Skocz do zawartości

Porządny zasilacz za ~200/220zł


Recommended Posts

Siemka :)
Postanowiłem wreszcie zakupić jakiś porządny zasilacz, gdyż przekonałem się kilka dni temu że tanie no-name'owe zasilacze są totalnie badziewne i nie warte tych pieniedzy.
Mam około 200zł (max 220) i myślałem nad SilentiumPC Deus M1 550W - wystarczy do mojego pc? :

Procesor - Athlon II 245
Karta - GTX 550 ti

Nie zamierzam podkręcać nic w komputerze, zależy mi tylko by odpalając np Crysisa 2/3, podczas gdy maksymalnie obciąże ten sprzęt wszystko chodziło stabilnie.
I czy po zmianie cpu na np phenoma x4 550 by chodził?

Link to post
Share on other sites

 

 

przekonałem się kilka dni temu że tanie no-name'owe zasilacze są totalnie badziewne i nie warte tych pieniedzy.

 

 

myślałem nad SilentiumPC Deus M1 550W

Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Przecież to też jest bardzo słaby PSU :P

 

W tej cenie jest XFX Core 550W - OEM Seaonic, niezła kultura pracy, sztywne kable (to akurat na minus), wysoka sprawność.  

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Bardzo słaby? Z tego co wyczytałem jest to bardzo dobry zasilacz i w recenzjach go chwalą. Ma 6 zabezpieczeń , stabilne napiecia , 1 linie 12V , jest solidnie wykonany z modularnym okablowaniem i ma naprawdę dobrą cenę. Nwm jak można o nim mówić że jest bardzo słaby.

Link to post
Share on other sites
w recenzjach go chwalą

Sponsorowane recenzje, robione przez debili, nie są dobrym źródłem informacji.

 

Zobacz sobie jak wygląda PCB Deusa, później przeczytaj to co napisałeś i wyciągnij wnioski:

http://www.pctechreview.com.pl/wp-content/uploads/2013/07/SilentiumPC-Deus-M1-550-W-wn%C4%99trze-17.jpg

Był nawet przypadek, że Deus spalił kartę graficzną jednej redakcji:

http://overclock.pl/articles/show/id/627,silentiumpc-deus-m1-550-w-test

:rotfl:

Edytowane przez szambor5
Link to post
Share on other sites

Pierwsza moja myśl gdy przeczytałem tą recenzję zasilacza to "O K**wa"... 
Ten zasilacz był moim nr 1 jaki chciałem kupić i naprawdę się cieszę że przeczytałem ten artykuł teraz a nie po zakupie :D
A co do tego Thermaltake to czy jego 530W starczy? ponieważ nie widzi mi się wymiana zasilacza po raz kolejny gdy za kilka miesiecy będę chciał wymienić cpu na jakiegoś czterojajowego :/

Link to post
Share on other sites

TT z całą pewnością nie jest gorszy od Deusa i mam nadzieję, że jednak tak nie napisał.

 

XFX ma 5 lat gwary i świetną jakość wykonania, ale wersja 550W może bywać głośna.

 

TT jest tańszy i ma semi-modularne okablowanie, co w małej obudowie jest dużym plusem.

 

Oba są dobre, ciężko wskazać jednoznacznie, który jest lepszy.

Link to post
Share on other sites

 

 

Szambor5 wspominał że ThermalTake jest gorszy od tego SilentiumPC i polecał XFX.

Nie to miałem na myśli. Biorąc pod uwagę bebechy XFX > TT > ......................................Deus.

 

 

 

mam nadzieję, że jednak tak nie napisał.

:-> 


 

 

TT jest tańszy i ma semi-modularne okablowanie, co w małej obudowie jest dużym plusem.

Tu masz główny argument za TT. Twoja decyzja.  

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...