Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

 

 

nie miałeś do czynienia z naprawdę cichymi konstrukcjami

 

To raczej Ty nie widziałeś na oczy 780 GHz Edittion, nie mówiąc już o jej testowaniu.

 

http://cdn.eteknix.com/wp-content/uploads/2013/11/gb_gtx780ghz_acoustics.png 

 

http://www.eteknix.com/gigabyte-gtx-780-windforce-oc-ghz-edition-3gb-graphics-card-review/14/

 

11401471_10206588451330637_6845221596351

 

http://www.vortez.net/articles_pages/gigabyte_gtx_780_ghz_edition_review,12.html

 

11426325_10206588478371313_7945937804944

 

http://www.pureoverclock.com/Review-detail/gigabyte-gtx-780-ghz-edition-review/15/

 

Przed jej zakupem naczytałem się pierdylion recenzji, więc jeśli mówię, że komputer jest bezgłośny to tak jest. Posiadam dwa SSD, a HDD mam jedynie jako magazyny, zasilacz ma taką moc, że w stresie pozostaje pasywny, a wszystkie wentylatory są podłączone do regulatora i poskręcane na 5V.

 

Ale z pewnością testerzy z zagranicznych portali również nie mają porównania i mają problemy ze słuchem.

Link to post
Share on other sites

To raczej Ty nie widziałeś na oczy 780 GHz Edittion, nie mówiąc już o jej testowaniu.

Proszę bardzo.

http://i62.tinypic.com/2vdpv0n.jpg

 

 

5 dni temu sprzedałem tego GTX780. Tutaj masz link do tematu z konkurencyjnego portalu

http://forum.pclab.pl/topic/1051612-Gigabyte-GTX780-OC-3GB-WF3-GW-25ms-1140z%C5%82/page__p__13422672&?do=findComment&comment=13422672

 

Jeżeli to jest Twoja 3 karta pod rząd z Wf3 to jakie Ty masz odniesienie do konkurencyjnych rozwiązań ?  :>

Tak jak napisałem wyżej, nie masz żadnego odniesienia dlatego uważasz Wf3 za ciche chłodzenie.

 

Ja miałem kilka kart różnych producentów z różnymi chłodzeniami i WF3 wcale taki cichy nie jest bo przy pełnym obciążeniu wentylatory potrafią rozkręcić się ponad 2000tyś rpm co jest już bardzo dużą wartością i b.dobrze słyszalną.

Sam mam dobrze wentylowaną a zarazem cichą obudową więc doskonale słyszę jak karta wybija się na tle wentylatorów z obudowy.

Na tle dzisiejszych konstrukcji ala MSI Gaming, Asus StriX, Inno3D X3/X4 czy nawet Gainward Phantom chłodzenie Gigabyte WF3 wypada mizernie w kwestii wydzielanego hałasu.

Sam posłuchaj jak wypada WF3 na 980Ti a jak Inno3D X3. To jest przepaść!!!

http://www.computerbase.de/videos/2015-06/geforce-gtx-980-ti-partnerkarten-lautstaerke/

Nawet referencyjny cooler wypada ciszej od WF3. Lada moment dojdzie Asus StriX i MSI Gaming, które słyną z bardzo dobrej kultury pracy.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Proszę bardzo.

 

GTX 780 to nie jest 780 GHz Ed. Pomijam różnicę w cenie, która w momencie, gdy kupowałem kartę, wynosiła ponad 3 stówy, to te modele nie różnią się jedynie backplate'm i fabrycznie podniesionymi zegarami.

 

 

 

jakie Ty masz odniesienie do konkurencyjnych rozwiązań ? 

 

Takie, że w ciągu kilku ostatnich lat składałem pierdylion komputerów dla rodziny, znajomych i wszystkich krewnych Królika.

 

 

 

chłodzenie Gigabyte WF3 wypada mizernie w kwestii wydzielanego hałasu.

 

I pewnie dlatego w przytoczonych przeze mnie recenzjach (pierdylion innych można w 5 minut znaleźć w sieci) WF3 jest chwalone za temperatury i głośność. Seems legit. 

Link to post
Share on other sites

GTX 780 to nie jest 780 GHz Ed.

I ta wersja z mniejszym taktowaniem przekracza 2000rpm a po OC na 1130Mhz karta wbija 2200rpm więc jest już cholernie głośno.

Identyczna sytuacja jest z Ghz Ed.

