Skocz do zawartości

Nvidia Geforce GTX 970, jaki jest naprawdę?


Recommended Posts

Przecież wielokrotnie zamieszczałeś już takie testy. Nie były Twoje?  Jeżeli chodzi o 970-kę.

Moje były tylko z GTX780 a z GTX970 wykonywali moi znajomi oraz uzytkownicy z portali PC w tym z benchmarka ;) 

Teraz będzie prawdziwe i rzetelne porównanie tych dwóch układów bez faworyzwoania jednej czy drugiej strony.

Karta, która okaże się wydajniejsza zostaje u mnie a druga leci na sprzedaż ;)

Link to post
Share on other sites

Ja sprzedałem lekko ponad miesiąc przed premierami gtx 970 swojego 780 za 1600zł. Więc mi się opłaca kupno, i kto był mądry i cierpliwy to mu się opłaciło jak jeszcze stały dobrze 780tki. 

 

DjXbeat ponieważ gtx 970 jest lepszy, CHŁODNIEJSZY, i bardziej podatny na OC (chociaż to kwestia sztuki)

Miałem gtx 780 i temperatury były 74stopnie. Po OC pod 80stopni jak sprawdzałem. 

 

Znajomy niedawno kupił MSI 970 a też miał 780 to jak widziałem gtx 970 wyciąga zauważalnie więcej fps. W co niektórych tytułach znacznie więcej jak 780TI lub lepiej. Więc wniosek jest jeden. TYLKO 970. Ale to sam się przekonasz:) 

Link to post
Share on other sites

Jak już wcześniej wspomniałem od dziś mam kartę Asus GTX 970 Strix.

Pół dnia nie miałem dostępu do sieci (UPC), więc wrażeniami dzielę się dopiero teraz.

 

Temperatury

idle: 33 st. C

max zaobserwowana pod obciążeniem: 67 st. C

 

Max taktowanie w grach (Metro 2033 i Battlefield 4) wyświetlane przez MSI Afterburner

gpu: 1304 MHz

memory: 3506 MHz

 

Na razie nie podkręcam.

Edytowane przez est_ars
Link to post
Share on other sites

Przesiadka z GTX 780 na 970 nie ma najmniejszego sensu a na pewno nie przy obecnych cenach. Więcej stracisz niż zyskasz, chyba że pieniądze nie grają roli, albo nie musisz na to sam zarobić, to już co kto woli.  ;)

Obecnie stoję dość dobrze finansowo więc stwierdziłem, że zakupię 970 tylko do testów.

Od samego początku powtarzałem, że przesiadka z 780 na 970  nie przyniesie większej wydajności ;).

Mam okazję to sprawdzić.

 

Pewnie go zakupi i odda w ciagu 10 dni jak większość tego typu pseudo testujących  ;)

Nie jestem Tobą żeby się tak bawić!

Dodatkowo jestem niezależnym testerem i już wielokrotnie robiłem takie porównania. Nie mam z tego zysku a czystą przyjemność Trollu!

 

Karta idzie potem na sprzedaż i już mam nawet na nia chęntych a jeszcze karta do mnie nie dojechała

 

DjXbeat ponieważ gtx 970 jest lepszy, CHŁODNIEJSZY, i bardziej podatny na OC (chociaż to kwestia sztuki)

Miałem gtx 780 i temperatury były 74stopnie. Po OC pod 80stopni jak sprawdzałem. 

 

Znajomy niedawno kupił MSI 970 a też miał 780 to jak widziałem gtx 970 wyciąga zauważalnie więcej fps. W co niektórych tytułach znacznie więcej jak 780TI lub lepiej. Więc wniosek jest jeden. TYLKO 970. Ale to sam się przekonasz:) 

Sęk w tym, że miejscami 970 ma tych fps zauważalnie mniej od 780 dlatego obie karty będę testował w 3-4 lokacjach w danej grze a nie tylko w jednym  miejscu bo taki test nie oddaje rzetelnie prawdziwej róznicy po miedzy tymi kartami ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

DjXbeat ponieważ gtx 970 jest lepszy, CHŁODNIEJSZY, i bardziej podatny na OC (chociaż to kwestia sztuki)

Miałem gtx 780 i temperatury były 74stopnie. Po OC pod 80stopni jak sprawdzałem. 

 

Znajomy niedawno kupił MSI 970 a też miał 780 to jak widziałem gtx 970 wyciąga zauważalnie więcej fps. W co niektórych tytułach znacznie więcej jak 780TI lub lepiej. Więc wniosek jest jeden. TYLKO 970. Ale to sam się przekonasz:) 

Zgodze sie,ze gtx970 jest chlodniejszy i cichcszy (ale zalezy od producenta).

