Skocz do zawartości

Początki przygody z motocyklem


Recommended Posts

Prawdopodobnie na początku następnego sezonu będę robił prawo jazdy A2 i kupuję Hondę NSR 125.

Myślę, że kupie ją za 3k + zostawiam sobie jeszcze 500 zł na różnego rodzaju poprawki.

Długo się zastanawiałem między samochodem, a motocyklem i wybrałem to drugie.

 

Uświadomiłem sobie, że dochodzi do tego jeszcze koszt ciuchów: kurtka, spodnie, buty, kask, rękawiczki. Ile to może mniej więcej kosztować?

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Kiepsko trafiłeś z tym akurat forum i tematem, ale ja akurat się interesuję motorami(motocyklami).

Może nie jestem jakimś znawcą, ale z tego co wyczytałem to NSR125 to dobre moto na początek, chociaż niektórzy preferują komary itp.

Jeśli chodzi o ciuchy to odpowiedz sobie na pytanie, gdzie, jak szybko, jakim stylem będziesz jeździł. Jeśli będziesz jeździł na autostradach powyżej 100 km/h to warto zainwestować w ubrania. Jeśli miasto i później ewentualnie autostrady to lepiej wydaj na moto, serwis, kask i buty. Widziałem mnóstwo facetów i trochę kobiet ;) co na 125 jeździli w długim rękawku albo bluzie. Najważniejszy jest kask i buty. Nie, przepraszam - najważniejszy jest rozum (chyba wiesz o co mi chodzi).

Ja osobiście zbieram na moto (też 125) o ubrania kupie sobie jak zaoszczędzę później. 

Niektórzy mówią, że lepiej na początek kupić ubranie, a potem moto. Ale po co mi ubranie skoro nie mam czym jeździć?

Jeśli chodzi o resztę to podsyłam Ci to:

https://www.youtube.com/user/CODApl

porozglądaj się trochę. Dobrze wszystko wyjaśnia, tylko tyle dodam.

Kolejne:

- jeśli chodzi o same moto

Ciuchy, kaski itp - 

Ogólnie to polecam ci wpisać w YouTube motovlog (polecam kanały takie jak Dajczu, CODA, czy też te Trasy Motocyklowe)

Musisz tylko umieć "wygooglać". Ja tak swoich rodziców przekonałem, mimo że wszyscy wokół mówili mi, że się zabijesz itp. Sam wszystkiego się dowiesz, zajrzyj ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...