Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam następujący błąd w programie HD Tune.

 

http://oi62.tinypic.com/x26r28.jpg

 

Czy dysk nadaje się już tylko na gwarancję? Co to za błąd?

Skanowałem w poszukiwaniu bad sectorów, ale nic nie wykryło.


W ogóle jakiś ciepły ten SSD, temp wynosi 40 stopni podczas gdy HDD ma 36, wyjąłem go z budy i faktycznie był ciepły. Czy to normalne?

Edytowane przez Kratos
Link to post
Share on other sites

Ściągnij sobie i zainstaluj aplikację Samsunga - Magician. Jeśli pokaże to samo - reklamacja, o ile jeszcze jest. 

Pierwszy błąd wskazuje na problemy z komórkami i do zastąpienia uszkodzonych zostały wykorzystane zapasowe. Drugi świadczy ponoć o błędach między kontrolerem dysku a sterownikiem (tyle wyczytałem w necie). Można spróbować zmienić kabel SATA, albo port na płycie głównej. Teoretycznie nie ma to wielkiego wpływu (ten drugi błąd) na pracę dysku. Ale w ostateczności można sugerować jego wymianę. Jak masz gwarancję - reklamuj. Ten pierwszy błąd jest podstawą do tego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Reklamacja jest, natomiast problem z tym dyskiem jest jeszcze taki, że nie pod każdym sata działa, tzn podczas startu wyskakuje błąd "A disc read error occurred" i muszę wtedy zmienić gniazdo sata na inne. Dopiero jak załapie to działa normalnie. Nie wiem czym to jest spowodowane. W biosie zawsze go czyta.

 

W Samsung Magician te atrybuty które w HD Tune są z błędami, to w Magician ich status jest "OK", czyli wszystko jest tak samo, jednak nie ma żadnych błędów.


Czyli powinienem reklamować? Czy zaczekać aż dysk padnie/zacznie sypać błędami?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem....polegałbym bardziej na oprogramowaniu Samsunga. Z ciekawości sprawdziłem u siebie (mam 830) i w jednym i w drugim jest wszystko OK. Sprawdź może jeszcze jakimś softem, ewentualnie zadzwoń do Samsunga i zapytaj, co z tym można zrobić.

Link to post
Share on other sites

Smart to zunifikowany system, oprogramowanie samsunga nic tu nie da. O ile HdTune to kiepski program i nie obsługuje pewnych parametrów jak należy - o tyle tutaj widać wyraźnie, że problem z parametrem B3 to przeszłość. HDTune wywala fałszywy alarm na podstawie zanotowanej najgorszej wartości tego parametru. Obecna wartość wynosi 0.

 

Co do niewykrywania go na innych portach sata - jaką masz płytę? I czy testowałeś inny kabel?

Edytowane przez testerrr
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...