Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

 

 

WF3 tego mi nie zapewni

Na tym się skupmy. Tobie nie zapewni, bo nie umiesz sobie dwa razy kliknąć. Zamiast prowadzenia jakiejś durnej forumowej krucjaty, ustawiłbyś krzywą wentylatorów połowie wyprzedanych w tym roku WF3.

 

 

 

Ja opieram się na tym co daje mi producent a nie na tym co sam mogę osiągnąć

Jak kupisz makaron w sklepie, to też go potem chrupiesz zamiast ugotować, bo producent dał tak a nie inaczej? Durne kołtuńskie myślenie...

 

Moja rada - kup konsolę, bo wydawanie ponad 1500zł na kartę graficzną która ma chodzić na fabrycznych ustawieniach to pomyłka.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Tobie nie zapewni, bo nie umiesz sobie dwa razy kliknąć.

Czy ja gdzieś napisałem, że nie umiem?

Dobrym przykładem na to, że jednak umiem jest mój BIOS z Gigabyte GTX970 Wf3 OC, który poszedł w świat i na jego bazie powstały poradniki jak zmniejszyć prędkość wentylatorów w idlle na ww karcie graficznej gdzie producent zapewnił nam 1500-1600rpm w spoczynku.

Wracając do dyskusji

Dostając kartę oceniam ją po tym co daje mi producent i na takiej podstawie ją oceniam. To, że ja sam mogę sobie odpowiednio ustawić krzywą obrotów zapewniając lepszy kompromis po między ciszą/wydajnością mnie nie interesuje bo to producent powinien o to zadbać a nie ja tym bardziej nie będę oceniał chłodzenia po zmianie parametrów jego pracy bo to jest idiotyzm!!!

Z drugiej strony producent chyba doskonale wie dlaczego wydaje kartę z taką a nie inną mapą pracy wentylatorów :>

 

Jak kupisz makaron w sklepie, to też go potem chrupiesz zamiast ugotować, bo producent dał tak a nie inaczej? Durne kołtuńskie myślenie...

To tak jak odnosić się do wygody pary butów, ale bez ingerencji w wiązanie sznurowadeł. Szkoda klawiatury na takie dyskusje... Masakra.

 

Daruj sobie takie durne porównania bo nie jesteśmy na forum obuwniczym ani kuchennym :>

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

to producent powinien o to zadbać a nie ja

Kultura pracy i temperatury karty graficznej, zależą w ogromnym stopniu od środowiska w jakim pracuje. Od temperatury pomieszczenia, przez obudowę, cyrkulację powietrza, ilość kurzu, sąsiedztwo innych sprzętów (...), więc wartości adaptacyjne danego chłodzenia są czynnikiem bardziej istotnym niż jej wyjściowy model pracy. Kto tego nie rozumie, jest dzieckiem, głupcem, albo laikiem.

 

Modularność okablowania w zasilaczach też będzie dla Ciebie wadą? Bo producent powinien wiedzieć których kabli będziesz używać, a nie które zechcesz sobie wpiąć? 

 

 

 

takie durne porównania bo nie jesteśmy na forum obuwniczym ani kuchennym

Boli, co? 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Kultura pracy i temperatury karty graficznej, zależą w ogromnym stopniu od środowiska w jakim pracuje. Od temperatury pomieszczenia, przez obudowę, cyrkulację powietrza, ilość kurzu, sąsiedztwo innych sprzętów (...), więc wartości adaptacyjne danego chłodzenia są czynnikiem bardziej istotnym niż jej wyjściowy model pracy. Kto tego nie rozumie, jest dzieckiem, głupcem, albo laikiem.

To są czynniki zewnętrzne mające bezpośredni wpływ na uzyskiwane wyniki więc powinny być takie same dla każdej testowanej karty graficznej. Jeżeli nie są takie same to uzyskane wyniki nadają się do kosza.

 

Zacytuje Twoja wypowiedź:

 

 

Wentylatory z WF3 nie są ciche od pewnego progu obrotów, ale do tych wcale nie trzeba docierać

 

- tym samym potwierdzasz to o czym piszę od samego początku. 

 

WF3 po przekroczeniu pewnej ilości rpm staje się dość głośnym chłodzeniem i na tle konkurencji wypada słabo. W domowych warunkach bez problemu osiągniesz taką prędkość rpm. Jednocześnie sugerujesz, że wcale nie musimy dobijać do tych obrotów co wskazuje na ingerencje w krzywą obrotów.

Wytłumacz to osobom, które nie ingerują w ogóle w prace podzespołów :>  Zapominasz o tej grupie osób?

 

 

Boli, co? 

To jest raczej śmieszne i żenujące, że wysoko postawiony administrator na znanym portalu komputerowym dyskutując o chłodzeniu kart graficznych posiłkuje się porównaniami obuwniczymi czy kuchennymi bo nie ma argumentów

Dam Ci dobrą radę, skup się na kartach graficznych i ich chłodzeniach bo o tym toczy się dyskusja ;)

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

Z drugiej strony producent chyba doskonale wie dlaczego wydaje kartę z taką a nie inną mapą pracy wentylatorów

 

Seriously ?

