Skocz do zawartości

Chciałbym się nauczyć programowania od podstaw


Recommended Posts

Witam!Otóż chciałbym się nauczyć programowania zupełnie od postaw(jestem w tym zielony).Jakie strony internetowe lub książki,podręczniki polecicie.Programować chciałbym się nauczyć,ponieważ chciałbym stworzyć własną grę(najchętniej na androida),stronę internetową i wiele innych rzeczy :)

Link to post
Share on other sites

Strona internetowa, gry czy aplikacje to totalnie inna sprawa. 

Każda z tych rzeczy to inna sprawa. A programowanie stron od programowania aplikacji,gier już wgl inna bajka.

 

Po za tym gra na smartphone (android) - wymaga zmodyfikowanego jezyka java + środowiska. Nie z motyką na księżyc bez żadnych podstaw.Przerób całę to: http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/1 dopiero zacznij za co innego się brać. Większość problemów da się rozwiązać matematycznie. Tak więc następnie udaj się i poćwicz tutaj: http://pl.spoj.com/problems/latwe/

 

Dopiero wtedy weź się za coś konkretniejszego :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Na początek zacznij od Phytona potem przejdź do C++

Początkujący programista powinien zaczynać od języków silnie typowanych i kompilowanych, aby nauczyć się zasad programowania i pewnej dyscypliny. Jeśli zacznie się naukę od języka skryptowego, dynamicznie typowanego, bardzo wysokiego poziomu, to może być trudno później przejść do języka typu C/C++.

Dodatkowo niektóre cechy języków skryptowych mogą sprawiać problemy początkującemu, przede wszystkim brak kontroli kompilatora nad naszym kodem.

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites

Początkujący programista powinien zaczynać od języków silnie typowanych i kompilowanych, aby nauczyć się zasad programowania i pewnej dyscypliny. Jeśli zacznie się naukę od języka skryptowego, dynamicznie typowanego, bardzo wysokiego poziomu, to może być trudno później przejść do języka typu C/C++.

Dodatkowo niektóre cechy języków skryptowych mogą sprawiać problemy początkującemu, przede wszystkim brak kontroli kompilatora nad naszym kodem.

Nie przesadzaj. W USA Python jest jednym z najpopularniejszych języków jako pierwszy uczony na studiach. 

Link to post
Share on other sites

Może dlatego, że tam gdy ktoś idzie na studia informatyczne to umie coś poza napisaniem CV w Wordzie? ;)

 

A na serio, to ja nie mówię że tak nie można, po prostu moim zdaniem lepiej jest dla początkującego, gdy może liczyć na "opiekę" kompilatora.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

To niech zacznie od Pascala :) - prosta składnia, brak wstępnych bibliotek, wszystko będzie musiał robić sam.

Nie dziwie się że uczy się go w szkołach. Dobrze że się uczy, szkoda tylko że potem nie przechodzi się do c++ czy innego =/

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Ja ci polecam książke/podręcznik Symfonie C++ Jerzego Grębosza - ja od niej zaczynałem. Koleś tłumaczy nieziemsko zachodnim przyjacielskim językiem. Nie było rzeczy której nie zrozumiałem.

 

Warto też zacząć właśnie od C++, ewentualnie PASCAL lub C. Ale nie warto się uczyć języka (Pascal) który jest głównie wykorzystywany do nauki - do niczego więcej. Język C natomiast przyda Ci się. Jest bardzo podobny do C++ więc nie będziesz miał problemów poznać oba. Nauke zacznij jednak od c++.

 

Pozdrawiam

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...