Skocz do zawartości

Kupno R9 290 , porady?


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Chyba tylko od Gigabyte i Sapphira, mam takie same zdanie jak Rosak wybrałbym Sapphire (wiele osób skarżyło się na hałas od Gigabyte).

Znalazłem porównanie

, ja osobiście mam R7 265 od Asusa i jestem zadowolony (cichy, max. temp przed OC 55, po OC 68 ale r9 290 to troche inna bajka).

Ogólnie dziwne, że koleś sprzedają tą karte za 800zł, nieużywana stoi ~1600zł więc jednak jest to spora przepaść cenowa.

Wg. mnie najlepiej by było (co oczywiście jest niemożliwe) gdyby sprzedawcy używanych kart dawali możliwość sprawdzenia jej, chociażby co 1 dzień, wiem, że troche górnolotny pomysł ale każdy byłby zadowolony :D

Link to post
Share on other sites

Chyba tylko od Gigabyte i Sapphira, mam takie same zdanie jak Rosak wybrałbym Sapphire (wiele osób skarżyło się na hałas od Gigabyte).

Znalazłem porównanie

....

 

Zgodzę się z twoją opinią ale tylko w kwestii kart z autorskimi chłodzeniami. Karty referencyjne różnią się tylko pudełkiem i naklejkami. Więc i hałas będzie taki sam w przypadku referenta od gigabyte jak i od sapphire. O tym że referenty są głośne wie to każdy. Choć nie jest tak tragicznie jak by się słyszy.

Link to post
Share on other sites
Referent to referent niema znaczenie producent. Co innego karty autorskie.

 

Cena trochę niska upewnij, się czy karta nie jest z koparki. Ja właśnie skuszony niską ceną, taką kupiłem i się nacięciem na bubla.

Tyle razy się mówi - jeśli karta ma GW to bez znaczenia czy jest z koparki czy nie.

Link to post
Share on other sites

No jednak ma. Bo jak jest uszkodzona to jesteś conajmniej 4 tygodnie w plecy. A w moim przypadku więcej bo musi więcej bo sklep cos spapral i muszą ją jeszcze raz odsylac do producenta. Nie mowie ze jest tak za każdym razem. Lepiej kupic troche drozszą ale pewniejszą sztukę.

Link to post
Share on other sites

Wytłumaczmy. 

W przypadku karty z koparki problem jest następujący. Karty były mocno eksploatowane. Bardzo często były kręcone. W moim egzemplarzu został zmieniony bios który miał pozwolić na jeszcze większe przyspieszenie. Niestety skończyło się to uszkodzeniem kontrolera pamięci.

 

Kart z koparki lepiej nie kupować bo nawet jeżeli ma gwarancję i jest sprawna na 95% była mocno "ciśnięta" przez co jej żywotność mogła zostać skrócona.

Link to post
Share on other sites

Tylko że z tą 100% sprawnością to różnie bywa,jedni piszą tak natomiast w praktyce okazuje się co innego.Życie.

Ceny tych kart są tak niskie że to nabywca powinien przemyśleć temat i liczyć się z tym że może trzeba będzie odesłać na gwarancję.Jeśli jemu to pasi to OK,nie widzę nic przeciw takim GPU.

Link to post
Share on other sites

Neo88 milaes taką kartę?? Bo ja tak. Gwarancja ok spoko tylko okres oczekiwania 4 tygodnie w przypadku jej realizacji moze byc malo fajnym okresem.

Dodam ze karta uszkodzona przez użytkownika np zmianą biosu(co jest czeste w przypadku koparek) moze nie zakwalifikować sie do naprawy/wymiany gwarancyjnej.

Link to post
Share on other sites

Cena trochę niska upewnij, się czy karta nie jest z koparki. Ja właśnie skuszony niską ceną, taką kupiłem i się nacięciem na bubla.

 

co za różnica czy z koparki czy nie po prostu miałeś pecha i tyle jeśli ma działać to będzie działać a zwłaszcza gdy na gwarancji to się nie ma czego bać.

Nie raz nie dwa zdarzało się że całkiem nowe karty były wadliwe na starcie.

Nawet gdyby uszkodzona to warto kupić za pół ceny i poczekać te 28 dni na decyzję.

Jeżeli np ma zmodyfikowany bios i się nie kwalifikuje na gwarancję to porostu trzeba wystąpić o zwrot pieniędzy ze względu braku zgodności towaru z opisem.

Edytowane przez decrypterie
Link to post
Share on other sites

Boże, sto razy gorzej dla układu bga jeśli temp jest zmienna aniżeli stała, nikt nie ustawia koparki na tak żeby karcie coś groziło bo wtedy obniża sama takty i by na tym gorzej wychodził, wiem coś o tym bo kopałem, kolego od gtx, kopiesz karta nVidia? Gratuluję a dwa nie porównuj kart które pracowały na codzień w temp 100* miałem dwa gtx 470 i tak to już jest w kartach z przed 5 lat.

Co do układów bga macie sam przykład ps3 gdzie ludzie co mało używali konsol łapali ylod a ja grałem po kilkanaście godzin i konsole sprzedałem 3 miesiące temu .mowa o grubasie 80gb

Edytowane przez decrypterie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...