 

Karty idą na cały świat z jedną mapą. Również do krajów, gdzie średnia temperatura jest o kilkanaście stopni wyższa niż w klimacie umiarkowanym, jaki mamy w Cebulandii.

 

Głównym powodem takiej polityki jest to, aby Janusze z tropików nie mieli problemów z przegrzewającymi się układami.

 

Jeśli kilka kliknięć w ustawieniach uważasz za jakąś niesamowicie wielką ingerencję, a chłodzenie, które po takowej bije na głowę większość konkurencji, co potwierdzają testy, to analogia z makaronem jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Smacznego. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Karty idą na cały świat z jedną mapą. Również do krajów, gdzie średnia temperatura jest o kilkanaście stopni wyższa niż w klimacie umiarkowanym, jaki mamy w Cebulandii.

 

Głównym powodem takiej polityki jest to, aby Janusze z tropików nie mieli problemów z przegrzewającymi się układami

Obalę Twoja tezę.

Po pierwsze

Czemu zatem inni producenci nie stosują takiej polityki i w swoich kartach mają wgrane mapy obrotów ze znacznie mniejszymi prędkościami? :>

Po drugie.

W spoczynku też im się tak karty grzeją, że aż wymagane było 1500-1600rpm jakie było w 970 WF3 OC ?

 

Jeśli kilka kliknięć w ustawieniach uważasz za jakąś niesamowicie wielką ingerencję

Są osoby, które w ogóle nie korzystają z programów monitorujących w których możesz edytować pracę wentylatorów. Co im poradzisz na wydzielany hałas? :>

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Są osoby, które w ogóle nie korzystają z programów monitorujących w których możesz edytować pracę wentylatorów.

 

Są również osoby, które wierzą w Reptilian.

Link to post
Share on other sites

Są osoby, które w ogóle nie korzystają z programów monitorujących w których możesz edytować pracę wentylatorów. Co im poradzisz na wydzielany hałas? :>

Jaki hałas? Mam wrażenie, że Tobie to będzie przeszkadzać odgłos przelatującej muchy. Mój komputer stoi na biurku, w środku jest gtx 970 z WF3 (G1) i na stokowym biosie, generowany dźwięk nie nazwałbym hałasem. Owszem słychać ale bez przesady. Dodam jeszcze, że teraz mam mocno podkręconą kartę (1557mhz/2050mhz) i wentylatory ustawione na max obrotów przy 55C. Kartę słyszę tylko wtedy, gdy mam minimalne obroty wentylatorów w obudowie (CM StormTrooper). Gdy tylko je włącze by chłodziły komputer na maxa, to automatycznie generowany dźwięk zagłusza mi mojego gtx970.  Owszem komputer słychać, może nawet przeszkadzać mi po jakimś czasie, pod warunkiem że siedzę w kompletnej ciszy. Tak jednak nie jest. Nie mówię już o tym, że u mnie w Idle jest 800RPM około.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Są też osoby, którym kończą się argumenty

 

Chłopie, na kilku poprzednich stronach wkleiłem masę testów i recenzji, gdzie w zaletach kart z WF3 powtarza się jak mantra : niskie temperatury i poziom generowanego hałasu.

 

Odkąd sięgam pamięcią te dwie cechy przewijały się w recenzjach większości autorskich kart od GB. 

 

Wydałem 6 stów na PSU, 5 na budę, drugie tyle na chłodzenie CPU (wcześniej miałem H220) i  dwie stówy na kontroler do wentyli. Gdyby WF3 było głośnym chłodzeniem, to nie wydawałabym 2k na kartę, składając kompa pod kątem ciszy, mając do wyboru pierdylion innych kart.

Link to post
Share on other sites
macie info kiedy w Polsce sie pokażą niereferenty GTX 980Ti? Póki co tyko Gigabyte się pokazał... a ja czekam na Zotaca

 

Zamow sobie u naszego bratniego narodu, z za zachodniej granicy.  

http://www.hardwareversand.de/en/6144+MB/239264/ZOTAC+GTX+980+Ti+AMP%21+Extreme%2C+6GB+GDDR5%2C+DVI%2C+HDMI%2C+3x+DisplayPort.article

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

teraz mam mocno podkręconą kartę (1557mhz/2050mhz) i wentylatory ustawione na max obrotów przy 55C. Kartę słyszę tylko wtedy, gdy mam minimalne obroty wentylatorów w obudowie (CM StormTrooper).

Jeżeli nie przeszkadza Ci 3200rpm to nie mam o czym z Tobą dyskutować. Ja nie mam młockarni pod biurkiem :>

Ja miałem WF3 OC i WF3 G1 i w obydwu przypadkach 1600rpm było wyraźnie słyszalne na tle wszystkich komponentów a Ty masz problem z wychwyceniem 3200rpm. Dobre  :rotfl: 

 

 

Wydałem 6 stów na PSU, 5 na budę, drugie tyle na chłodzenie CPU (wcześniej miałem H220) i  dwie stówy na kontroler do wentyli. Gdyby WF3 było głośnym chłodzeniem, to nie wydawałabym 2k na kartę, składając kompa pod kątem ciszy, mając do wyboru pierdylion innych kart.

