Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć.Zastanawiam się czy ta karta (HD 5870) byłaby odpowiednia do mojego zestawu.Na rynek weszły nowe karty GeForca i nie wiem czy nie sa lepsze.Czy opłaca się inwestować w taką drogą karte czy lepiej w HD 5850 i jak to sie ma do wydajności?

Moj zestaw:

-Intel Core i5 750

-ASUS P7P55D

-OCZ 4 GB Dual Channel CL.7 1600MHz

-Corsair TX 650W

Dziękuję za odpowiedź.POZDRAWIAM

Link to post
Share on other sites

5870 ma wydajność GTX 480 - i z tych dwóch wybrał bym właśnie Radka.

5850 jest nieco słabszy, kosztuje +1000PLN, ale za mniejsze pieniądze można kupić GTX 470, który jest od Radeona wydajniejszy.

Jeśli z kolei wydajność nie jest dla Ciebie najważniejsza to poniżej 800zł masz wiele ciekawych GTX 460, i to już powinno wystarczyć :P

Link to post
Share on other sites

5870 ma wydajność GTX 480 - i z tych dwóch wybrał bym właśnie Radka.

5850 jest nieco słabszy, kosztuje +1000PLN, ale za mniejsze pieniądze można kupić GTX 470, który jest od Radeona wydajniejszy.

Jeśli z kolei wydajność nie jest dla Ciebie najważniejsza to poniżej 800zł masz wiele ciekawych GTX 460, i to już powinno wystarczyć :D

Tak kolorowo niestety niema żeby Radeon HD 5870 był szybszy od GTX 480.Nawet tańszy GTX 470 potrafi być zauważalnie szybszy od HD 5870 w szczególności jeśli chodzi o minimalne fpsy :P >>> http://www.xbitlabs.com/articles/video/ ... sli_6.html

Link to post
Share on other sites

nie oszukujmy sie problem z geforcami polega na tym, że są głośne i gorące, tego że gtx480 jest wydajniejszy od 5870 nie trzeba powtarzać. Pytanie co jest ważniejsze dla użytkownika - troche wydajniejsza karta czy kultura pracy. Sam zamierzałem wymienić kartę ale po namyśle (i krótkim romansie z 5870) stwierdziłem, ze nie ma obecnie karty która by mnie w pełni satysfakcjonowała. Może uda się to zrobić radeonowi 6xxx lub poprawionym fermi o wydajności wyższej niż gtx460. Ale nawet wtedy nie wiem czy znajde kartę tak doskonałą jak mój 4890 vapor-x.

Link to post
Share on other sites

Nie ma i nie będzie kart, które by kogokolwiek z nas satysfakcjonowały.

Oczekujemy bezkonkurencyjnej wydajności, skalowania, chłodu i ciszy.

W zależności od oczekiwań.

Partycypacja w ideaologię jakiejkolwiek nacji niczego nie wniesie.

Nie zmusimy producentów do naginania "light motive for everybody with ... anybody".

Dla wielu ośrodków naukowych działanie NV jest zrozumiałe.

Fermi nie było intencyjnie produktem dla mas.

Szukając doskonałości należałoby się skierować w stronę rozwiązań innego pułapu.

Fakt. Niewielu stać na wydatek 16.000 $ za samą kartę grafiki. Oczywiście przynosi to wymierne korzyści, które bywają bardzo często pomijane w konfigach.

Link to post
Share on other sites

Torture właśnie tą karte Gigabyta chciałem jeszcze przed napisaniem tego tematu wziąść :P

 

 

Chciałbym dodać, iż będę grać w gry na najwyższych detalach i najwyższej rozdzielczości.Może HD5870 na wyższej rozdzielce radzi sobie lepiej?

Link to post
Share on other sites

Radeon HD 5870 to chyba jedna z niewielu kart której 2GB pamięci mogą się przydać. Nie teraz jednak a w przyszłości. Jeżeli chcesz grać zawsze w Full HD i karty nie zmienisz minimum przez 2 lata to warto zainwestować w 2GB. Ale chyba tylko wtedy.

 

Ten radeon (niezależnie jakiego producenta wybierzesz) będzie bardzo mocnym elementem Twojego komputera. Ge Force 480 i 470 to niewypały i jeżeli tylko możesz wyłożyć pieniądze to raz dwa do sklepu i karta jest Twoja. Zawsze możesz zaoszczędzić pareset złotych i kupić 5850 podkręcając go w granice HD 5870 ale Twój wybór.

 

Gier które naprawdę używają DX11 jeszcze nie ma, nie pojawią się pewnie jeszcze z rok albo i dwa. Kupując kartę teraz kieruj się wydajnością w DX9 i DX10. Radeon HD 5870 jest najszybszą kartą jednoprocesorową w tych trybach.

Link to post
Share on other sites

najwyższe taktowania na dzień dobry ma gigabyte 5870 SOC

 

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=66564

 

najwyższe oc bez zabawy ze zmianą chłodzenia zrobiłem na asusie 5870 v2, 1050mhz na rdzeniu (ale wyła strasznie w stresie i cewki jej piszczały)

 

http://techplanet.pl/index.php?gk=0&k=8 ... ltr=szukaj

 

niektórzy mówią, ze msi lighting, ale podobno strasznie głośna

 

nie ma jednoznaczenej odpowiedzi, zalezy jaki egzemplarz się trafi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...