 

Takie, że w ciągu kilku ostatnich lat składałem pierdylion komputerów dla rodziny, znajomych i wszystkich krewnych Królika.

W takiej sytuacji obiektywnie przyznasz, że konkurencyjne rozwiązania wypadają ciszej :>

 

I pewnie dlatego w przytoczonych przeze mnie recenzjach (pierdylion innych można w 5 minut znaleźć w sieci) WF3 jest chwalone za temperatury i głośność. Seems legit. 

Od zawsze chłodzenia WF3 względem konkurencyjnych miały lepsze temperatury kosztem ciszy i to się nie zmieniło!

WF3 na 780 czy na GTX970/980 - te chłodzenia wyróżniały się mniejszymi temperaturami względem konkurencji ale gorszą kulturą pracy a powodem tego są większe prędkości pracy wentylatorów.

Taki MSI gaming 970 wbija 1100rpm, Asus StriX 1250rpm, Inno3D 1100rpm. 970 WF3 (3hp) OC 2000rpm a 970 G1 (5hp) 1800rpm.

 

A jak się do tego ustosunkujesz? http://www.computerbase.de/videos/2015-06/geforce-gtx-980-ti-partnerkarten-lautstaerke/

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z ciekawości zerknąłem, jak się sprawy mają w przypadku Maxwell'i. Jeśli uwzględnić, że GTX 980 od MSI ma o prawie 100 MHz niższe zegary od G1 Gaming - rzeczywiście WF3 wypada tragicznie. Chyba jedynymi układami, gdzie to chłodzenie sobie ewidentnie nie radziło, były R9 290 i R9 290X.

 

11248798_10206589720722371_7072549694494

Link to post
Share on other sites
Taki MSI gaming 970 wbija 1100rpm, Asus StriX 1250rpm, Inno3D 1100rpm. 970 WF3

Troche przesadzasz na swoją strone :D

Nowaj te test z neta sa g warte bo chocby ten wyzej nie jest prawda .Asus 970 strixx jest głosniejszy od msi a tu sa te same decybele :D

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

 

 

A jak się do tego ustosunkujesz?

 

Nakręcony kanapką filmik, bez jakiejkolwiek metodologii, instrumentów pomiarowych, czy chociażby ustawienia mikrofonu ? Tak na marginesie - kto w normalnych warunkach używa w ten sposób GPU i kto bez jakiejkolwiek potrzeby ustawia prędkość wentyli na maxa ?

 

Nie twierdzę, że WF3 odpalone na 100% jest ciche - wręcz przeciwnie - ryczy wówczas jak odrzutowiec. Gdy testowałem OC kart po zakupie i ustawiałem wentyle na 100% to na czas testu wychodziłem z pokoju.

 

Nigdy, powtarzam nigdy, nie miałem jeszcze jednak sytuacji, abym słyszał kartę bez OC podczas grania.  


 

 

Te wykresy nadają się do kosza.

 

Wykresy znanych i cenionych serwisów nadają się do kosza, a nagrywane kanapką filmiki są cacy. To by było na tyle, nic tu po mnie. 

Link to post
Share on other sites

A ja to niby nie miałem? Wentylatory z WF3 nie są ciche od pewnego progu obrotów, ale do tych wcale nie trzeba docierać. WF3 jest i ciche i wydajne. W serii 6xx było bezkonkurencyjne, bijąc na głowę wszystkie inne (z DCUII będącym bardzo blisko, a potem długo nic). Kolejna rewizja tego chłodzenia już stała na równi z konkurencją, stąd popularne opowieści o przeciętności tego układu - nic bardziej mylnego. To dalej dobre chłodzenie, które po chwili zabawy z krzywą obrotów nie zawodzi na żadnym polu. (Pomijam 290 i 290x bo tym układom to nic nie pomoże)

Więc polecam wracać na forum weterynaryjne, a nie opowiadać tu głupot.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nakręcony kanapką filmik, bez jakiejkolwiek metodologii, instrumentów pomiarowych, czy chociażby ustawienia mikrofonu ?

Procedure testową masz opisaną na ich stronie, tak samo wyniki pomiaru głośności. Zapewniam Cię, że miedzye G1 a Gaming nie ma 1dB róznicy - jest znacznie więcej. :>

 

Wykresy znanych i cenionych serwisów nadają się do kosza, a nagrywane kanapką filmiki są cacy. To by było na tyle, nic tu po mnie. 

