Skocz do zawartości

Komputery z mojej pracy.


Recommended Posts

Witam serdecznie,

od ponad roku pracuję w firmie budującej komputery na zlecenie klienta. Z racji tego że już zbudowałem już kilka ciekawych konstrukcji, w tym wątku mam zamiar przedstawiać takowe oraz dodawać skrócony opis oraz ew. ciekawe rozwiazania które można zaimplementować w danej obudowie/ przy danej konfiguracji. Z racji tego że mam ograniczoną możliwość robienia zdjęć, mają one charakter ogólnego poglądu a w przypadku bardziej szczegółowych pytań lub sugestii postaram się o takie zdjęcia lub zdjęcia na podstawie innego komputera. Z racji tego że nie jestem pewny czy mogę publikować wizerunek firmy nadmienię tylko że jest to firma mieszcząca się na południu Niemiec, a komputery są budowane dla ludzi z całej Europy. Możecie takze zadawać pytania co do działalności firmy oraz procesu produkcji jako całości.

 

Zacznę od komputera który został zbudowany dzisiaj na potrzeby pewnych targów komputerowych.

Jest to specjalna edycja poswięcona pewnej znanej grze FPS, całość znajduje się w obudowie Corsair C70 koloru czarnego. Na jednym boku obudowy znajduje się okno na które jest montowana pleksa z logiem producenta, sponsorami itd.

 

http://i.imgur.com/rhY62f3.jpg

 

Dane:

Obudowa : Corsair C70

Płyta Główna: MSI 970

Procesor: AMD FX 8350

Chłodzenie: Corsair H100i

Grafika: MSI GeForce GTX 760 OC Gaming 4GB DDR5

ODD LG blueray

HDD: WD Caviar Blue 1TB

SSD: Samsung 840 evo 120GB

PSU: Corsair AX760i

RAM: 4x Corasir Vengeance 2133 8GB PRO

Dodatki: 7x Wentylatory Corsair z wymiennymi obręczami, Kable Sleeve komplet, przedłużacze do wentylatorów w czarnym oplocie, 2 rozgaleźniki fan. Revoltec Backlight Set plus rozszerzeniowy dodatek (łącznie 4 listwy led)

 

Opis problemów, rozwiązań i budowy:

Obudowa C70 jest świetna jeżeli chodzi o design i o możliwości upchania okalbowania z tyłu, a także przewiewność, budowę dodatkowych wentylatorów orazmożliwość dobrego oświetlenia. W tym przypadku z racji koniecznej wysokiej estetyki całośćć okablowania z obudowy musiała iść za płytą główną co spowodowało konieczność częściowego odkręcenia płyty podczas montażu. Z reguły, jeżeli mam do czynienia z H100i, buduję wentylatory tak żeby każdy możliwy wwiewał powietrze do środka, a h100 wydmuchiwao na górę. W tym przypadku jednak zależało nam na estetyce, dlatego tylni wentylator także wywiewa powietrze. Z racji tego że oryginalne wentylatory z H100 są dosyć hałaśliwe to zostały wymienione na cichsze modele podnoszące jednocześnie estetykę. Podczas układania kable Sleeve zastosowałem metodę włożenia między dwa rzędy kabelków kawałek plastiku a następnie posuwałem tym plastikiem co pozwoliło na jednolite ułożenie całego rzędu kabelków. Dysk HDD oraz SSD zostały dodatkowo zabezpieczone plastikowymi ściskami na wypadek przebojów podczas transportu. Niestety producent nie pomyślał o możliwości dodatkowego zabezpieczenia śrubami przez co jest to zrobione dosyć prowizorycznie, aczkolwiek bezpiecznie. Oświetlenie jest sterowane podczerwienią, wiec kabel z odbiornikiem został umieszony z przodu aby umozliwić bezproblemowe sterowanie. W tej obudowie sprawę ułatwia siatka na przodzie przedniego panelu, więc przesył jest niczym nie zakłócony.

 

To by było na tyle jeżeli chodzi o ten komputer. Jest to mocno skrócony opis, ponieważ zostawiam miejsca na ew. pytania .Jeżeli macie pytanie, sugestie proszę zadawać a ja w godzinach wiczornych postaram się odpowiadać oraz co jakiś czas dodawać nowe komputery i opisy.