Na tle konkurencji jest głośny!

Asus DCU2/StriX, MSI TwinFrozr/Gaming, Gaiward Phantom i Inno3D X3/X4 te chłodzenia zapewniają lepszą kulturę pracy od WF3.

Ciekawi mnie co byś powiedział jak bym Ci zestawił WF3 vs Inno3D X3 gdzie na drugim chłodzeniu przy 40% mniejszej prędkości obrotów miał byś temperatury w dalszym ciągu lepsze o 5-6C od Wf3 8-)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie przeszkadza Ci 3200rpm to nie mam o czym z Tobą dyskutować. Ja nie mam młockarni pod biurkiem :>

Ja miałem WF3 OC i WF3 G1 i w obydwu przypadkach 1600rpm było wyraźnie słyszalne na tle wszystkich komponentów a Ty masz problem z wychwyceniem 3200rpm. Dobre  :rotfl:

 

Sorry ale generowany poziom hałasu nie jest tak głośny jak Ty sugerujesz. Ja też nie mam o czym z Tobą dyskutować, bo na siłę wmawiasz wszystkim że WF3 jest jakoś super głośne. Interesujące jest to, że kilka osób, posiadaczy kart z tym chłodzeniem zaprzeczają temu co mówisz a Ty dalej brniesz w swoje. Owszem kartę słychać, być może głośniej niż inne ale dalej nie jest to poziom hałasu jaki próbujesz nam wmówić. Odnośnie max ustawień dałem porównanie, że nawet przy 3200RPM moje wiatraki w obudowie potrafią chodzić głośniej. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Link to post
Share on other sites
Na tle konkurencji jest głośny!

 

Strix i TwinFroz w obecnej generacji faktycznie zazwyczaj wymieniane są jako cichsze niż G1 (to musi być strasznie trudne do wykminienia patrząc na obecność 2 wentylatorów o większej średnicy i niższej prędkości obrotowej vs 3 w G1). Pierwszy raz czytałem o tym zdaje się tutaj:

http://www.overclock.net/t/1516121/gtx-970-comparison-strix-vs-msi-gaming-vs-gigabyte-g1

 

Natomiast chłodzenie na GB jest najwydajniejsze, więc poświęcenie kawałka wyjątkowo wysokich fabrycznych zegarów lub świetnych temperatur dla zwiększenia komfortu użytkowania nie powinno nikogo zaboleć. Chyba że jest już z natury fanem kopania się z koniem i obrażania się na rzeczy które łatwo można zmienić. Jeśli ktoś jest kompletnym lajkoniem i kupuje 970-tkę od GB to może się spodziewać że będzie miał najszybszy fabrycznie podkręcony model z trochę głośniejszym chłodzeniem a poradę jak zmienić profil wentylatorów dostanie w internetach w 5 minut... A tak ogólnie to kto nie zalewa ten kapuje. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Owszem kartę słychać, być może głośniej niż inne ale dalej nie jest to poziom hałasu jaki próbujesz nam wmówić.

Po pierwsze zanim zaczniesz się udzielać to przeczytaj ze zrozumieniem cały temat dyskusji. Ja wyraźnie napisałem, że chłodzenie WF3 na tle konkurencji wypada gorzej co zresztą swoją wypowiedzią sam potwierdzasz a nigdzie nie napisałem jaki jest to poziom więc ja nikomu nie wmawia, że ma głośno, głośniej czy najgłośniej :>

Po drugie jeżeli masz "młockarnie" w PC i wentylatory zagłuszające pracę karty przy 3200rpm to jak Ty chcesz ze mną dyskutować o ciszy i komforcie?

 

Tak samo jak Nowaj jestem nastawiony na ciszę i komfort. W moim zestawie w spoczynku żaden wentylator nie pracuje i mam kompletną ciszę a po odpaleniu gry wentylatory automatycznie startują z 350rpm i reagują na temperaturę procesora. Maksymalnie dochodzą do 1050rpm i na tle pracy moich wentylatorów WF3 OC jak i WF3 G1 było słychać dość dobrze. Takie Inno3D w ogóle nie przebijał się przez pracę wentylatorów tak samo jak StriX czy Gaming od MSI. Nawet referencyjne chłodzenie na 980 wypada pod tym względem lepiej a wentylatory pracują wolniej bo temperatura cpu jest mniejsza ze względu na ciepło wypychane po za obudowę.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Natomiast chłodzenie na GB jest najwydajniejsze,

Jeśli już to prawie bo do Inno3D X3 i X4 nie ma nawet startu ;)

Jeżeli chodzi o kompromis cisza/wydajność to najlepiej wypada wspomniane Inno3D  i MSI Gaming.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...