Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

...a kto kupuje referencyjnego "paździerza" 980 ?

Za 1400-1500 zł mam autorską 980 na długiej gwarancji i 200-350 Mhz rezerwy OC po której zmiecie ona każdego 1060 przeciwko niej wystawionego.

ILE REZERWY?  :o

200 Mhz to jest max. 350 Mhz to chyba przy chłodzeniu ciekłym azotem.

Link to post
Share on other sites

Taa, kozim moczem...

Jest sporo rezultatów kart EVGA które mają boost 1216 a podkręcają się do 1600+...

Chyba ocipi..... ;)

Referenty mają najniższe taktowania po wyjęciu z pudełka i to na nich możesz zrobić najwięcej Mhz ale z reguły kończy się na +200Mhz.

Karty niereferencyjne mają znacznie większe taktowania po wyjęciu z pudełka więc w ich przypadku +100Mhz niekiedy jest już nie do osiągnięcia.

1600Mhz nie zrobisz bez odpowiedniego voltowania i przeróbek w biosie dodatkowo takie taktowanie osiągnie 0.01% sprzedawanych kart.

W przypadku GTX980 taktowanie ~1520Mhz jest już bardzo dobrym wynikiem

Link to post
Share on other sites

Mało wiesz.

No fakt, przebrnąłem tylko przez 8 wersji 980. :->

 

Miałem niedawno Zotaca i miał boost na 1260, bez podnoszenia napięć wchodziło 1510, góra 71 stopni przy 35% wentyli.

To ja na referentach 980 miałem większy boost po wyjęciu z pudełka.

Swoją drogą trochę to dziwne co napisałeś. Bo 1260Mhz po wyjęciu z pudełka to niezła padaka w kwestii GPU a +250Mhz zrobiła - aż się nie chce wierzyć. Niski boost z reguły oznacza niski ASIC czyli jakość GPU :>

Link to post
Share on other sites

ASIC był chyba ponad 70, ale to żaden wyznacznik według mnie, kompletnie nie ma znaczenia dla OC.

ASIC ma olbrzymie znaczenie dla OC szczególnie wtedy gdy zjedziesz z temperaturami bardzo nisko. Przy wysokim ASIC jesteś w stanie uzyskać wyższe taktowanie przy niskich temperaturach!!!

 

Przykład 980 77.2% ASIC, Wiedźmin 3

980 - 77C 1475/2000Mhz

980 - 45C 1530/2000Mhz.

Link to post
Share on other sites

Miałem 2 sztuki G1 970.

Jedna miała ASIC 83% a druga 60.2%. Obydwie karty robiły 1520Mhz przy 75C.

Po zbiciu temperatury do ~45C karta z ASIC 83% zrobiła 1590Mhz a tej z ASIC 60.2% niska temperatura nic nie pomogła i dalej robiła 1520Mhz.

Przy niskiej temperaturze widać różnicę w ASIC ale większość osób o tym nie wie ;)

Link to post
Share on other sites

Hehe, ja sprzedałemR290 z ASIC prawie 90% !

Żebym wiedział jaki skarb posiadam...tyle że jakoś ludziska się o nią specjalnie nie bili  :P

 

@up no to faktycznie prawdziwa gratka...dla kompletnych idiotów przyssanych do portfela tatusia.  :D

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

@mst

 

Dla zwykłego amatora twojego pokroju ASIC rzeczywiście znaczenia nie ma. I jesteś Pan bezczelny wyzywając od "idiotów" większą część Benchmarka, ciezko pracujacych na to co maja. Jak nie wiesz co to ASIC to idz lepiej na pclab albo elektrode bo tam sie nadajesz.

 

:majty:

Link to post
Share on other sites

Amatora mojego pokroju...hmmm...czyli ty jesteś zawodowcem?  :rotfl: W czym? Mario ?  :D 

 

Jestem na Elektrodzie od kilkunastu lat, to nie jest forum dla dzieciaków trzepiących sobie do słupków w durnych benchmarkach, tylko zawodowców mających realną wiedzę na temat elektroniki.

ASIC ? Jakaś durnota o której 5 lat temu pies z kulawą nogą nie słyszał, nie ma żadnych dowodów że karty z wysoką wartością kręcą się lepiej, na forach ludzie już o to się kłócili zaraz po wprowadzeniu tego czegoś w GPU Z, i spierają nadal do dziś dnia.

A rezultaty były i są niespójne, czasem karty mające 63% kręciły się lepiej od tych z wartością powyżej 80.

 

Że ja niby ukradłem to co mam ? Poza tym ile osób tutaj kupiło sobie takiego "selekta" za ponad 1000 baksów ? Pewnie równe "0".

Link to post
Share on other sites

ASIC jako taki nie ma wpływu na możliwości mocniejszego podkręcania, ale:

np. taki 980 wykręcony na 1630 mhz z asiciem powiedzmy 60% będzie chodził oczywiście o ile się uda, ale z chłodzeniem wodnym i po 70-80 stopni.
a taki 980 z asiciem 80-90% na tym samym taktowaniu z chłodzeniem wodnym będzie sobie śmigał po 50-60 stopni, i jeśli jest to dobry do OC czip no to jeszcze można wyciągnąć a w pierwszym przypadku kartę która na wodnym robi 80 stopni bałbym się jechać dalej nawet jeśli dała by radę.

Generalnie karty z wyższym ASIC są chłodniejsze.

I proszę się nie sugerować temperaturami które podałem, to tylko tak dla zobrazowania przykładu. ;)

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

Troszkę dziwnie pojmujecie ten cały asic, dużo osób mysli że im wiekszy tym lepiej ale to róznie bywa.

Wysoki ASIC ma mniejsze napięcie robocze ale wiekszy wyciek przez co większy pobór prądu , cieplejsze mniej energooszczędne.

Niski ASIC większe napięcie robocze ale mniejszy wyciek przez co pobór pradu jest mniejszy, gpu jest chłodniejsze bardziej energooszczedne. Przy wysokim asic mniejsze napiecie ale też mniejsze napięcie maksymalne i odwrotnie. U AMD strate LKG mozna wyliczyc jest wzór, nie wiem czy tak samo liczy się u NV. Dużo ludzi uważa że karty z mniejszym asic lepiej sie kręcą przez mniejszy wyciek,  gpu z tym samym asic nie są identyczne.

Link to post
Share on other sites

@@RuLeR,
Przy wyższym ASICu pobór prądu jest niższy, a przy niskim ASICu przez to że jest mniejszy wyciek to ma lepszą reakcję / jest bardziej podatny na podkręcanie przy zmianach napięcia.
Generalnie ASIC nie jest wyznacznikiem tego czy karta będzie się dobrze podkręcać czy nie, bardziej wyznacza czy do tego podkręcania będziesz ją musiał zwodować czy dasz radę na fabrycznym powietrznym chłodzeniu conieco z niej wykręcić ( o ile w ogóle będzie się kręcić ).

Przy niższym ASICu jest większa pewność że jak osiągniesz na standardowym napięciu jakiś limit to po zwiększeniu napięcia jeszcze coś wyciągniesz ale musisz mieć dobre chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...