 

Zagadka: Ile zajęła budowa tego komputera? ;)

Edytowane przez konspektor
  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Płyta Główna: MSI 970

Procesor: Intel 4790

;)

 

 

Istnieje 2TB wersja dysku WD Blue? Czy mowa o 2x1TB?

 

Nie chce nikogo obrażać, ale autor wygląda mi na "małpkę" która składa klocki według narzuconych wytycznych. W dodatku do końca sam nie wie co składa. Przykład dysku, oraz płyta pod porcesory amd i procesor intela

 

 

Co do czasu składania kompa w całość to obstawiam 2,5h

  • Upvote 3
Link to post
Share on other sites

Nawet tego nie zauważyłem, płyta się zgadza, h100 też zamontowany na AMD, więc Intel to na pewno nie jest :)

Wyższą klatkę dysków można było spokojnie wywalić. Zastanawiam się też po co tam ODD skoro to PCt "na targi"?

 

 

sponsorami

Jednego z nich jestem już pewien, nie wiem tylko czemu nie dorzucił SSD do zestawu :)

Edytowane przez error407
Link to post
Share on other sites

Nie chce nikogo obrażać, ale autor wygląda mi na "małpkę" która składa klocki według narzuconych wytycznych. W dodatku do końca sam nie wie co składa. Przykład dysku, oraz płyta pod porcesory amd i procesor intela

 

 

Co do czasu składania kompa w całość to obstawiam 2,5h

Opinie pozostawiam Tobie, aczkolwiek faktycznie wkradł się mały błąd z racji tego że komputerów do składania jest mnóstwo i zwyczajnie mi się mieszają, a post byl pisany na szybko. Procesorem był AMD FX-8350. Co do mojej roli "od twórczej" to częściowo masz rację, chociaż trzymamy się tylko szeroko określonych schematów, a sama kompozycja pozostaje w moich rękach. Jak to w każdej firmie bywa, czas robi swoje :)

Komputer w całości był robiony 153 minuty, wiec pomyliłeś się o 3 minuty, gratulacje.

 

Ahh no tak, WD był 1TB. Obiecuje następnym razem bardziej uważać bo grono jest bardziej dociekliwe niż myślałem :)

 

Wyższą klatkę dysków można było spokojnie wywalić. Zastanawiam się też po co tam ODD skoro to PCt "na targi"?

Jednego z nich jestem już pewien, nie wiem tylko czemu nie dorzucił SSD do zestawu :)

.

 

Po wyrzuceniu górnej klatki ucierpiała by estetyka oraz nie było by możliwości montażu wentylatora na niej. ODD to czysta zagrywka marketingowa. Ten komputer jest możliwy do zamówienia na targach, nie będzie stricte przeznaczony do grania. Jest to blueray od LG wiec potencjalny kupiec na pewno wyhaczy to jako duży plus.

Sponsora trudno się nie domyśleć ;)

Edytowane przez konspektor
Link to post
Share on other sites

Wiesz, wakacje, nuda i trzeba sobie jakoś z tym radzić :P Masz więcej zdjęć wykonanych projektów ?

Poprzedni post trochę zedytowalem w nawiązaniu do tego co napisałeś ;) Mam tego sporo ale wolę dodawać cyklicznie z jakimś szerszym opisem. Pojawią się niebawem, może już jutro uda mi się wrzucić następny.

Link to post
Share on other sites

Komputer do Francji.

 

Kolejny komputer był przygotowywany dla klienta z Francji, i z racji możliwych utrudnień podczas transportu musiał zostać solidnie zbudowany.

 

Kilka słów o obudowie:

W tym przypadku była to NZXT H@ Midi-Tower czarna, wyciszana.

Jak to na NZXT przystało blacha jest bardzo solidna i dobrze wykonana. Brak ostrych krawędzi umożliwia swobodny dostęp do zakamarków obudowy. Minusem podczas budowy są łatwo wyskakujące gumki z otworów przeznaczonych na prowadzenie kabli. Ciekawym rozwiązaniem są specjalne klatki przeznaczone do montażu wentylatorów, które można z łatwościa wyciągnąć przez przedni panel bez odkręcania ani jednej śruby. W obudowie mamy 3 wentylatory 120mm. Jeden z tyłu oraz dwa w w/w klatkach. Dodatkowo mamy do czynienia z wbudowanym regulatorem napięcia wentylatorów. Za klatkami mamy dostęp do 8 półem 3,5 cala. Na płycie właściwej znajduje się duży otwór umożliwiający bezkolizyjną budowę chłodzenia bez konieczności wykręcania płyty głównej, a na dole, pod płytą, znajdują się dwa otwory przeznaczone na prowadzenie kabli od obudowy co doskonale się sprawdza praktycznie w każdym przypadku i świetnie wpływa na estetykę. Generalnie ubodowa na dobre 4+.

