Skocz do zawartości

Recommended Posts

Swiftech może ma lepsze AIO, nigdy nie miałem, więc się nie wypowiem. Ale jeśli chodzi o corsaira to dają 5lat gwarancji. I ta gwarancja działa, niezależnie czy zepsuje ci się pompka czy zepsuje się różowe podświetlenie pomki, każda zepsuta poerdółka=nowy fabrycznie zapakowany model chłodzenia. Także od siebie polecam chłodzenia corsarza.

Link to post
Share on other sites

Porządny zestaw lc to co najmniej 900zł, np. xspc masz świetny blok, najlepszą pompę i bdb chłodnicę, zestaw bardzo przyszłościowy, przy rozbudowie nie trzeba nic wymieniać tylko dokładać ;)

jeśli chcesz bawić się w wodę to nie ma sensu oszczędzać i brać pseudo lc, nie przyszłościowe i nie wiele lepsza wydajność od dobrego powietrza

Link to post
Share on other sites

 

 

ten corsair będzie naprawdę aż taki zły ?

zły nie będzie ale szału nie ma, jak to mówią du*y nie urywa :D na porządnym powietrzu będzie podobnie z wydajnością a awaryjność nie porównywalna (w powietrznym chłodzeniu najwyżej siądzie wentylator a w pseudo lc zaleje całość, czy warto ryzykować dla braku korzyści wydajnościowej i mizernym wyglądzie?) ale decyzja należy do ciebie, sam przeszedłem przez wszystkie chłodzenia (dark rock=>h90=>lc) więc mogę powiedzieć że na pseudo lc szkoda kasy

Link to post
Share on other sites

Na eksplozje sprzętu nie mam ochoty

 

Z tą eksplozją to tak nie przesadzaj, jeśli to byłoby tak awaryjne jak niektórzy piszą że jest to nie byłoby takiego boomu na AIO. Corsair można powiedzieć to pierwszy zaczął, a potem reszta producentów chciała dodać taki cooler też do swojej oferty Enermax, Swiftech, Silverstone, Coolermaster, Fractal Design.

 

Jak dla mnie jedyne warte uwagi firmy to Corsair - świetna gwarancja, Swiftech - możliwość rozbudowy no i fractal design ma zamiar wypuścić swój AIO, tu jest ciekawa kwestia, bo przy współpracy z alphacool (w pełni miedziane chłodnice). Jak koniecznie chcesz custom loop to musisz się uzbroić w cierpliwość, na używkach na pewno coś sensownego złożysz.

Edytowane przez ashesrider
Link to post
Share on other sites

Blok: http://allegro.pl/bitspower-cpu-block-summit-ef-intel-clear-i4500309640.html

Pompa: http://allegro.pl/nowa-pompa-laing-ddc2b-vc-12v-18w-i4474363927.html

Chłodnica: http://allegro.pl/chlodnica-phobya-240-2x120-i4485746752.html

 

Napisz na allegro do gościa, który sprzedaje blok i pompę czy nie miałby jakiś prostych złączek 16/10 skręcanych na sprzedaż i generalnie dodaj go sobie do ulubionych, bo bardzo często ma na sprzedaż klocki do LC.

 

Rezerwuar -  musisz śledzić allegro czy coś się nie pojawi.

 

A węże i płyn polecam kupić nowy w angela.pl lub 3kropki.pl

Edytowane przez ashesrider
Link to post
Share on other sites

Blok elegancki, ale ma ogromny minus : zestaw montażowy tylko pod lga 2011. Po za tym polecam Łukasz-a z czystym sumieniem, i polecam go pomęczyć na gg, jest w stanie załatwić wszystko do LC w *****iaszczych pieniądzach nowe/uzywane

 

 

p.s. blok tymczasowo niedostępny :P

Edytowane przez PatrykT
Link to post
Share on other sites

Szukaj używanych podzespołów na allegro, forach. Polecam Ci wyprzedać Malika z pclaba, ma tam chłodnice, blok wodny i pompkę d5 z rezem, wszystko od EK w bardzo dobrych pieniądzach. A jak byś wziął kilka rzeczy to jeszcze byś coś urwał z cen

Link to post
Share on other sites
a co o tym sądzicie

jak pisałem wcześniej, na porządne lc trzeba wydać min. 900zł, jeśli szukasz nowego, na używkach może się wyrobisz w 700zł 

xspc co dałem wyżej to najlepsza opcja w tych pieniądzach

 

po za wszystkim jeśli liczysz każdy grosz to odpuść sobie lc bo to puszka bez dna, a jak miewam nie stać cię na taką zabawę...

Edytowane przez ryba21184
Link to post
Share on other sites

A miales kiedys stycznosc z kompaktowym LC typu Corsair h100i czy cos podobnego ?? Moze warto bylo by sie najpierw zapoznac z takim systemem LC i sprawdzic czy to Ci wystarczy ;) Ja u siebie mailem 3 modele takich LC corsair h60, h50, i obecnie antec kuhler 920. Wszystkie mialy chlodnice 120mm ale antec z ta roznica od h50 i h60 bo ma grubsza. H60 na procesorze FX 6300@ 4,5 GHz nie zdal egzaminu calkowicie. H50 na i5 2400@ 3,8GHz w stresie dochodzil do 60 st, natomiast antec przy grubszej chlodnicy przy tym samym i5 nagrzal sie do niemal 50 st w stresie. Przebil moje chlodzenie powietrzne pod wzgledem wydajnosci Mugen 2 o 5 st czego sie absolutnie nie spodziewalem. Kompaktowe chlodzenie LC dziala do poki sie albo plyn w nim nie skonczy albo nie siadzie blokopompka. Nie mozna tego napelnic ( choc niektorzy robiac modyfokacje tego zestawu po ktorych mozna uzupelniac plyn i to sie wtedy nazywa pseudo LC ) Jak spisuja sie produkcje H100i nie mam pojecia nie doszedlem jeszcze do chlodnic 240mm mysle ze kiedys sie dorobie takiego zestawu. 

 

Tu masz testy

http://chlodzenie.net/reviews/antec-kuhler-h20-620-v4-oraz-kuhler-h20-920-v4-test/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...