Skocz do zawartości

Problem z wyłączeniem komputera, Win8.1


Recommended Posts

Witam.

Kompa mam jakoś od stycznia.

Jakiś tydzień temu po pograniu w bf4, chcąc wyłączyc kompa, klikam standardowe ustawienia/zasilanie/zamknij... i nic, zero reakcji, cały czas działa i można wszystko uruchamiać.
Na przycisk power tez brak reakcji.

No to niestety reset (pierwszy raz od kupna kompa) i po ponownym uruchomieniu do windows, znów zasilanie/zamknij i wyłaczył się bez problemu.

Pomyślałem, ze to jakis jednorazowy wybryk.

Ale niestety dziś rano to samo. Identyczna powtórka sytuacji, czyli reset (drugi raz od kupna).

Raczej staram się nie zaśmiecać kompa żadnym g., kilka gier bf4, ac4bf, homm6, scII.

Czy to wina jakiegoś procesu w tle który nie chce się zamknąć? Czy moze jakiś znany przypadek i łatwo to rozwiązać? Jakieś pomysły?

Komp jak w stopce.

Dzięki, pozdro

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaki masz system ale można spróbować włożyć płytę instalacyjną i kazać naprawić. Przeglądnij listę procesów przed próbą zamknięcia i "popróbuj" na czuja.Wyłącz ręcznie jakiś podejrzany proces i zobacz co będzie się działo.

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aktualizowałeś ostatnio oprócz windowsa jeszcze jakieś sterowniki ? Spotkałem się z czymś takim przy sterowniku amd , który się zawieszał i nie pozwalała wyłączyć kompa ale Ty mas Nvidie więc nie powinno byc tego problemu, zerknij po grze na użycie procesora przez procesy sterowników. Pozdro 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, w międzyczasie aktualizowałem sterowniki karty przez Nvidia Experience, potwierdziłem tez aktualizacje flashplayera i javy, była aktualizacja Origina i w międzyczasie była chyba tez jakas drobna aktualizacja Win.

Narazie problem postąpił na tyle, że zdarza się, że mi się ten prawy boczny pasek nie wysuwa. Wtedy wyłączam kompa po prostu przyciskiem power, na kóry komp już normalnie reaguje i się wyłącza. A jeśli pasek się wysuwa, to wszystko działa i ładnie się zamyka. Nie jest to problem jakoś strasznie uciążliwy i da się z tym normalnie żyć, zobaczymy co będzie dalej.

Edytowane przez Odżi83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...