Skocz do zawartości

Komputer dla gracza do 10k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez stelek,

Recommended Posts

Dzięki za info ;)

Od siebie z doświadczenia dodam tylko że na AXi często zdarzają się piszczące cewki - znacznie częściej niż miało to miejsce w przypadku gołego AX. Do tego problematyczny soft "Corsair Link". U mnie zakończyło się to wyborem gołego "AX". 

Co do HXi to zbiera sporo pozytywnych opinii - szczególnie wychwalane są profile pracy wentylatora,  dzięki którym te jednostki są naprawdę cichutkie. Ja tam rozważał bym opcję ze starym AX860, lub nowym HXi - AXi darowałbym sobie ze względu na cewki i nic niewnoszące nowości jakie związane są z tym małym "i"  :)

 

ps2 "About Corsair, the AX860 is about 5% more efficient at low loads than the AXi."

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No z tego co mi napisano, to i buda i PSU wyszły już z magazynu i wędrują do mnie, wiec na razie będę musiał pojeździć na RM850...mam nadzieje ze nie jest to jakiś problematyczny zasilacz :)

 

Takie cos mi sie zlozylo, ale wybieralem pod kolor...wyjdzie mi patriotyczny biało-czerwony rig:) Może jeszcze pierdyknę orzelka na jednej stronie obudowy :)

 

 http://www.overclockers.co.uk/pimg/GX-259-MS_60.jpgMSI GeForce GTX 970 Gaming Edition 4096MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card     £281.99
http://www.overclockers.co.uk/pimg/CP-539-IN_60.jpgIntel Core i7-4790K 4.00GHz (Devil's Canyon) Socket LGA1150 Processor - Retail     £263.99
http://www.overclockers.co.uk/pimg/MB-272-MS_60.jpgMSI Z97 Gaming 9 AC Intel Z97 (Socket 1150) DDR3 ATX Motherboard **FREE SteelSeries Headset**     £199.99
http://www.overclockers.co.uk/pimg/MY-384-CS_60.jpgCorsair Vengeance Pro Red 16GB (2x8GB) DDR3 PC3-19200C11 2400MHz Dual Channel Memory Kit (CMY16GX3M2A2400C11R)     £161.99
http://www.overclockers.co.uk/pimg/CA-185-CS_60.jpgCorsair Graphite 780T Full Tower Case - White (CC-9011059-WW)     £144.95
http://www.overclockers.co.uk/pimg/HD-159-SA_60.jpgSamsung 256GB SSD 840 PRO SATA 6Gb/s Basic - (MZ-7PD256BW)     £139.99
http://www.overclockers.co.uk/pimg/CA-155-CS_60.jpgCorsair RM Series RM 850 '80+ Gold' 850W Power Supply (CP-9020056-UK) £115.99

 http://www.overclockers.co.uk/pimg/HD-410-WD_60.jpgWestern Digital Caviar Black 2TB SATA 6Gb/s 64MB Cache - OEM (WD2003FZEX) HDD     £99.98
Sub Total : £1,174.06

VAT is being charged at 20.00% VAT : £237.56  

Total : £1,425.37
 

 

Czy tak już lepiej? Może jeszcze coś zmienić? 

Teraz jeszcze potrzebuje chłodzenie do procka w kolorze czerwonym...w ostateczności może być czarne (h105i,h110i?).

Na razie śmigam na FHD wiec nie ma sensu kupować 2 karty...kupie pod koniec listopada łącznie z monitorem...

Ktoś tu pisał o HDD WD Red, ale one chyba są do serwerów, dlatego brne w Black...czy może się mylę?

Edytowane przez Kapi99
Link to post
Share on other sites

Podałem Ci fajny zestaw, który wg. mnie będzie idealny po kilku poniższych zmianach.

Możesz/warto zmienić:

 

MOBO z Gaming 7 na 9.

SSD MX100 na Samsung Pro 850 (ile tam GB chcesz).

Zasilacz AXi na HXi.

Obudowę na taką, jaką Ty chcesz.

Ew. inne chłodzenie i masz bardzo fajną maszynkę.

 

E:// Corsair H105 ma wymienialne obręcze. Możesz dać czerwoną na pompkę.

Edytowane przez Kisiel442
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A może HX850i ?   ;)

Tak się składa że mam zamówienie na zbliżony konfig do Twojego. Ten sam problem mieliśmy : s2011-3 vs s1150. Po 2 tygodniach rozmów zdecydowaliśmy się na s1150 i 4790K. Haswell-E nie ma zbytnio sensu w przypadku gier. "Zwykła" 4 rdzeniowa i7 doskonale sobie radzi - nieraz na równi z 5820K, a nieraz nawet lepiej. Osobiście uważam że nie warto dopłacać do 6 jajek, lepiej dołożyć do GPU, które ma największy wpływ na wydajność w grach.

 

Jak się da to walnij tu opis tego zestawu co budujecie:)

Link to post
Share on other sites

Co do hdd red, niekoniecznie tylko do serwerów. Sam mam takiego i jako magazyn sprawdza się znakomicie, bezgłośny, szybki(wiadomo to nie jest black) i lepszy moim zdaniem od blue.

