Skocz do zawartości

Nvidia Geforce GTX 970, jaki jest naprawdę?


Recommended Posts

Z innej beczki dziś wrzuciłem RMA do Agito. karta sprawowała się świetnie - do czasu aż nie zacząłem pogrywać ze znajomymi przez sieć w różne tytuły (Mam więcej czasu) - karta zaczęła się przegrzewać - w stresie dochodziła do 80 - 85 stopni Celsjusza na standardowych zegarach. Sprawdziłem o co chodzi - nie kręcił się jeden wentyl w dodatku to ten na którym nie było naklejki. No nic myślę - restart i ponowna rozgrywka p kilku godzinach testów przy fabrycznych zegarach, z programem od msi (msi gaming APP) i bez niego, z aktywnym chłodzeniem w afterburnerze ( krzywa wentylatorów użytkownika) karta robi co chce - sypie artefaktami. na dole po prawej stronie ekranu. ( testowałem przez różne kable dvi, hdmi dalej to samo. Po problemach jakie sprawia mi płyta główna MSI z87 - GD-65. Wiem jedno nigdy więcej MSI ich jakość skończyła się na Modelu GTX 580 Extreme którego niestety sprzedałem. Ich aplikacje średnio 1 raz na 3 uruchomienia się wysypują, w dodatku bez żadnego ostrzeżenia... Aktualizacja biosu MOBO nie pomaga i na biosie innym niż pierwszy jest jeszcze gorzej. Średnio mam 2-3 bsod dziennie. Pamięci mam sprawne w 100% każda kość osobno przeszła 12 godzinne testowanie memtestem na profilu xmp bez błędów. W niedługim czasie wyślę im również płytę główną... Zostaje wymiana na Asusa...

Link to post
Share on other sites

 

 

U mnie zależało od zasilacza

A u mnie z tym samym zasilaczem i 6 roznych kart i jakos nadmierne piszczenie mnie ominelo . Nawet moj HD7990 byl calkiem cichy. Na poczatku byl slyszalny potem przycichl i ja troche przygluchlem. 

Kupujac teraz GTX 780ti Gigabyte bylem przygotowany na 100% piszczace cewki, ale karta jest absolutnie cicha. 

To wszystko subiektywne odczucia i zalezy co komu przeszkadza. Mi musza naprawde cewki skwierczec zeby bylo to powodem do jakiegos dyskomfortu.

Link to post
Share on other sites
no to jak jesteś na tyle zboczony to masz problem ze sobą, ja ze swoją karta nie mam problemu

Leon nie jest zboczony, ma rację - jak karta nie piszczy, to znaczy że coś popsute. Ja jakiś czas temuwsłuchiwałem się w swoją kartę .... nic, normalnie nic, wyłączyłem wentyle, nic cisza, zamknąłem okno .... kurcze nic nie piszczy, wyłączyłem monitor .... totalna cisza. Wtedy założyłem aparat słuchowy dziadka, chwyciłem szklankę i przykładając już do budy .... ku mojemu zdziwieniu to usłyszałem, najpierw z niską częstotliwością, potem coraz szybciej i szybciej i głośniej. Jakieś takie stuki puki, i jakby przerywany szum. Po pewnym czasie nie potrzebowałem już aparatu ani szklanki. Słyszałem już wyraźne, coraz głośniejsze dźwięki, postukiwania, jakby szelest i powtarzające się co chwila jakby "aaaaeee". Wtedy to pojawił się nowy dźwięk.Zabrzmiał tak: "moocnieeeejjjjjj!!!!!!" - dało się usłyszeć głos sąsiadki popiskijącej raz za razem. Taki mam kurcze egzemplarz. Nie wiem reklamować to to? Trochę mi się nie chce, w sumie ażtak nie przeszkadza, a nawet idzie się przyzwyczaić :]

Edytowane przez jeremmy
Link to post
Share on other sites

Czy ktoś zauważył że im nowsze sterowniki to słabsze stabilne OC??? na kartach GTX 970 Gigabyte

