Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie oszukujmy sie problem z geforcami polega na tym, że są głośne i gorące, tego że gtx480 jest wydajniejszy od 5870 nie trzeba powtarzać. Pytanie co jest ważniejsze dla użytkownika - troche wydajniejsza karta czy kultura pracy. Sam zamierzałem wymienić kartę ale po namyśle (i krótkim romansie z 5870) stwierdziłem, ze nie ma obecnie karty która by mnie w pełni satysfakcjonowała. Może uda się to zrobić radeonowi 6xxx lub poprawionym fermi o wydajności wyższej niż gtx460. Ale nawet wtedy nie wiem czy znajde kartę tak doskonałą jak mój 4890 vapor-x.

Problem polega na tym że dużo osób sugeruje się opiniami i testami podanymi na portalach internetowych no bo nie każdy od razu ma kasę na GTX 480 czy GTX 470 :) Co mogę powiedzieć to to że tak jak GTX 470 którego testuję w dalszym ciągu tak i GTX 480 który jest testowany u kumpla wcale nie jest gorący i głośny tak jak to wszyscy sugerują :P Obydwa modele pracują w Idle bardzo cicho,a pod obciążeniem nawet w najbardziej wymagających grach nie pracują głośniej od kart poprzedniej generacji typu GTX 285 czy GTX 275 z którymi również miałem do czynienia.Karty te rozkręcają się dopiero wtedy gdy zapuści się programy wygrzewające typu Furmark czy testy GPU w OCCT (zresztą wtedy do i Radek HD 5870 jest dość ciepły jak i głośny) Na szczęście w Furmarki i inne tego typu programiki się nie gra więc problemu niema :lol: Dodać trzeba że Fermi ma lepiej dopracowane stery,a z którymi AMD/ATI ma wciąż wieczne problemy.Do tego dochodzi wydajna teselacja która wypada o wiele lepiej nawet na GTX 480 aniżeli na najdroższym dwujajowym HD 5970.Po prostu na kartach ATI mamy DX11 i tylko mamy żeby mieć,a na NV jest to DX11 w połączeniu z odpowiednią wydajnością o PhysX i CUDA nie wspominając.Według mnie Radki to karty dla tych którzy lubią wiecznie grzebać przy sterach instalować co nowa gra kolejne HotFixy :idea: Z kolei NV kupujesz,wpinasz instalujesz stery i 'MTV' wszystko chodzi jak trzeba :lol: Co do samej wymiany karty to czekać zawsze można bo wyjdzie HD 6000,Fermi 2 i póżniej 3 i tak minie z 5 lat,a ty dalej będziesz czekał na swoją kartę ^^ Na tą chwilę porównuje się to co jest a nie to co będzie ;) Wojenka rozpoczęta :P

Link to post
Share on other sites

junior zrozum, że ja zmieniam karty co rok, max półtora od 98 więc nie filozofuj mi tu o czekaniu na kartę bo za cienki jesteś na zabawę w przewidywanie przyszłości, emikotki ci nie pomogą. Jeśli chodzi o sterowniki to moim zdaniem ati ma sporo lepsze, nie palą kart, nie oszukuja z filtrowaniem anizotropowym, każda kolejna wersja nie zmniejsza wydajnosci, mają przyjemniejszy interface itd. A jeśli chodzi o gry to zawsze jesli miałem jakieś problemy to na gforcach (ostatnio 7900gs, od tamtej pory kupuje tylko ati). Physx to bajer który i tak bym wyłaczał bo za bardzo obciąża nawet mocne gpu, teselacja w GF to dobrze wygląda na benchmarkach, bo w grach korzyściu z testelatórów na GF nie ma ( w jedynej grze w której GF ma przewagę (metro 2033) gtx480 jest za słaby żeby móc pograć w tą grę na dx11 z teselacją , aa i max detalami ).

Link to post
Share on other sites

junior zrozum, że ja zmieniam karty co rok, max półtora od 98 więc nie filozofuj mi tu o czekaniu na kartę bo za cienki jesteś na zabawę w przewidywanie przyszłości, emikotki ci nie pomogą. Jeśli chodzi o sterowniki to moim zdaniem ati ma sporo lepsze, nie palą kart, nie oszukuja z filtrowaniem anizotropowym, każda kolejna wersja nie zmniejsza wydajnosci, mają przyjemniejszy interface itd. A jeśli chodzi o gry to zawsze jesli miałem jakieś problemy to na gforcach (ostatnio 7900gs, od tamtej pory kupuje tylko ati). Physx to bajer który i tak bym wyłaczał bo za bardzo obciąża nawet mocne gpu, teselacja w GF to dobrze wygląda na benchmarkach, bo w grach korzyściu z testelatórów na GF nie ma ( w jedynej grze w której GF ma przewagę (metro 2033) gtx480 jest za słaby żeby móc pograć w tą grę na dx11 z teselacją , aa i max detalami ).

ATI ma lepsze ale ceny i to nie zawsze ;) Co do czekania to sobie możesz czekać nawet 5 lat na co chwilę lepszą kartę,a cienki to sam jesteś jak zupka więzienna :P Twoje przewidywania to w ogóle bazują na wróżeniu z fusów z tego co widzę :menda: Co do samych kart to ja miałem same problemy z Radeonami od modelu X1800 po najnowsze HD 5870 które kontynuuje spartaczoną wydajność i kompatybilność z nowymi grami i dlatego nie kupię nigdy syfskiego Radka ;) Możesz podniecać się dalej bo tylko tyle ci pozostało,a wydajność Radeona była dobra tylko w dniu premiery kiedy to nie było konkurencji ze strony zielonych w postaci nowych GPU.Porównywano je wtedy do kart bazujących na GT 200 i w dalszym ciągu do nich można je porównywać bo do Fermi dzieli je przepaść wydajnosciowa jak i technologiczna >>> http://www.xbitlabs.com/articles/video/ ... 400_8.html :menda:

Link to post
Share on other sites

Kolejny fanboj. Przyjemniaczku powiem Ci tyle - chyba miałeś doczynienia z ATi 9800 Pro i porównywałeś ją z 9800 GTX+. :lol: Bo z tego co mówisz to na 5870 sięnie da w żaden tytuł zagrać... :D. Jak tak bardzo lubisz ogrzewanie nóg przez GF100 to twoja sprawa. ATi poprostu optymalizuje swoje karty pod wzgledem kultura/ wydajnosc i ogolnie narazie dominuje. :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...