Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem monitora


Recommended Posts

Witam. Mam monitor samsung SyncMaster 2043nwx, i od jakiegoś miesiąca dzieje sie coś takiego że za każdym razem jak chce włączyć monitor po tym jak przez dłuższy czas jest wyłączony, np jak wstanę rano, to po włączeniu go monitor sie nie włącza tylko miga ta niebieska dioda, na początku ta dioda zapala sie na jakieś 2 sec i gaśnie na 10sec, po kilku minutach zaczyna świecić przez 3 sec i gaśnie na 3 sec,a ekran ciągle czarny, w sumie po jakiś 10 min monitor dopiero pokazuje obraz. Wiecie w czym tkwi problem ? jakieś złe ustawienia/sterowniki ? A może po prostu jego żywot się kończy ? :D

Link to post
Share on other sites

Też miałem kiedyś podobnego samsunga tylko mniejszego (4:3) i dokładnie ten sam problem. Na początku było tak jak u ciebie. Włączał się i wyłączał, po pewnym czasie wyłączył się na amen. Udało mi się go rozebrać i faktycznie było kikla spuchniętych kondensatorów. Z racji tego że był to już stary monitor (prawie 7 letni), kupiłem nowy. Myślę że naprawa nie powinna być droga..

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Witam ponownie ;D nie miałem ostatnii czasu wiec dałem sobie spokój z tym monitorem, w końcu jeszcze działał ;D lecz wczoraj, tego okropnego poranka, monitor całkiem padł... Zostawilem go na 3 h i nic, wiec spisalem jakie to kondensatory i setunią do elektronicznego, powiedzialem jakich potrzebuje nawet pokazałem karteczke na ktorej było napisane ; 1000uf, 16v, 105°c. No i sprzedawca mowi że ma tylko zamiast 16v jest 25v ale mowi ze bedą ok, no to zdałem sie na niego i kupiłem, lecz po powrocie do domu zauważyłem że mają one maksymalną temperatuje( czy jak to sie tam mowi) 85°c zamisat 105°c, wiec czy moge je przylutowac czy musze kupowac nowe ?;/

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...