 

na sterownikach 344,11 (chyba), w 3d marku 11 stabilne miałem +160 Mhz

                            344,16 w 3d marku 11 stabilne miałem +140 Mhz

                           344,48 w 3d marku 11 stabilne mam +130 Mhz

Link to post
Share on other sites
not-funny.gif?w=640Widzę, że merytorycznie do sprawy podchodzisz.
Jorginto ;) Bardziej merytorycznie zatem: nie jestem profesjonalistą w branży IT i zawodowo nie zajmuje się komputerami. Wiem jedno : nie słyszę u siebie żadnego popiskiwania ( oprócz sąsiadki sympatycznej), co nie oznacza, że problem nie występuje. Z drugiej strony dużo kart ma piszczące cewki, a gdyby mieć odpowiednio czuły słuch okazałoby się że każda karta piszczy. Może nie jestem taki zabawny, ale mam nie złe poczucie humoru i spory dystans do siebie ;)
not-funny.gif?w=640Widzę, że merytorycznie do sprawy podchodzisz.
Jorginto ;) Bardziej merytorycznie zatem: nie jestem profesjonalistą w branży IT i zawodowo nie zajmuje się komputerami. Wiem jedno : nie słyszę u siebie żadnego popiskiwania ( oprócz sąsiadki sympatycznej), co nie oznacza, że problem nie występuje. Z drugiej strony dużo kart ma piszczące cewki, a gdyby mieć odpowiednio czuły słuch okazałoby się że każda karta piszczy. Może nie jestem taki zabawny, ale mam nie złe poczucie humoru i spory dystans do siebie ;)

Ups X2 sorry

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś zauważył że im nowsze sterowniki to słabsze stabilne OC??? na kartach GTX 970 Gigabyte

 

na sterownikach 344,11 (chyba), w 3d marku 11 stabilne miałem +160 Mhz

                            344,16 w 3d marku 11 stabilne miałem +140 Mhz

                           344,48 w 3d marku 11 stabilne mam +130 Mhz

 

 

żeby się nie okazało że to prawda bo naprawdę słabo wyjdzie. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czy mój zestaw pociągnie GTX 970?

Procek: i5 4670K (stock)

Zasilacz: Thermaltake Smart 550W

Obudowa: Fractal Design Define R4

 

Która karta będzie najlepsza? Oc extremalnego nie będę robił więc na tym mi nie zależy tylko głównie na wydajności stockowej, na pasywnym trybie też bo pewnie ustawie żeby wentyle mi się wcześniej włączały i na cenie mi zależy żeby była niska więc Gigabyte raczej odpada. Pod uwage głównie biore karte od ASUSa i MSI.

I jeszcze w jakim sklepie moge kupić tanio GTXa?

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś zauważył że im nowsze sterowniki to słabsze stabilne OC??? na kartach GTX 970 Gigabyte

 

na sterownikach 344,11 (chyba), w 3d marku 11 stabilne miałem +160 Mhz

                            344,16 w 3d marku 11 stabilne miałem +140 Mhz

                           344,48 w 3d marku 11 stabilne mam +130 Mhz

Czyżby kres wspaniałego OC 970?

Link to post
Share on other sites

Nowe sterowniki w lepszy sposób gospodarują mocą drzemiącą w Maxwellach co już teraz przekłada się na większy pobór prądu i w konsekwencji przekraczanie limitów Power ;). Mniejsze OC również jest skutkiem lepszego wykorzystania GPU.

Swoją drogą przepustowość w 970 blokuje te karty nie miłosiernie i lepiej zjechać z taktowaniem GPU a podnieść jak najwyżej pamięci!

Link to post
Share on other sites

przy moim  970 g1 na z87-a dobiło tylko do +120mhz, pamięci vram nie ruszałem, mam niezbyt miłe doświadczenia z oc pamięci :) ale cewy piszczą jak szalone przy unigine heave 4.0 z ustawieniami dx11 1080p quality LoW, fps dobija do 300 i wtedy jest kosmicznie :)))))) moze to jakas zaszyfrowana wiadomość od producentów ? :))))))

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...