Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

A czy ktoś ma jakieś info kiedy Gigabyte G1 ma być dostępny np w morelach lub esc :?:

 

Ostatnio o to pytalem i karty maja się pojawić na końcu czerwca / początku lipca. Karty co jakiś czas są dostępne do kupienia ale ich liczba jest bardzo mała... rozchodzą się w kilka minut. 

 

poki co masz link http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-980-ti-superclocked-acx-2-0-6gb-gddr5-384bit-3xdp-hdmi-dvi-i-box-06g-p4-4995-kr-747896/do evga za calkiem przystepna cene. 

Link to post
Share on other sites

Mi samemu podoba się 980TI ale martwi mnie że za rok może być sytuacja taka sama jak z 780TI pokonuje ją 970

ludzie płacili 3000tys zł nie mija rok a karta za 1500 zł pokonuje 780ti a obecnie ceny na allegro 780ti nawet za 1200zł 

 

Takiego scenariuszu trochę się obawiam chociaż samemu mnie kusiło aby ją zakupić 

Link to post
Share on other sites

Dojechała mi karta. Włożyłem, zainstalowałem najnowszy sterownik i gpu-z. Sprawdziłem ASIC - 65%. Zmartwiłem się, chociaż wiem, że to nic nie znaczy. Odpaliłem MSI Afterburner i suwak rdzenia na chama +200. Smarka przeszła bez problemu (wieczorem będę próbował więcej :D). Biorąc pod uwagę, że to referent, już jestem mega zadowolony:

 

http://www.3dmark.com/3dm/7498845?

Link to post
Share on other sites

to niechaj sie teraz pospieszą z tymi obniżkami bo nie dość, że kart nie ma, to im całkiem sprzedaż stanie...

ja się wstrzymam te kilka kub nawet kilkanaście dni, w końcu lato jest


a tak w ogóle to myślę, że ten przeciek z obniżkami to ściema... 980-tki Ti na papierze są a kupić ich nie można (sam zamawiałem i mi anulowano zamówienie)... więc myślę, że to taka gra na zwłokę w celu zyskania czasu na uzupełnienie stanów magazynowych po to, żeby się potencjalni klienci wstrzymali z zakupem furiego

Link to post
Share on other sites

1.5 by wystarczyło, tak jak miałem w 7970 :P Później już w żadnej grafice nie mogłem tak zmieniać napięcia wysoko :(

Na gigabyte można podobno do 1.27v podbić, bo dwóch tutaj się bawiło na 970tkach w OC z modyfikacjami w biosie, ale to tam szczegół.

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

To, ze GPU-Z nie pokazuje wyzej niz 1.2750v nie znaczy, ze rzeczywista wartosc napiecia nie moze byc wyzsza. Na swoim Gigabyte G1 z powodzeniem testowalem 1.313v (bez wodnego chlodzenia nie radze testowac wyzej) niestety wymiernych korzysci przy tym nie bylo wiec uznalem, ze nie ma sensu. 

 

Jaką wersje gtx 970 polecacie do wykręcenia ;)

budżet 1500-1600 

 

Co do odpowiedzi to celowalbym w dwie karty. Gigabyte gtx 970 G1 oraz MSI gtx 970 Gaming 4G ME. Jezeli bedziesz robil OC poprzez modyfikacje Biosu, to nie sugerowalbym sie kultura pracy, bo wszystko idzie wyregulowac pod siebie. Natomiast jezeli zalezy Ci na kulturze (ciszy w Idle) pracy oraz OC tylko poprzez programy typu MSI AfterBurner lub podobne, to MSI bedzie lepszym wyborem ze wzgledu na polpasywne chlodzenie, co za tym idzie cisze w IDLE. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...