Skocz do zawartości

Komputer pod gry do 2000 zł.


Recommended Posts

Witam na dniach planuje zakup nowej zabawki. Stara sprzedalem za przyzwoite pieniądze i pora na zmiany. Tak wiec.

Zastosowanie komputera : Internet, Gry, Filmy

Maksymalna kwota : 2000 - 2100 zł.

Których części potrzebuję : Sama buda.

Czy będę podkręcać sprzęt? : Niekoniecznie ale tez się nie pogniewam jak będzie taka możliwość.

Rozdzielczość mojego monitora i model: Na jakiś czas TV 26" HD ready ( później bez szału 24" / 22" full HD )

Specjalne wymagania : i5 3350 minimum / HD 7950 minimum

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak

Własna propozycja zestawu : brak

Inne : Sprzęt może być uzywany, gwarancja przydała by sie na grafikę, procka, zasilacz, ale niekoniecznie.

 

Z gory dziękuje za propozycje. Proszę o wyrozumiałość jeśli sa literowki ale pisze z tabletu, który ma upośledzony słownik. Jakie sa różnice miedzy i5 seria 3000+, a 4000+ (wydajnosc, IHS), oraz jakie sa różnice miedzy HD 7950/7970, a r9 280/r9 280x?

Link to post
Share on other sites

Za 2k masz coś takiego (bez możliwości OC)

 

 

Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Geil 4GB 1600MHz CL9 Value Plus

Corsair VS 450W 80 Plus 120mm

Z3 USB3.0 black (b/z)

Radeon R9 270 DCII OC 2GB DDR5 256bit (950/5600)

Razem około 2100zł

 

-4rdzeniowy procek generacji haswell

-Radeon 270 od Asusa z chłodzeniem DCII

-Budżetowy zasilacz od Korsarza

-4Gb RAMu pod rozbudowę

-Przewiewna obudowa z 3 wentylatorami


Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa lub X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Symantec Norton 360 PL)

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Co do i5 tez tyle wiem ale liczylem na więcej informacji np. Jak się ma sprawa odprowadzania ciepła z rdzeni przez IHS do radiatora. 7970 to nie tylko podkrecony 7950 bo i potokami się różnią czy czymś więcej to nie wiem dlatego pytam. A jakiś przykładowy zestaw nowy/używany?

Link to post
Share on other sites
i5 3350 minimum / HD 7950 minimum

Za duże wymagania za mały budżet.

 

Generacja Haswell jest trochę wydajniejsza względem IV,haskie mają również trochę większe TDP oraz gorsze odprowadzanie ciepła (ale tyczy się to głównie procków z odblokowanym mnożnikiem)

W moim zestawie dostajesz procek haswell refresh-odświeżone haskie z lekko podniesionym taktowaniem.

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

GRAABI w tym samym momencie pisalismy. A co na uzywkach dalbym rade złożyć?

W sumie fajny zestaw podales gdyby jeszcze wrzucić lepszy używany zasilacz i za 600zl upolować koparkowego 280x. Byłbym zapomniał - mobo musi mieć coaxial bym mógł kino podłączyć, innej możliwości nie mam.

Link to post
Share on other sites

A mobo z coaxialem jakie polecasz w malej cenie z przyzwoitymi parametrami?

No i czy te zasilacze co podales dadzą sobie rade z r9 280x?

P.s. zamawialem ostatnio u was w ECS zestaw dla firmy na i3 z ramami kingstona HX318C10FW/4 i takie ramy również chciałbym mieć w tym zestawie

 

Przepraszam za literowki ale słownik w tablecie to paranoja jakaś.

Link to post
Share on other sites

 

 

No i czy te zasilacze co podales dadzą sobie rade z r9 280x?

Obydwa dadzą radę, aczkolwiek pod R9 280X zalecałbym mocniejszego TT., gdyż 450W XFX będzie pod sporym obciążeniem.

