tak nie jest :) Porównując AMD 955BE do opłacalnego Q6600 ten pierwszy jest mocniejszy. Porównując AMD955BE i całkiem nie opłacalnego Q9550 ten drugi jest gdzieś o 2% wydajniejszy,ale nie opłacalny bo strasznie drogo kosztuje, a nie warto wydawac kupę kasy na wymarły socket 775.

Ja mam 2 propozycje :

-Kupić q6600 (kręcić go do granic możliwości) i karta GTX 460 od MSI Cyclone lub GTX460 od Gigabyte z 2 wentylami.

-Ciekawsza propozycja Sprzedac to wszystko (jak znajdziesz kupca za rozsądną kwotę) Kupić 955BE + Asrock 870 Extreme 3 + Goodram 4GB +GTX 460

 

Jak masz kasę na to drugie bierz to drugie (lepsze). Jak nie masz kasy bierz 1 opcję tu amsz tego proca tanio w miarę http://allegro.pl/item1190490030_intel_ ... ev_g0.html dobra rewizja dobrze podkręcisz. Wszystko zrób tak żeby kupić jeszcze grafę.

Link to post
Share on other sites

takie pytanie.bo jak bym zostawal przy s-775 to chyba wymienial bym plyte glowna na jakas lepsza do OC.jakie poroponujecie tanie urzywane a dobre?myslalem cos o plycie z chipem x38.czy one sa dobre???jest do kupienia nowa za nieduze pieniadze ale intela...czy to prawda ze plyt glownych intela nie mozna podkrecac?

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

wiadomo ze jak ulepszac kompa to juz na dluzszy czas, podstawka 775 mowia ze przezytek ale nadal jest na niej jest quad, to samo bedzie z s1156, dodatkowo dali s1366 i niedlugo beda kolejne dwie, wiec wybierając któras z nich juz sie blokujemy na przyszlosc, AMD poszlo bardziej w nasza strone i i ciagle wypuszcza procesory na am3 wiec dalsza modernizacja bedzie dostepna, tylko czy warto, wedlug mnie intel ma lepsze procesory niz amd a z tej drugiej kozystalem przez pare lat, niedawno z amd przesiadka na intela c2d a teraz na quada. Wiadomo ze patrzymy na roznice cenowe, lecz jezeli masz oferte kupna czegos w duzo tanszej cenie to bierz. Na twoim miejscu obserwowal bym oferty tanszego kupna na serwisach aukcyjnych, kupisz mozliwe ze duzo taniej, nie patrz ze przestarzale, podobnie jest z radeonem hd 4870 x2 {2gb} dorownuje hd 5870, wiec duzo ludzi woli wydac 2 razy mniej a mniec podobnie wydajna grafe, nowsze nie znaczy najlepsze, c2d E8600 najmocniejszy 2 rdzeniowiec tez jest starszy, juz nie powiem jak duzo ludzi inwestuje w dx11, chodzi mi o nowe grafy, puki co obsluguje go tylko win 7 i jak bedzie pelna obsluga ze strony gry to ten model grafy bedzie cienko chodzil, za jakis czas bedzie win 8 i mozliwe ze dadza dx12 i co w tedy, nowe grafy tez beda musialy obslugiwac, to tylko zdzieranie kasy z ludzi.

 

 

 

wedlug mnie szukaj ofert zeby kupic taniej, ja bym ci polecil quada, ale w opcji kup teraz lepiej wez phenoma II 965BE, lub i7 920 wersja oem jak natrafisz na taka oferte,

 

Płyte polecam ASUS P5E to jest okrojona wersja, psikus pod naklejka P5E znajdziesz napis MAXIMUS FORMULA, cena na aukcji 250- 300zl.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...