Jeżeli 85% kart według tego serwisu uzyskuje taki sam poziom głośności to moim zdaniem jest coś nie tak.

A ja to niby nie miałem? Wentylatory z WF3 nie są ciche od pewnego progu obrotów, ale do tych wcale nie trzeba docierać. WF3 jest i ciche i wydajne. W serii 6xx było bezkonkurencyjne, bijąc na głowę wszystkie inne (z DCUII będącym bardzo blisko, a potem długo nic). Kolejna rewizja tego chłodzenia już stała na równi z konkurencją, stąd popularne opowieści o przeciętności tego układu - nic bardziej mylnego. To dalej dobre chłodzenie, które po chwili zabawy z krzywą obrotów nie zawodzi na żadnym polu. (Pomijam 290 i 290x bo tym układom to nic nie pomoże)

 

Więc polecam wracać na forum weterynaryjne, a nie opowiadać tu głupot.

Sam nie opowiadaj głupot bo ja odnoszę się do chłodzenia bez jakiejkolwiek ingerencji w krzywą obrotów!

WF3 seria jest głośna i tyle w temacie!

Tak na marginesie - kto w normalnych warunkach używa w ten sposób GPU i kto bez jakiejkolwiek potrzeby ustawia prędkość wentyli na maxa ?

 

Nie twierdzę, że WF3 odpalone na 100% jest ciche - wręcz przeciwnie - ryczy wówczas jak odrzutowiec. Gdy testowałem OC kart po zakupie i ustawiałem wentyle na 100% to na czas testu wychodziłem z pokoju.

A gdzie tam masz ustawiona prędkość na maksa?

Tam masz AUTO FAN :>

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
A gdzie tam masz ustawiona prędkość na maksa? Tam masz AUTO FAN :>

No własniechyba jakiś wałek tam leci bo przy 48 stopniach to msi czy kazda ina karta gm204 z półpasywem   nie załaczy   wentylatorów :D Co nie zmienia faktu o czy mówisz  ale zaden z was pewnie nie zakumał czaczy :D

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

@Sid

Idąc dalej tym tokiem to w każdym chłodzeniu można poprawić kulturę pracy czy wydajność. Ja opieram się na tym co daje mi producent a nie na tym co sam mogę osiągnąć dłubiąc przy krzywej obrotów.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

(Pomijam 290 i 290x bo tym układom to nic nie pomoże)

Twierdzenie na poziomie laika. Z kazdym niereferencyjnym chlodzeniem 290-tki nie maja problemu z temperaturami i halasem.  


Poza tym wiekszosc recenzentow sie juz dawno sprzedala i ciezko cos konkretnego mozna przeczytac. Beda zle pisac to nie dostana nic do testow. Widzialem kiedys kolesia z http://www.legitreviews.com/ jak plakal na YouTube ze sie AMD na niedo obrazilo i nic nie dostaje od nich. JayTwoCents tez sie ostatnio sprzedal, lubilem jego recenzje bo byl szczery, ale odkad rzucil swoja normalna prace i zajal sie profesjonalnie swoim kanalem na YouTube to tylko chwali wszystko, a juz EVGA to wszystko mu sie kreci jak nikomu innemu. Dostaja selekty do testow i tyle. 

Testy halasu robione sa najczesciej przed OC i nie wiadomo w jakich warunkach. Tu przyklad. 

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_780_ti_windforce_3x_review,10.html

Wszystko pieknie i pewnie cicho. 

A tu po OC, widac w MSI AB okno z obrotami wentylatorow, ponad 2000 obr/min, na bank bylo glosno.

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_780_ti_windforce_3x_review,27.html

 

Chsecie cos glosnego uslyszec to prosze, mialem trzy z tych kart, oprocz 6990, Devil 13 byl naprawde glosny. Ale 7990 byl cichszy niz 780ti GHZ WF3. Trzeba przewinac strone do dolu. 

http://www.tomshardware.com/reviews/powercolor-devil-13-dual-amd-r9-290x-review,3853-9.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

WF3 seria jest głośna i tyle w temacie!

 

Wrzucałem to już wcześniej, ale skoro upierasz się, że Ziemia jest płaska:

 

11426325_10206588478371313_7945937804944

 

Na poprzedniej stronie 3 inne fragmenty i linki do całych recenzji. 

