Skocz do zawartości

Komputer co jakiś czas zwalnia - wolne otwieranie okien i działanie gier


Recommended Posts

Witam 

Nowy komputer kupiony w lipcu. Problem występuje raz na 2 tygodnie przy starcie systemu, nagrałem filmik pokazujący problem temperatury , napięcia,  stan dysku .  Pomaga restart i przez kolejne 2 tygodnie wszystko działa. Gdy problem wystąpi np gra może mieć 300 fps a działa jakby miała 5 fps..  Malwarebytes Anti-Malware + Avira nic nie wykrywa . Najnowsze sterowniki do wszystkiego. MemTest i inne programy testujące nie pokazują błędów  .. Proszę o pomoc..

 

Intel Core i5 4590 // Freezer 7 Pro Rev.2 // Gigabyte GA-H97-HD3 bios F5 // GeForce GTX 760 (GV-N760OC-2GD) (rev. 2.0) // 8 GB RAM (2 x 4 GB)  1600 MHz CL9  GOODRAM // WDC WD10EZEX-08M2NA0 // Cooler Master N300 4 wentylatory // Chieftec GPS-600A8  // Windows 7 Home Premium 64 bit SP1

 

Edytowane przez tomek11
Link to post
Share on other sites

Przestawiles w ustawieniach otwieranie sie okien z 1 sek na pare znajdz taka opcne i zmien na domyslne.

Obejrzałeś cały filmik i przeczytałeś mój opis? Problem występuje średnio raz na 2 tygodnie..( Pomaga restart komputera i wraca wszystko do normy). Zobacz jak przykładowa gra się zachowuje, która jest nagrana na filmiku. Widzisz że ma ~350fps a działa w "slow motion" ?  Zapomniałem napisać że pod USB mam podłączony modem ZTE MF823..

Edytowane przez tomek11
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam dokładnie to samo na takiej samej karcie graficznej. Efekt ten występuje coraz częściej. Rok temu też pojawiał się raz na tydzień. Teraz codziennie. 

Prawdopodobnie to karta jest odpowiedzialna za ten efekt. Generalnie jest bardzo awaryjna i niedopracowana. Wiele opinii jest na ten temat w necie,

Ja zmieniam na inną.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam dokładnie to samo na takiej samej karcie graficznej. Efekt ten występuje coraz częściej. Rok temu też pojawiał się raz na tydzień. Teraz codziennie. 

Prawdopodobnie to karta jest odpowiedzialna za ten efekt. Generalnie jest bardzo awaryjna i niedopracowana. Wiele opinii jest na ten temat w necie,

Ja zmieniam na inną.

Pozdrawiam

Napisałem do eSuprtu Gigabyte dostałem taką odp :

 "  Witam,

na pewno nie jest to wina karty - skoro pomaga restart. coś ewidentnie obciąża Panu system, podczas takiej "zwiechy" proszę sprawdzić w zasobach system jakie jest rozłożenie zasobów pamięci I procesora.
pozdr"  
Sęk w tym że system nie jest obciążony gdy wystąpi problem, widać to na moim filmiku.  Poprosiłem o nowy bios do karty ale każą czekać bo oni dopiero poproszą R&D na Tajwanie.. Na nowych sterownikach 344.11 nie zrobiło to się jak na razie ani razu.. Prędzej testowałem tylko na 340.52.. Moja sztuka robi marne OC + 50 MHZ.. Gdy będzie większa dostępność i będą karty normalnie w sklepach to pójdę i kupię GTX 970 ale raczej nie od Gigabyte ;) Może od MSI..  
Pozdrawiam 
Edytowane przez tomek11
Link to post
Share on other sites

Witam, mam identyczny problem na moim nowym laptopie.

 

Specyfikacja:

Lenovo z50-70 // i5 4210U // GeFORCE 840M 4GB + zintegrowana intel HD // 8 GB ram // SSD 120 GB // Windows 7 64x

 

Co jakiś czas od razu po uruchomieniu problem się pojawia i po restarcie zazwyczaj znika.

 

Wina procesora, grafiki a może systemu... ?

Link to post
Share on other sites

Witam, mam identyczny problem na moim nowym laptopie.

 

Specyfikacja:

Lenovo z50-70 // i5 4210U // GeFORCE 840M 4GB + zintegrowana intel HD // 8 GB ram // SSD 120 GB // Windows 7 64x

 

Co jakiś czas od razu po uruchomieniu problem się pojawia i po restarcie zazwyczaj znika.

 

Wina procesora, grafiki a może systemu... ?

Spróbuj zmienić sterownik od grafiki na najnowszy, mi od czasu zainstalowania sterowników 344.11 nie zrobiło się to ani razu.. Testuję sprzęt dalej, kupiłem dzisiaj nową grafikę. Zmieniłem GTX 760 na GTX 970. Zobaczymy czy to coś da..

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Już myślałem że po aktualizacji sterowników problem zniknął. Jednak nie, 5 włączeń ok szóste fail :/

Nic, będę dalej przeszukiwał internety w celu rowiązania problemu. Jak się uda to napiszę co i jak.

 

Znalazłem taką poradę na ten problem :

 

1 Uruchom wiersz poleceń cmd jako Administrator (ctrl+shift+enter)
2 Wpisz w wierszu poleceń bcdedit /set useplatformclock true zatwierdź klawiszem enter.
3 Wchodzimy do Panelu sterowania / Narzędzia administracyjne / Usługi.  Szukamy usługi "Menedżer sesji Menedżera okien pulpitu" Sprawdzamy czy usługa jest uruchomiona, jeśli jest już uruchomiona kliknij przycisk zatrzymaj, a następnie kliknij uruchom ponownie. Wyłącz komputer i włącz ponownie :)
Edytowane przez tomek11
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...