Skocz do zawartości

GTX 780 gainward phantom vs GTX 970 Zotac


Recommended Posts

Witam

Długo czekałem już na premierę maxwelli, jednak spowodowały one znaczny spadek cen keplerów.

Zastanawiam się więc, co będzie bardziej opłacalne. To: http://proline.pl/?p=GAINWARD+GTX780PHGLH , czy to: http://www.agito.pl/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-970-4gb-ddr5-pci-e-box-84-1023450.html . Wydajność jest chyba porównywalna, cena na korzyść 780 (gtx 970 wykracza lekko ponad mój budżet), pobór prądu zaś na 970 (to mi jakoś nie robi różnicy). No i oczywiście phantom jest chyba lepszym (cichszym + łatwe czyszczenie wentylatorów) chłodzeniem niż to od zotaca. Głównie zależy mi na wiedźminie 3 który wyjdzie dopiero za jakiś czas, ale do tego czasu zapasy GTX 780 mogą się skończyć. 

 

Co będzie według was lepszym wyborem? 

Link to post
Share on other sites

Sprawa jest oczywista tu nawet nie masz się co zastanawiać gtx 970 pod każdym względem jest kartą lepszą, wydajniejszą  od gtxa 780  jest masę testów  nie będę ich tu powielał  dodatkowo gtx 970 ma obsługę dx12  , jak jesteś zainteresowany zakupem gtxa 780 to szukaj najlepiej używek z gwarancją w cenie do max 1100zł  powyżej tej ceny ta karta staje się nieopłacalna , ceny tych kart bardzo spadły z dnia na dzień po premierze gtx970 i gtx 980 i nadal lecą w dół .

Link to post
Share on other sites

Nie czytaj jakiś chorych wywodów o testach. Porównanie maxymalnego boosta 970ki z stockowymi zegarami kart z poprzedniej generacji. Ta 970ka to będzie szybsza od 980ki. Poczekaj na opinie ludzi. Nie każda karta kręci się do wartości testowych. Nie którzy liczyli na 1500+ boosta a mają 1200-1300.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
Gość Niuniek7

Zotaca nie kupuj .W podobnej cenie masz gigabyte 970 oc z którym zrobisz kazde fiki miki


 

 

Porównanie maxymalnego boosta 970ki z stockowymi zegarami kart z poprzedniej generacji.

Chesz powiedzieć ze wyłaczają boosta na gtx 780 :rotfl:


DjXbeat

Miał obie  i po oc 780 i  970 wyszło ze ta druga 15% szybsza

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...