Skocz do zawartości

Jakie języki do tworzenia stron internetowych..


Recommended Posts

Do prostych stron internetowych wystarcza sam HTML 5 + CSS 3 + JS (z jQuery). Na początek to ci wystarczy - musisz najpierw opanować te 3 rzeczy, żeby pójść dalej.

 

 

Żeby zrobić jakąś aplikację internetową (np. sklep) możesz korzystać np. z:

C# -> ASP.NET / ASP.NET MVC

Python -> Django

Java -> Spring, JSF, ...

JS -> angular, ...

 

To tylko kilka przykładów.

 

Tutaj przykładowo wstęp do ASP.NET MVC http://www.microsoftvirtualacademy.com/training-courses/introduction-to-asp-net-mvc

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy jest sens kupowania książki do tak podstawowych rzeczy. W sieci jest ogrom tutoriali, zarówno darmowych jak i płatnych. Znalazłem nawet taki interaktywny - nie zagłębiałem się w niego, ale wygląda zachęcająco: http://www.codecademy.com/en/tracks/web

Link to post
Share on other sites

No po polsku to akurat rzeczywiście trudno znaleźć coś naprawdę dobrego... Jeśli to jest konieczny warunek, to pozostaje książka, ale nie znam nic co mógłbym polecić.

 

Ogólnie to jeśli wiążesz jakąkolwiek przyszłość z tymi rzeczami, angielski musisz mieć na co najmniej dobrym poziomie. Szukanie rozwiązań problemów i czytanie dokumentacji to codzienność w tej pracy, a to wszystko znajdziesz tylko i wyłącznie po angielsku. Ja mawiam, że angielski to język ojczysty informatyka ;)

Link to post
Share on other sites

No po polsku to akurat rzeczywiście trudno znaleźć coś naprawdę dobrego... Jeśli to jest konieczny warunek, to pozostaje książka, ale nie znam nic co mógłbym polecić.

 

Ogólnie to jeśli wiążesz jakąkolwiek przyszłość z tymi rzeczami, angielski musisz mieć na co najmniej dobrym poziomie. Szukanie rozwiązań problemów i czytanie dokumentacji to codzienność w tej pracy, a to wszystko znajdziesz tylko i wyłącznie po angielsku. Ja mawiam, że angielski to język ojczysty informatyka ;)

 

Racja, jak widzę polskie materiały to są przynajmniej parę lat do tyłu względem tego co się obecnie używa. Już nie mówiąc o technologiach, które się dopiero pojawiają (np. will-change w CSSie).

Link to post
Share on other sites

Wiem że angielski w tej branży to podstawa i jestem w trakcie nauki, ale dopóki nie czuje się na siłach to szukam czegoś po polsku. Nie musi to być książka co od razu opisuje wszystkie technologie i ma 1000 stron tylko coś od czego mógłbym swobodnie zacząć naukę.

Jakby ktoś miałby jeszcze jakieś propozycje to byłbym wdzięczny za link do źródła.  ;)

Link to post
Share on other sites

webmaster.helion.pl - tam masz fajne kursy, ja się z nich uczyłem, ale by pisać dobre stronki to trzeba pracować. Uważam, że na Helionie najlepiej to opisali, takim luźniejszym językiem. Masz te kursy zgodne z HTML5 i CSS3, a w internecie trudno znaleźć kursy bezpośrednio do tych standardów. Starszych się nie ucz bo się różnią trochę (HTML kłądzie nacisk na używanie styli, uwież mi jest o wiele wygodniej). Tylko od razu HTML5 i CSS3. I przy kursie nie sugeruj się tym, że piszą o 4.0.1 bo większość stron kursu jest o 5. Pozdro.

Edytowane przez diego93z
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...