 

Spoko, ale i tak kupę kasy na tym oszczędzę w takiej konfiguracji wiec polecę w black :)

Widze ze masz RM750, no ja zamówiłem 850 i skoro juz wyszła od nich to nie mogę zmienić...jakies problemy miałeś? Bo zawsze mogę odesłać z powrotem i dołożyć do jednego z tych co mi tu poradzono.

Link to post
Share on other sites

Żadnych problemów z RM nie miałem. Jak najbardziej Ci go polecam, dobrze trzyma napięcia, żadnych skoków, pół-pasywny, 0 pisków i jest relatywnie tani. Co do Corsair'a, unikaj serii CSM i niektórych CX, lubią w nich terkotać wentylatory.

Edytowane przez Czapi123
Link to post
Share on other sites
Jak się da to walnij tu opis tego zestawu co budujecie:)

 

Proszę : 

"CPU - i7 4790K (miał być i7 5820K, ale wyszło na to że to lekki przerost formy nad treścią i mainstreamowa 4rdzeniowa i7 będzie w sam raz)

RAM - 16GB - 4 kości G.Skilla 1866 CL8 w kolorze niebieskim

Mobo - Asrock Z97 extreme6 (głównie przez kolor radiatora)

GPU - gtx980 4GB referent

SSD - 4x Samung 850PRO 256GB w RAID10 (ostatnio padł klientowi dysk SSD i życzy sobie odpowiedniego zabezpieczenia - kontroler z chipsetu)

HDD - 2TB Seagate DM001

Audio - Xonar D2X

PSU - Corsair HX850i

Buda - Phanteks ethnoo primoo White"

Do tego LC CPU + GPU.

 

Jest to wstępna wersja - wiem już że mobo leci do wymiana na Asus Maximus VII Z97 i pewnie pociągnie to jeszcze kilka zmian za sobą, ale są to zmiany kosmetyczne - głównie ze wzgędu na kolorystykę. Maiło być biało-niebiesko, a szykuje się czerowno-czarny zestaw.

Co do RM850 to bardzo dobry zasilacz - ogólnie wybrane modele (RM, HXi, AXi) to najwyższa półka. Różnice są niewielkie i pewnie skończy się na tym że ten RM spełni Twoje wymagania w 100%.

 

WD RED - odradzam z racji kiepskiego czasu dostępu do danych. Są lepsze, szybsze dyski w niższych cenach (WD Blue, Seagate DM003).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Primoo marzenie i do tego LC... Sam planuje coś zdziałać, ale w tym fractalu za dużo nie upcham xD
Rozważ opcję z zakupem większej budy pod przyszłe LC. Z czasem doczytaj co i jak i zabierz się za własne chłodzenie - satysfakcja gwarantowana  ;)

 

Marzenia są po to aby je spełniać 8-)  

Link to post
Share on other sites

 

 

posiadam AX860 i jakoś go nie wychwalam pod niebiosa

 

Nie wychwalam ale mowie ze jest dobry i nie wydaje nawet najmniejszego dzwieku , a chodzilo mi o to ze wkoncu ktos poruszyl temat piszczenia , ktos kogo beda sluchac bo zwyklych userow nie wpuszczaja  :->

Link to post
Share on other sites
chodzilo mi o to ze wkoncu ktos poruszyl temat piszczenia

A tu nikt o tym nie wspominał ? Kupujesz zasilacz za grubo ponad 1k zł  (AX1200i), a tu trzaski co 5-10s - warto o tym wiedzieć i odpowiednio sprawdzić produkt po zakupie. 

Oczywiście problemy występują sporadycznie - nie dotyczą wszystkich zasilaczy, ale jest na to jakaś tam szansa. Tym bardziej że taki "wadliwy" produkt można zamienić na 100% sprawny.

A tak wogóle - ideałów niema. Każdy produkt może być wadliwy i każda firma od czasu do czasu wypuszcza jakiś bubel. Najważniejsze to być świadomym tego i sprawdzać podzespoły zaraz po zakupie.

Link to post
Share on other sites
A tu nikt o tym nie wspominał ?

Było mówione o tym, że piszczące cewki mogą trafić się każdemu, niestety GoingMad ma problemy ze sobą i nie potrafi pojmać prostych faktów, które się mu przedstawia.

 

 

 

a tu trzaski co 5-10s - warto o tym wiedzieć i odpowiednio sprawdzić produkt po zakupie. 

Masz na myśli pstrykającą przetwornicę? To jeszcze częściej zdarzało się w fortronach :P

Nie jest to zjawisko niebezpieczne, aczkolwiek podlega gwarancji ;) Swoją drogą u nas na forum mamy pstrykającego Siso, jest to  660XP2 lub 860XP2 (06radcho) :)

 

 

Od siebie z doświadczenia dodam tylko że na AXi często zdarzają się piszczące cewki

Jeszcze częściej piszczały AX'y z pierwszej serii tj te certyfikowane Gold'em :P Tj 650,750,850 :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeszcze częściej piszczały AX'y z pierwszej serii tj te certyfikowane Gold'em Tj 650,750,850

A tu mowa o 860 ktore odwrotnie , piszcza rzadziej niz z koncowka (i)

 

 

 

GoingMad ma problemy ze sobą i nie potrafi pojmać prostych faktów,
 

 

To co ludzie na innych forach pisza o tym problemie tak o sobie , nie maja nic innego do roboty ? i zmyslaja?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...