Skocz do zawartości

Komputer wyłącza się przy włączaniu


Recommended Posts

Witam. Od niedawna mam problem z komputerem. Za każdym razem, gdy włączam/ wybudzam komputer/ zapisuje ustawienia BIOS'u on się wyłącza. Jak kliknę drugi raz włącznik wszystko działa i podczas używania nie zauważyłem nic złego. Mógłbym mi ktoś wyjaśnić dlaczego tak się dzieje ? Komputer ma dopiero rok (złożyłem go w październiku 2013).

 

Konfiguracja to:

i5 4670k

ASRock z87 extreme4

MSI GTX770

Be quiet! Dark Power Pro10 650W

 

Dodam jeszcze, że zazwyczaj gdy otwieram klapkę obudowy (FD Define r4) z komputera wydostaje się dziwny, buczący, elektroniczny dźwięk.

Link to post
Share on other sites

Podczas używania nic złego nie zauważyłem, żadnych BSOD, komputer działa stabilnie. I ten dźwięk pojawia się tylko gdy mam uchyloną klapkę i nie zawsze ( 50% przypadków, np. teraz ). Zaraz sprawdzę skąd dźwięk się wydobywa i zedytuję post.

 

@EDIT : Ten dźwięk wydaje jeden z przednich wentylatorów. Myślę, że nie ma to większego znaczenia.

Edytowane przez kacperoo29
Link to post
Share on other sites

mialem takie objawy na  asrock 970extreme4. po jakims czasie padla plyta glowna. kompa musialem wlaczac wciskajac power 2razy i jeszcze przez jakis miesiac-dwa chodzila wporzadku oprocz tego ze trzeba bylo kompa tak uruchamiac. potem komp sie wylaczal juz w trakcie uzywania, albo bsod albo poprostu reset i tyle. nie pomogla wymiana kondziolow.

Link to post
Share on other sites

Jestem już pod update BIOS'u. Porobię kilka testów i się odezwę.

 

@EDIT: Przełom ! Zapisałem ustawienia BIOS'u, a komputer normalnie zbootował. Wyłączę go na godzinkę i potem włączę zobaczę może wszystko już śmiga jak należy.

 

@EDIT2: Sprawdziłem, wyłączyłem tylko na chwile a problem nadal występuje. Prawdopodobnie MOBO lub zasilacz pójdzie na gwarancje (zależy co zawiniło, muszę zmierzyć napięcia a narazie nie mam czym :/ ).

 

@EDIT3: Teraz nie muszę już klikać dwa razy przycisku, ale kiedy włączam komputer wyświetlacz POST pokazuje 15-55-36 (nie wiem co to może znaczyć) i na 36 wyłącza się na 1sek i się włacza.

Edytowane przez kacperoo29
Link to post
Share on other sites

Właśnie tego spróbowałem i nic. Dodatkowo sprawdziłem bez karty graficznej, sprawdziłem wszystkie kondensatory na płycie głównej i chyba jedyne co mi pozostaje to sprawdzić napięcia i odesłać na gwarancje albo płyte główną albo zasilacz. RAM sprawdziłem też memtestem86 i był tam tylko wyświetlony jeden rdzeń procesora (nie wiem czy to normalne, pierwszy raz go używałem).

 

@EDIT: Musze poczekać do jutra na miernik :/ W piwnicy znalazłem 8-letni miernik, ale nie zabardzo ze mną współpracuje.

Edytowane przez kacperoo29
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...