Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

Miałem stare 8 GB 1333 a zmieniłem na Tridenty 2400. Różnica jest taka, że stabilniej trzyma te klatki teraz. Albo to placebo :)

Ze względu na szybszy podsystem pamięci ogólna wydajność procesora dość mocno wzrosła na nowych pamięciach.

Przetestuj procesor jakimś benchmarkiem lub testem a AIDA64 Extreme to zobaczysz, że procesor notuje wzrost wydajności od 4 do 12% ;)

Link to post
Share on other sites

Warto podkrpodkręcać 970tki.

w AC Unity

gpu-180mhz

ram-120mhz

Fps z 30 na 36 (minimalne)

Max 49 (wszystko max)

Szału nie ma ale jak komuś staje jak ma 5 fps więcej

Panowie troszkę techniczne pytanie.

Wiem że TXAA w teorii lepsze od MSAA

bo mniej zasobów zżera itd.itd.ale co bedzie lepsze dla gtx970 ?

MSAAx2 czy full TXAA ?

np.TXAAx4

Ustawienie MSAAx4 i 970 dostaje zadyszki.

Już nie wspomnę o x8 bo mam wrazenie jakbym AC-Unity uruchomił na Gt630

Link to post
Share on other sites

Nie zauwazacie tu absurdu? Roznica w grafice pomiedzy ustawieniami jest tak "wielka" ze trzeba sie pytac co jest lepsze, albo porownywac na screenach, bo w grze nie widac. Jak nie widac roznicy to szkoda zmniejszac sobie ilosc fps'ow.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie takie lekko niezwiązane z tematem. Jeżeli chciałbym oddać kartę, którą kupiłem przez internet z X-KOMu to mam na to 14 dni licząc od dnia dostarczenia jej do domu. Czy musi ona być nieużywana czy coś w tym stylu? Nie ma śladów użytkowania, siedziała tylko niecały tydzień w kompie. Dwa powody mam dlaczego chciałbym to zrobić. Pierwszy to taki, że mogę otrzymać kod na Wiedźmina a drugi, bardziej irytujący. Z karty w grach i menu (bez loadingów) wydobywa się mniej więcej taki dźwięk :https://www.youtube.com/watch?v=rWYYRQRwYg0O dziwo testowałem też furmarkiem i nic podobnego się nie działo. Tylko gry i menu gier. Pisk z cewek był tylko lekko słyszalny jak odpaliłem menu gry gdzie było jakieś 2,5-3,5k fpsów. V-sync nie pomaga, dźwięk wydobywa się wprost proporcjonalnie do wyświetlanych klatek na sekundę. Jeżeli ustawię sztywno 1 fps to ten dzwięk wydobywa się raz na sekundę, im więcej tym częściej. Ktoś wie co to może być? Czy to też cewki? Gdyby nie to, że często gram w nocy to olałbym to, ale dźwięk ten słychać nawet z drugiego pokoju jak jest kompletna cisza. Przepraszam, ale jestem zielony w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Zwróć tą kartę.

 

Skąd oni mają wiedzieć ile dni karta przepracowała. Oddaj i tyle bez podania przyczyn.

 

Jeśli bedziesz reklamował, to jak by chcesz taki sam produkt ale bez wady.A reklamacja trwa 14dni.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że nie dostanę używanej:) Gra i tak pewnie pójdzie na sprzedaż, bo kolekcjonerka zamówiona, ale 130zł piechotą nie chodzi, a i tak oddaję głównie dlatego, że ten dźwięk jest strasznie irytujący. Bez tego bzyczenia to bym olał ten kupon i karty nie oddawał.

Link to post
Share on other sites

MSAA wygląda najlepiej, ale nie wiem jak w tej grze. Poszukaj na nvidii screenów.

Nie pie... jak sie nie znasz na rzeczy! :>

MSAA jest archaiczną techniką wygładzania krawędzi, która bardzo mocno obciąża sprzęt i powoduje znaczne zapychanie pamięci vram karty graficznej. Dodatkowo MSAA nie wygładza wszystkich powierzchni i powoduje duże problem przy wygładzaniu powierzchni, które są pokryte shaderami!

TXAA jeszcze bardziej obciąża sprzęt ale wygładza wszystko przez co obraz minimalnie traci na ostrości jednak jest w całości wygładzony.

Najlepszą metodą wygładzania są pochodne SSAA jednak obciążenie przy takiej technice jest podobne do włączenia znacznie wyższej rozdzielczości.

Bardzo dobrą metodą wygładzania jest SMAA. Ma bardzo małe obciążenie w stosunku do sprzętu, nie zapycha pamięci vram i wygładza obraz dość dobrze.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Zawsze używam TXAA ale wczoraj zapuścilem AC unity z MSAAx2 i faktycznie obraz przestał być rozmyty.

Jakby ostrzejsze teksturki i dalej widać.

SMAA jest ładniejsze od MSAA?

tą opcje zawsze pomijam.

Nie chodzi mi o techniki tutaj czym się dana rożni lecz o to by obraz był jak najładniejszy a żeby pokazu slajdów uniknąć

Inkwizycje przelazłem na TXAA.Obraz był jakby lekko zamglony w oddali. Myślałem że to taki klimat. A nie prawda.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Raczej ją oddam i kupię ponownie taką samą. Jeżeli złożę wniosek mailowo i przywiozę im sprzęt do jednego z salonów to gotówka jest oddawana od razu czy po jakimś czasie na konto bankowe?

