Skocz do zawartości

Zmiana mobo + cpu


Recommended Posts

Witam, chciałbym zmienić swojego Phenoma II 965BE na coś nowszego. Dziadek niestety nie daje już rady w niektórych grach;] Co moglibyście mi zaproponować za max 1200zł (przy dużej różnicy w wydajności mogę wysupłać jeszcze 100zł)? Komputer jest używany głównie do gier (w tym OBS do streamowania na Twitchu) + jakieś programy typu AutoCad.

Obudowa Chieftec Libra, zasilacz Corsair 650W. 

Edytowane przez kryszy
Link to post
Share on other sites

Przy gaming 5 uciekamy już trochę z budżetem . 4690k to 900zl a Gaming 5 500zl. Możecie polecić jakąś sensowną płytę do 400zł? Nie chcę za dużo wydawać na płytę bo będę wtedy uszczuplał budżet na GPU (jeśli na procka i płytę wydam 1300 to zostanie mi 600zł na grafikę) no chyba, że warto kupić płytę za 500 i grafę za 500 zamiast płyty za 400 i grafy za 600 ;]

Edytowane przez kryszy
Link to post
Share on other sites

 

 

zresztą czytałem że z tym chipsetem są kłopoty

Nie ma żadnych problemów z Z87, kłopoty mogą być tylko z konkretnym modelem płyty (z winy producenta np. niskiej jakości) ale chipset jest w porządku. Zresztą poza ewentualną przyszłą obsługą Broadwell niczym się nie różni od Z97.  

Link to post
Share on other sites
Dlaczego nie warto nic z "gaming"

Jak ktoś lubi przepłacać to proszę bardzo. Te pseudo dodatki kilery, audioboosty nic nie dają a właściwie działają gorzej niż "zwykłe" więc raczej nie ma sensu tego kupować. Miałem MSI Z87I Gaming AC dźwięk był gorszy niż ze zwykłego Ralteka ALC887 (bardzo cichy a jakość też niczym się nie wyróżniała), NIC Killer - gorsze wyniki niż na starym 12letnim Realteku PCI (o 40Mb/s gorsze wyniki w teście przepustowości). Przynajmniej ja po tych doświadczeniach skutecznie się wyleczyłem z takich płyt.     

Edytowane przez currahee
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok dzięki wielkie za pomoc:) Dzięki wam przynajmniej wiem , że nie ma sensu dopłacać za słówko "Gaming" ;) A tą dodatkową 100 przeznacza na GPU i chyba wezmę Radka r9 270x (chciałem gtxa 660 ale chyba nie warto), będzie to mój pierwszy Radek więc mam nadzieję że się nie zawiodę:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...