 

 

ramami kingstona HX318C10FW/4

O ile są w normalnej cenie, to można je wziąć. 

Link to post
Share on other sites

Niestety ale to jest optyczne, a ja potrzebuje cyfrowe(wygląda ono jak wejście na cincz). Jeszcze male + i - za i przeciw zestawowi na i5 3570k a i5 4350 bez K, gdyż juz mam kilka propozycji na zestaw z poprzedniej serii.

Podkresle może ze w chwili obecnej jestem bardziej borze konary do podstawki 1150, ale nie ma mobo z coaxialem... Przez co będę zmuszony zozyc cos pod 1155. Jakieś sugestie?

 

Przepraszam za te głupoty zamiast "bardziej borze konary" miało być napisane "bardziej przekonany". Ten słownik....

Link to post
Share on other sites

 

 

Byłbym zapomniał - mobo musi mieć coaxial bym mógł kino podłączyć, innej możliwości nie mam

 

Gigabyte G1-Sniper B5 /intel B85, LGA1150/ 

 

MSI Z87-G55 /intel Z87, LGA 1150/

 

B85 pod non OC, Z87 pod OC CPU. 

 

 

 

Jeszcze male + i - za i przeciw zestawowi na i5 3570k a i5 4350 bez K

 

i5 4530 ? Coś tutaj nie gra ....

 

 

. zamawialem ostatnio u was w ECS zestaw dla firmy

 

U nas ? :->  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

i5 4460 - literowka :-)

 

3570K ma odblokowanym mnożnik do OC, 4460 takiej możliwości nie posiada. Jedyny słuszny wybór w tym przypadku to 3570K.

 

 

Za mobo dziekuje , a cos tańszego?

 

Najpierw wybierz zestaw, szczególnie procesor. Nie wiem pod jaki socket bierzesz CPU. Uprzedzam że płyty z tym coaxiallem nie są tanie.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chyba wszystko będzie na i5 3570k z głównego powodu jakim są finanse i mam kilka gotowych ciekawych opcji pod ten zestaw. Wszystko będzie na używanych częściach ale jeszcze z gwarancja. Milo by było gdyby ktoś zaproponował ciekawy zestaw pod 1155 jeśli bym miał sam skompletować wszystko.

Ze swojej strony jestem przekonany do Radka HD 7950 gdyż dużo nie odbiega od r9 280, a po OC może i nawet dorowna r9 280x. Do tego mobo z coaxialem cos może ze stajni MSI mimo mojego sceptycznego poglądu na ta markę. Ramy fajnie by było jak by były Kingston 4gb 1866mhz gdyż juz jedna kość taka posiadam. Zasilacz xfx 550w ewentualnie jeden z polecanych powyżej. Buda jak dla mnie SPC m23 gdyz miałem ta budę poprzednio i spisywała się dobrze, a do tego skladalem na z3 kompa i całkowicie mi nie przypadł. No i dysk WD blue 1tb lub seagate baracuda 1tb i tutaj nie wiem co wybrać. Jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites

 

 

Ze swojej strony jestem przekonany do Radka HD 7950 gdyż dużo nie odbiega od r9 280,

Nie odbiega, bo to są te same karty ;)

 

 

Buda jak dla mnie SPC m23 gdyz miałem ta budę poprzednio i spisywała się dobrze

M23 to syf :/

 

 

Jakieś sugestie?

Barracuda jest minimalnie szybszy, ale wybierz to, co bardziej do Ciebie przemawia. 

Link to post
Share on other sites

Co do m23 miałem i sobie chwale, a również miałem często polecanego z3 i szczerze ale m23 według mnie lepsze chociażby ze wzgledu na filtry i wypukłe boki dzięki którym można spokojnie upchac kable bez silowania się jak to ma miejsce w z3.

Jak wygląda awaryjność tych dysków? Który dłużej pozycje baracuda czy WD blue?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...