Gotówka jest oddawana z reguły taką samą drogą jak dokonałeś płatności za produkt.

Link to post
Share on other sites

@djxbeat

 

A może nie używaj wulgaryzmów co ?

Sam się nie znasz i wypisujesz bzdury.

Nie mówiłem nic na temat zarzynania sprzętu, ale o jakości.

 

http://www.tweakguides.com/Crysis3_6.html

 

http://international.download.nvidia.com/geforce-com/international/comparisons/watch-dogs/watch-dogs-anti-aliasing-comparison-1-4x-txaa-vs-8x-msaa.html

 

Jak Ty uważasz , że txaax4 jest lepsze niż msaax8 to albo do okulisty powinieneś iść, albo leczyć się na nogi, bo na głowę zdecydowanie za późno.

Link to post
Share on other sites

Nie mówiłem nic na temat zarzynania sprzętu, ale o jakości.

 

jtak Ty uważasz , że txaax4 jest lepsze niż msaax8 to albo do okulisty powinieneś iść

To teraz wykonaj porównanie w miejscu gdzie masz sporą ilość shaderów szczególnie takich gdzie obraz jest odbity.

Zrobisz zonk bo zobaczysz, że na tych powierzchniach MSAA nic nie wygładziło a wydajność spadła. :>

MSAA patrząc od strony technologicznej to antyk. Nie wygładza wszystkich powierzchni a z shaderami ma olbrzymi problem bo nie dość, że zabiera wydajność to powoduje błędy graficzne

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak Ty uważasz , że txaax4 jest lepsze niż msaax8 to albo do okulisty powinieneś iść, albo leczyć się na nogi, bo na głowę zdecydowanie za późno.

 

Zdecydowanie sie z toba zgadzam, Jak ktos twierdzi inaczej to chyba poprostu nie ma sprzetu zeby wlaczyc MSAA. Niedawno jeszcze mialem GTX 780ti i grajac w FC4 wlaczylem 4xTXAA. Niedalo sie na to patrzec , moze to wina gry (silnika gry). Wczesniej az tak mi sie to nie rzucilo w oczy bo zwykle staralem sie uzywac MSAA nawet troche , ale wyglada lepiej. To chyba zalezy od gry. Gralem wiele razy w Crysis 3 , przeszedlem gre juz z 5 razy na roznych kartach i z 8xMSAA wyglada super, ale akurat ta gra ma na tyle wyrazna grafike ze nawet FXAA wyglada niezle. 


 

 

To teraz wykonaj porównanie w miejscu gdzie masz sporą ilość shaderów szczególnie takich gdzie obraz jest odbity. Zrobisz zonk bo zobaczysz, że na tych powierzchniach MSAA nic nie wygładziło a wydajność spadła. MSAA patrząc od strony technologicznej to antyk. Nie wygładza wszystkich powierzchni a z shaderami ma olbrzymi problem bo nie dość, że zabiera wydajność to powoduje błędy graficzne

 

Teoretycznie masz racje , ale w praktyce gry wygladaja najlepiej z MSAA, wszystkie te nowe sposoby wygladzania krawedzi staraja sie bardziej lub mniej rozmyc obraz. Tak calkiem niezlosliwie, jesli masz FC4 pobaw sie tymi ustawieniami. Zobaczysz jak w niektorych przypadkach obraz jest rozmyty. Wyglada jak w nienatywnej rozdzielczosci.  

Link to post
Share on other sites

@keczu

 

Dobrze piszesz, ale przecież wiesz jacy tu znawcy i burżuje. Nie mam zamiaru się z nikim kłócić i niech dla nich  bez aa będzie najlepsza ultra hiper super mega piękne.

Dziś piątek 13-stego. Od rana mam pecha. 

Koniec offtopu.

Link to post
Share on other sites
I JAKIMŚ CUDEM MACIE RADEONY  i dlatego mozecie tylko sobie popisaac o TXAA Ja rezygnuje z kazdego wygładzania oprócz FXAA jesli jest mniej niz 100fps

 

Jeszcze dwa tygodnie temu mialem GTX 780ti GHZ. ;)   

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Jak masz wyprowadzony dźwięk?

Wypuść z Nvidii przez HDMI.

Moim zdaniem to wina syfiatej dźwiękówki.

Możesz mi powiedzieć co ma dźwiękówka do tego dźwięku z karty graficznej?

Edit:

Zauważyłem podczas grania w Dying Light, że głośność dźwięku zmienia się podczas obciążenia procesora graficznego. Podczas 90% zużycia jest to głośne, a gdy spojrzę się w niebo i schodzi do 30% to dźwięk również cichnie, ale dalej występuje.

Edytowane przez Son1c
Link to post
Share on other sites

Możesz mi powiedzieć co ma dźwiękówka do tego dźwięku z karty graficznej?

Edit:

Zauważyłem podczas grania w Dying Light, że głośność dźwięku zmienia się podczas obciążenia procesora graficznego. Podczas 90% zużycia jest to głośne, a gdy spojrzę się w niebo i schodzi do 30% to dźwięk również cichnie, ale dalej występuje.

 

Jeśli to nie cewki i szum wentylatora to jakie jeszcze dźwięki mogą się wydobywać?

Może Cie źle zrozumiałem i nie bardzo wiem o jakie dźwięki chodzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...