Skocz do zawartości

Nie mogę wyłączyć komputera


Recommended Posts

Witam!

Od jakiegoś czasu pojawił się u mnie pewien problem, otóż nie mogę wyłączyć komputera. Gdy wchodzę w menu start i naciskam wyłącz to wszystko ok, pisze, że trwa wylogowywanie no i niestety pisze tak przez cały czas non stop. Jedynym sposobem na wyłączenie go jest zresetowanie komputera i wyłączenie go przyciskiem na obudowie. Już kiedyś spotkałem się z tym problemem, ale naprawił się on tak jakby sam :roll: , a teraz powrócił ponownie i nie za bardzo wiem jak to naprawić.

Z góry dziękuje za pomoc

Link to post
Share on other sites

Teraz zauważyłem, że RAM chodzi mi cały czas na 80%. Nie mogę włączyć np. Origina, czasami nie mam możliwości stworzenia na pulpicie jakiegoś pliku (kiedy tworzę go na pulpicie to go nie widzę, staje się on widoczny dopiero po restarcie komputera) albo aktualizacja w antywirusie mi się zatrzymuje. Przeskanowałem komputer jednym antywirusem, ale niestety nic nie znalazł. Aktualnie testuje działanie dysku programem HD Tune, a nastepnie przetestuje RAM i zobaczę czy wszystko dobrze chodzi. Nie wiem też czy się na tym wzorować ale jak włączam właściwości "Mój komputer" to Indeks wydajności systemu mam na 5,9, kiedy wejdę to widzę że wszystko jest ok tylko szybkość transferu danych na dysku ma właśnie ocenę 5,9. RAMu mam 8GB. 

Proszę o pomoc!

 

Edytowane przez WIlczur2142
Link to post
Share on other sites

Tak, system powinien być zaktualizowany. Screena dam jutro.


Z góry przepraszam za takie opóźnienie z wrzuceniem screena.

(Screen w spoilerze)

 

 

1dS8gPJ.png

 

 

Średnio tyle mam codziennie włączonych procesów. Dzisiaj gdy odpaliłem War Thundera to procesor trzymał się cały czas w okolicy 100% i co dziwne robi się tak tylko przy tej grze.

Zupełnie nie wiem co jest powodem tego problemu i chciałbym go jak najszybciej rozwiązać, więc proszę jeszcze raz o pomoc.

 

Mój system to Windows 7 Home Premium.

Edytowane przez WIlczur2142
Link to post
Share on other sites

Masz ogromną ilość procesów Chrome.exe, czyli przeglądarki Google Chrome, jeśli możesz usuń ją, chyba że masz w niej zapisane hasła, itp. Jest tez problem z PresentationFontCache.exe, spróbuj usunąć wszystkie pliki Font*.dat z katalogu Local, który znajduję się w podanej ścieżce.

C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\

Następnie uruchom ponownie komputer.

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Co do chrome to muszę sobie najpierw poprzenosić zakładki więc trochę mi to zajmie ;p A co do PresentationFontCache to pobierałem sobie z internetu dodatkowe czcionki, ale dziwne, że to się tak dziwnie zachowuje. Jeszcze dzisiaj postaram się to zrobić i dam znać.


edit. Nigdzie nie widzę tych plików font, mogą być w jakiejś innej ścieżce albo mogą występować pod inną nazwą?

Link to post
Share on other sites

Chrome jeszcze nie usunąłem bo było by z tym trochę więcej roboty więc chcę to zostawić na później jak na razie. Nic się nie zmieniło, chciałem pobrać ccleanera i przeskanować nim komputer ale co dziwne gdy pobieranie dobije do 1% to szybkość spada do 0B/s, z innymi pobieraniami nie mam problemu. 

Jeśli te fonty są ukryte to jak mam je odkryć?

Link to post
Share on other sites

Wchodzisz w komputer, na górze masz organizuj klikasz to, następnie opcje folderów i wyszukiwania, teraz zakładka widok i tam wybierasz "pokaż ukryte pliki, foldery i dyski". Zrób tak jak opisała picasso w tym temacie http://www.fixitpc.pl/topic/6805-presentationfontcacheexe-wysokie-uzycie-cpu/

Zatrzymaj tą usługę potem usuń ten plik/pliki. Z tym chrome można skopiować pliki z zakładkami, hasłami, historią. 

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Ok, zaraz spróbuje to zrobić. Pobrałem też ccleanera z innego hostingu i udało się, przeskanuje nim komputer i zobaczymy czy to coś pomoże.


Dobra, zrobiłem tak, pobrałem tego ccleanera ponieważ kolega mi polecił i wyczyściłem nim ogólnie komputer, rejestr itd. i muszę powiedzieć, że program zdał się na medal. Nie w 100% ale większość problemów zniknęła otóż komputer mogę już wyłączyć i mogę także włączać różne programy więc jest git, a i co do tego font.dat to wciąż tego nie widzę ale podejrzewam że ccleaner to za mnie zrobił bo coś tam było o wyczyszczeniu pamięci podręcznej czcionek. Teraz zostało już tylko dobić do tych 100% czyli wysyłam screena z menadżera zadań i dokonujemy ogólnego sprawdzenia jak to się trzyma aktualnie. Zauważyłem jeszcze, że szybkość przeglądarki się nieznacznie zmieniła. (screen w spoilerze)

x6x3Aqg.png

 


Co do tego PresentationFontCache jeszcze to czytałem że w ogóle powinno się to usunąć bo strasznie obciąża procesor ale to chyba jest plik systemowy, nie?

Edytowane przez WIlczur2142
Link to post
Share on other sites

Zrób tak: Start > w polu szukania wpisz services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator > na liście wyszukaj Usługa buforowania czcionek platformy Windows Presentation Foundation, wersja 3.0.0.0 (może być także z końcówką 4.0.0.0) > Klikasz prawym na usługę, wybierasz właściwości, w nowym okienku wybierasz zatrzymaj, potem zmieniasz tryb uruchamiania na ręczny, klikasz zastosuj i reset komputera. Jeśli po restarcie dalej ten proces zużywa 25% procesora, powtórz to co robiłeś przed chwilą, tylko zmień tryb uruchamiania na wyłączony. 

 

Z tym chrome dalej coś nie tak powinieneś mieć 5-6 procesów. Wpisz w start msconfig, uruchom, w okienku wybierz zakładke usługi, na dole zaznacz "ukryj wszystkie usługi firmy Ms" i daj screena, zrób też z zakładki uruchamianie. 

 

Nie jestem do końca pewien, gdzie znajduje się folder z twoim profilem z google chrome, w local czy roaming. Musisz dać screena ze ścieżek które podam, wtedy skopiujesz ten folder na pulpit, usuniesz przegladarkę i przywrócisz profil.

 

C:/Użytkownicy/twoja nazwa/AppData/Local/Google/Chrome

lub

C:/Użytkownicy/twoja nazwa/AppData/Roaming/Google/Chrome. 

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam nadzieję, że jeszcze obserwujesz ten temat ;). Nie miałem możliwości odpisać. Zrobiłem to co mówiłeś, wszedłem do services.msc a następnie do właściwości tych czcionek no i te opcje Uruchom, Zatrzymaj, Wstrzymaj oraz Wznów mam przyciemnione, zablokowane i nie mogę ich nacisnąć, co do typu uruchomienia to jest on już ustawiony na ręczny.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...