Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, rok temu złożyłem siostrze komputer na stronie morele.net ponieważ jest to sklep przez wiele osób polecany. Siostra tydzień temu miała problem, komputer nie chciał jej się włączyć lecz na następny dzień jakoś udało się go uruchomić. Problem pojawił się znowu tylko tym razem nic się nie da zrobić. Próbowałem jakoś wywnioskować który z podzespołów jest za to odpowiedzialny lecz nie mam pojęcia. Prawdopodobnie można wykluczyć kartę graficzną ponieważ po przesiadce na integre nadal nic, dysk raczej również (format robiony tydzień temu). Przy uruchamianiu nie pojawia się nawet ekran BIOS'u, komputer chodzi kilka sekund a potem się restartuje i tak cały czas. I tu pojawia się problem jeżeli chodzi o reklamację w sklepie morele, Dostałem taką odpowiedź :

 

"gwarancja na cały zestaw jest ważna przez miesiąc po tym czasie może Pan reklamować osobno uszkodzone podzespoły"

 

Co mam zrobić? Zareklamować wszystkie podzespoły? Oraz nie wiem czy jak im wyślę cały komputer wtedy czy oni coś z tym zrobią, lecz chyba powinni?

 

Komputer był na kwotę ponad 1500zł i korzystałem wtedy tego montażu :

 

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-266770/

Link to post
Share on other sites

Odłącz wszystkie (WSZYSTKIE) przewody i podłącz z powrotem.Wyjmij i włóż wszystkie możliwe podzespoły (karta, pamięć,procesor) i sprawdź. Ja tak miałem w swoim i po tym zabiegu chodzi bez problemu choć dalej nie wiem co było przyczyną.....

Link to post
Share on other sites

To pozostało chyba tylko kość ram przełączyć do innego slotu i ewentualnie wyciągnać procesor (lecz nie wiem czy potem nie będę potrzebował pasty żeby go wsadzić?)

 

Tak czy owak ój problem polega raczej na tym czy jak zareklamuje kilka podzespołów (bo nie znam dokładnej przyczyny tej awarii) to zabiorą cały komputer i to naprawią czy będzie trzeba całego kompa rozbierać i wysłać im tylko te podzespoły. Jakoś mi się nie widzi rozkręcać go a później na nowo składać ...

Link to post
Share on other sites

Nie potrzebujesz pasty pod radiator, jeśli temperatury nie przekroczą wartości maksymalnych przy pełnym obciążeniu rdzeni.
Obstawiam, że padła płyta główna. Jeśli nic na niej nie piszczy i nie mruga przy starcie komputera (niektóre mają głosowe powiadomienie przez głośniki), to najprawdopodobniej ona jest tego stanu przyczyną.

 

/ takie rady zostaw dla siebie / worm

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...