 

Jeśli kilku niezależnych od siebie recenzentów w zaletach danej karty umieszcza niski poziom hałasu, a ja sam tę kartę posiadam, to nie wmawiaj mi, że mam w kompie suszarkę, bo to zakrawa o jakiś surrealizm.

 

 

 

Twierdzenie na poziomie laika.

 

Pewnie. Świadczy o tym pierdylion przypadków, gdy karty potrafiły latem na stock'u zrzucać zegary z powodu temperatury.

Link to post
Share on other sites

 

 

Pewnie. Świadczy o tym pierdylion przypadków, gdy karty potrafiły latem na stock'u zrzucać zegary z powodu temperatury.
 

 

No, ale jak ktoś ma ciasną budę, duża kartę, kable poplątane i kurzu tyle, że by szło chleb smarować to nie dziwne, że ma w budzie piekarnik i mu karta zbija taktowanie.

Link to post
Share on other sites
upierasz się, że Ziemia jest płaska:

 

 

 

To tak jak odnosić się do wygody pary butów, ale bez ingerencji w wiązanie sznurowadeł.

 

 

Panowie piszcie normalnie bez tych elokwentnych wstawek, nic to nie wnosi do tematu, jesli cos to napewno negatywnego.

 

 

 

Pewnie. Świadczy o tym pierdylion przypadków, gdy karty potrafiły latem na stock'u zrzucać zegary z powodu temperatury.

 

Sluchaj jak ktos zamknal w taniej budzie R9 290 bez wentylacji to moooze ,ale i tak to wiekszosc takie niemadre gaworzenie baaardzo mlodych forumowicziw co nigdy tej karty nie mieli i widzieli jakies pierwsze recenzje ze stokowym chlodzeniem. Mi MSI Gaming nigdy nie skoczyla pow. 75~78 stopni w auto. Ugotowalem ta karte fakt, zbila zegary, ale tylko dlatego ze byla w crossfire z druga taka sama ;) . I tez zajelo to z 15min w pelnym obciazeniu. 

Jak widac nie miala czym oddychac. :roll:

http://imageshack.com/a/img537/4889/muK1G9.jpg

A tu max 85 stopni, 2xR9 290x na jednej plytce chlodzone powietrzem.

http://imagizer.imageshack.us/a/img909/1669/5tOTwg.jpg

Edytowane przez keczu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Twierdzenie na poziomie laika. Z kazdym niereferencyjnym chlodzeniem 290-tki nie maja problemu z temperaturami i halasem. 

Z jednej strony masz rację ale z drugiej nie.

Generalnie odpowiedniki chłodzeń niereferencyjnych z nV zastosowane na kartach AMD są głośniejsze i trzymają większe temperatury. Mają do czynienia z większym TDP i aby utrzymac temperatury wymagają większej prędkości wentylatorów. W praktycznie każdej grze dają radę generując odpowiednie temperatury i wydzielany hałas po za jedną: Wiedźmin 3.

Zapewniam Cie, że w tej grze wszystkie karty dostają po tyłku gorzej niż w niejednym benchmarku i tutaj pojawia się już problem. Nawet jedna z najlepszych kart Sapphire R9 290 TriiX, która siedziała u mnie 1.5 tygodnia temu dobijała do 87C po kilku minutach. W tej samej procedurze testowej GTX780 WF3 dobijał do 78C.

 

Jeśli kilku niezależnych od siebie recenzentów w zaletach danej karty umieszcza niski poziom hałasu, a ja sam tę kartę posiadam, to nie wmawiaj mi, że mam w kompie suszarkę, bo to zakrawa o jakiś surrealizm.

A czy ja gdzieś napisałem, że masz w kompie suszarkę?  ;)

Ja stwierdzam fakty, że na tle konkurencji WF3 jest głośniejszy.

Przywykłem do cichej pracy zarówno w spoczynku jak i pod obciążeniem i chłodzenie WF3 jest dla mnie za głośne! Miałem do czynienia z różnymi chłodzeniami i wiem co to jest ultra cicha praca. WF3 tego mi nie zapewni. Z mojej strony to tyle.

Panowie jakie taktowania ma w końcu Giigabyte 980 Ti Gaming G1 :?:  Bo w testach podają inne niż np tutaj

Gigabyte 980TI Gaming G1 ma taktowanie 1190Mhz + BOOST.

BOOST zależny jest od ASIC karty. Im wyższy ASIC ma karta tym wyższe taktowanie końcowe będzie wbijać

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...