Co do lepszej wydajnosci co do 780Ti bym polemizowal, moja karta ledwo co przebija gtx780 ;)

Nie m a tutaj rewolucji w wydajnosci, jedynie co to zmniejszyl sie pobor pradu a co za tym idzie tempy i kultura pracy.

Link to post
Share on other sites

Zgodze sie,ze gtx970 jest chlodniejszy i cichcszy (ale zalezy od producenta).

Co do lepszej wydajnosci co do 780Ti bym polemizowal, moja karta ledwo co przebija gtx780 ;)

Nie m a tutaj rewolucji w wydajnosci, jedynie co to zmniejszyl sie pobor pradu a co za tym idzie tempy i kultura pracy.

 

Rewolucji nie ma, ale cena w dzień premiery była niższa. Teraz to się zmieniło, więc jak ktoś ma mocniejszy zasilacz i nie patrzy ilę karta pobiera, oraz nie zależy mu że niewiele gorszy jest 780 można go brać.

Ja wolę dołożyć niecałe 100zł i kupić nowszą technologię, chłodniejszą, podatną na dużo większe OC. W dodatku dużo bardziej cichszą. 

Link to post
Share on other sites

Karta zamontowana w slocie PCI-E z prawej strony lekko opada. Na moje oko backplate lekko się wygina w dół z prawej strony. Jest na to jakiś sposób? (Położyć obudowę.;)) Przełożyłem kartę slot niżej (płyta główna Asus Rampage IV Black Edition), tak z ciekawości, ale niczego to nie zmieniło.

Link to post
Share on other sites

Klienci oczekują niskich cen, więc każda kolejna seria będzie pewnie coraz gorzej wykonana (coś za coś). Jakoś te koszta produkcji trzeba obniżyć a najłatwiej jest zastosować gorsze materiały. Już nawet poprzednia seria była pod tym względem lepsza a teraz co druga 970-tka piszczy i wraca do obiegu...

Link to post
Share on other sites

Już nawet poprzednia seria była pod tym względem lepsza a teraz co druga 970-tka piszczy i wraca do obiegu...

Referencyjne 780 i 780Ti w 99% każda piszczy tylko chłodzenie Titanowe założone na te karty jest tak zabudowane, że nie usłyszysz piszczenia.

Zmienisz chłodzeni i cewki od razu będzie słychać ;)

Link to post
Share on other sites

DjXbeat nie powtarzaj tej głupoty, chłodzenie nie ma tutaj nic do rzeczy.

 

 

Po prostu odsetek piszczących 780-tek był o wiele niższy aniżeli 970-tek i to jest fakt. Zdecydowanie mniej osób na to narzekało.

 

Leon691 to forumowy troll i nie będę mu odpisywał. Jego ataki powinny być nagradzane warnami.

Link to post
Share on other sites

Twój infantylizm i najeżdżanie w niemal każdym poście na 970 powinno być nagradzane brakiem kolacji. Cały czas próbujesz się dowartościować, 128 postów i same śmieci. Zamiast przerzucać się filmami z YT idź pouczać mniej ogarniętych od siebie, (jeśli gdzieś takich znajdziesz). A najlepiej usuń konto.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

DjXbeat nie powtarzaj tej głupoty, chłodzenie nie ma tutaj nic do rzeczy.

Nie powtarzam głupoty tylko to jest fakt!

Przerabiałem już to wielokrotnie a obecnie jadę na takim referencie ze zmienionym chłodzeniem.

Przed zmianą chłodzenia minimalnie było słychać piszczenie cewek ale tylko przy bardzo wysokiej ilości kl/s. Do 100-120kl/s była kompletna cisza.

Po zdjęciu referencyjnego chłodzenia i założeniu HerculeZ X3 Ultra cewki piszczą niemiłosiernie już przy 80kl/s. Ponowne założenie titanowego chłodzenia - cisza.

 

Tak jak napisałem wyżej. Przy bardzo dużej ilości kl/s jest słychać minimalnie piszczenie

Jaka ilość kl/s jest generowana na tym filmie? :>

Przy wyświetlaniu 1000-2000kl/s każda karta będzie piszczeć!

 

Po prostu odsetek piszczących 780-tek był o wiele niższy aniżeli 970-tek i to jest fakt.

Za mało czasu minęło od premiery 970 względem 780 aby mówić o większym odsetku piszczących kart ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...