 

Zdjęcie przed montażem:

http://i.imgur.com/XclRg7l.jpg

 

Specyfikacja:

CHA: NZXT H2 Midi-Tower czarna wyciszana

CPU: Intel Xeon E3-1270 V3, 4x3,50Ghz

MBO: MSI Z97 Gaming 3 so. 1150

GRA: Nvidia GeForce GTX 770 JetStream, 4GB Palit

RAM: 2x 8GB Corsair Vengeance Pro black bull Rev S

SSD: 120GB Samsung 840 EVO

HDD: 2TB Western Digital Caviar Black

ODD: LG Blueray Brenner

PSU: 750W Corsair RM Series 80+ Gold

FAN: Noctua NH-D14 SE2011 + Kit pod 1150

CFA: 2x Noiseblocker NB eloop series B12-2 1300 rpm, 120mm

Dodatkowo pełne okablowanie Sleeve.

 

Krótki przebieg budowy oraz problemy:

Standardowo na początku budowa płyty głównej. Z racji tego że chłodzenie od Noctuy jest dosyć spore i znacznie utrudniałoby montaż montuje na początku tylko podstawkę, a przed montażem karty graficznej przy końcu składania właściwą część chłodzenia. W obudowie należało wymienić wentylatory. Z racji tego że oryginalnie są 3, a ja dostałem tylko 2 do wymiany postanowiłem wymienić tylny wentylator, oraz jeden na przodzie (dolny - chłodzi dysk) . Górny został wymontowany ponieważ niepotrzebnie zwiększał by decybele wydostające się z obudowy. Podczas budowy właściwej nie spotkałem się z większymi problemami, poza wypadającymi gumkami podczas montażu Sleeve. Było to dosyć irytujące. Dodatkowo do płyty głównej została dołączona męska wtyczka Molex, którą należy wpiąć w specjalne miejsce na płycie głównej (wzglda na to że jest to opcjonalne - może ktoś wie do czego ona służy? Dodatkowe zasilanie do grafiki?). Molex jest widoczny na poniższym zdjęciu przyklejony do zasilacza, od którego odchodzi biały kabel Sleeve. Podczas końcowego etapu budowy, już przed montażem karty nadszedł czas na montaż właściwej części chłodzenia noctua. W tym celu należy wyjąć środkowy wentylator co umożliwia wkręcenie chłodzenia w podstawkę na płycie głównej. napotkałem pewien problem ponieważ wentylator który znajduje się na skraju chłodzenia był umiejscowiony za nisko i wadził o stosunkowo wysoką pamieć roboczą. Pomogło przewidziane przez austryjacką firmę podższenie mocowania wentylatora. Całość według mnie wyszła bardzo schludnie i przejżyście. Tym razem dołączam więcej zdjęć poglądowych.

EDIT: Z racji wysokości karty graficznej która kolidowałaby z wtykami Sata od ODD i CHA, zostały one podłączone analogicznie pod Sata 4 oraz 3 zamiast standardowych 6 i 5.

 

Całość:

http://i.imgur.com/DP9ryoK.jpg

 

Tył obudowy:

http://i.imgur.com/5oHWhzU.jpg

 

Szczegóły okablowania:

http://i.imgur.com/zCZRM8D.jpg

http://i.imgur.com/VcfHcH1.jpg

 

Mam nadzieję że tym razem nie bedziecie mieli zastrzeżeń co do treści oraz ew. błędów.

 

Zagadka:

Ile piknięć wydaje ta płyta MSI podczas bootowania?

 

Dodatkowo bonus, komouter zbudowany ok. miesiąc temu:

 

 

 

http://i.imgur.com/7rFMhSx.jpg

 

 

Edytowane przez konspektor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...