Skocz do zawartości

Nasze retro zestawy


Recommended Posts

Hej, zobaczcie co znalazłem gdzieś w czeluściach mojego dysku, zdjęcia z kwietnia 2007 roku, gdy chciałem sprzedać zbędne mi wtedy rzeczy (na szczęście nie udało się i nadal je mam :)). Karta graficzna Diamond Monster Fusion (ta co była na zdjęciach w kompie z AMD K6-2), jakaś kość SD-RAM (najprawdopodobniej 64MB), procek Intel Celeron 300MHz i mobo PCPartner 35-8831-02.

 

 

 

http://www.bankfotek.pl/image/1867455.jpeg

 

http://www.bankfotek.pl/image/1867456.jpeg

 

http://www.bankfotek.pl/image/1867457.jpeg

 

http://www.bankfotek.pl/image/1867458.jpeg

 

 

 

@down Poprawione, mój błąd ;).

Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

Aj, oczywiście, że to jest Fusion. Nie wiem czemu ale jak piszę tę nazwę z głowy to zawsze walę byka i piszę Fury zamiast Fusion. To jest ta grafa co wcześniej opisywałem w moich zestawach, na Voodoo Banshee.

Link to post
Share on other sites

Siemanko chłopaki.

Po długich dniach sprawdzania i ustawiania stwierdzam, że chyba mój V2 12mb jest uwalony. W grafice np. w diablo 2 jak ustawie wykrywanie sprzętu to system zaleca użycie Glide i po wystartowaniu pojawiają się białe kropeczki w grafice. 

Pytanie brzmi czy to może być V2 uwalone czy może użyty kabel VGA od zwykłego monitora łączący matroxa z V2 jest gorszy lub inny niż oryginalny łącznik od V2 ?

Link to post
Share on other sites

Łącznik z kartą 2D nie ma znaczenia w tym przypadku bo nie jest on używany przy aktywnej akceleracji Voodoo. Możliwe że karta uwalona, polecam jednak sprawdzić jej działanie pod gołym DOS'em na GTA z łatką dla Glide.

Link to post
Share on other sites

Ja też używam zwykłego kabla od monitora. Sprawdź na GTA wersje DOS dodatkiem - masz wtedy w menu wersje 3DFX,

lub ja też sprawdzam na grze Colin McRea Rally 2.0 (nie trzeba nic dogrywać) Voodoo 2 daje radę.

 

Sprawdź też czy karta siedzi w PCI dobrze - u mnie za pierwszym razem jak dokręciłem śrubkę śledzia wysunęła się karta ze slotu,

czego nie zauważyłem. Myślałem też że uwalona, odkręciłem śrubkę i myślę docisnę i sprawdzę nie dokręconą i poszło.

Wygiąłem lekko śledzia karty i działa.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ufff Roberto231miałeś rację, V2 wysunął się z PCI.

Zastanawiałem się jak go kupiłem dla czego poprzedni właściciel wygiął śledzia i go naprostowałem i to spowodowało, że karta lekko wysuwa się ze slotu, co za cholerstwo źle spasowane.

 

Dzięki a już myślałem, że do wywalenia.

 

Apropo jak byście gdzieś zauważyli komplecik V2 SLI z kablami 12 MB to jestem chętny kupić.

 

Ostatnio gość wystawił taki pakiecik na alledrogo i chciał 160zł jak mu zaproponowałem 160+koszt wysyłki to odmówił.

Link to post
Share on other sites

Tak kabelek SLI to jest zwykła taśma FDD z odwróconymi 3 pinami, można to sobie zmajstrować samemu.

Kabelek SLI mam zrobiony, tylko jak będziesz rozbierał wtyczkę to uważaj na wypadające piny i ostrożnie z tymi cholernymi zapinkami po bokach u mnie się cholerstwo odłamało.

Jak odwrócisz te 3 piny, to później jest już z górki, trzeba dobrze złapać kombinerkami i równo,mocno docisnąć i piny powbijają się w taśmę.

 

Fenio zna dobrze temat pokazał mi schematy jak to sobie sporządzić.

Edytowane przez diteer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Głównie pentium pro, ale można ująć, że dwuprocesorowe stacje robocze.

Sentyment? Chyba tak. Ale też , wiadomo, pentium pro, pierwsze P6 ma szczególną pozycję w historii komputerów pc. Pokusiłbym się nawet stwierdzić, że P6 żyje do dziś.

I choćby to, że wykonanie było drogie, miało być niepewne (połączenie mechaniczne rdzeń-cache L2), kilka lat temu już były warte nic, a dzisiaj, nie dość, że rzadkie to działają?
Się rozpisałem 8-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...