Skocz do zawartości

Problem z nowym procesorem


Recommended Posts

Witam, zakupilem sobie nowy procek i co moze byc przyczyna nie odpalenia sie komputera? tzn monitor nie chce sie uruchomic, caly komputer jakby dziala, wiatraczki wszystkie chodza. Paste idealnie nalozylem, tak mi sie wydaje.

 

Moj sprzet: i3 2130

phantom gtx 770

2x4 kingston 1066

msi z77a g43

 

nowy procek: i7 3770k

 

Prosze o pomoc, z gory dziekuje i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Wszystko dobrze podłączyłeś (głównie kable zasilające 24 pin od płyty głównej, 8 pinowy od procesora i zasilanie karty graficznej?). Spróbuj również po odpaleniu kompa ręcznie ustawić źródło sygnału w monitorze ew. zmień kabel na inny niż masz obecnie (np. na d-sub, hdmi lub dvi) i zobacz czy na nim masz obraz. I jeszcze jedno, jeśli kabel od monitora masz podłączony do karty graficznej to podepnij go do płyty głównej (może masz sygnał na integrze z jakiegoś powodu a nie na dedykowanej). I odwrotnie, może podpiąłeś kabel pod płytę a nie pod gtx 770.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez roneth
Link to post
Share on other sites

reset biosa poprzez wyjecie bateri na co najmniej 30 minut nie pomogl ;/


najlepsze jest to, ze podlaczylem monitor pod plyte i dziala, a pod karte nie...

 

Wszedlem do menagera i nie widzi mojej karty, tylko taka: Intel® HD Graphics 4000

Edytowane przez Rosak777
Link to post
Share on other sites

Wentylatory sie kreca, ja tylko wymienilem procesor, karta wczesniej dzialala bez zarzutu.


Wentylatory na karcie się kręcą? Zasilanie Pci-e podpięte? Karta dobrze włożona? W biosie ustawione, że pierwszeństwo ma karta na PCI-e?

Spróbuj wpiąć kartę w inny slot, jeśli to wyżej nie pomoże.

zrobilem jak kazales, dalej nic. Jest to mozliwe, ze przy zmianie procesora, nie czyta karte? dziwna sprawa

Link to post
Share on other sites
1 monitor mam pod VGA podlaczony, a 2 pod displayport. Ten z pod VGA jest podpiety pod plyte gl, wiec dziala, a 2 pod karte i nie dziala, bo nie wykrywa mi karty.

 

Ale czy to ma znaczenie jezeli w ogole nie wykrywa mi karty? Nawet jakbym chyba nie mial tam podpietego monitoru to powinno mi automatycznie wybierac karte graficzna?

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Jeżeli wcześniej wszystko działało to są dwa rozwiązania:

1) karta graficzna padła - jak masz możliwość to sprawdź ją u kogoś znajomego. Nieraz podczas wyciągania/montażu karty coś się mogło uszkodzić.

2) Może coś z zasilaniem? Jaki masz zasilacz? Zainstalowałeś, procka który troszkę więcej mocy potrzebuje. Jak pracował wcześniej na granicy wydajności, to teraz może nie dawać rady uciągnąć całego sprzętu.

 

I tak mi wpadło jeszcze na myśl - kiedyś miałem podobny objaw, jak w port pci-e dostał się kurz. Styki nie łączyły i karta wyglądała na martwą. Wyciągnij kartę i delikatnym pędzlem wyczyść slot pci-e.

 

Powodzenia!

Link to post
Share on other sites

2) Może coś z zasilaniem? Jaki masz zasilacz? Zainstalowałeś, procka który troszkę więcej mocy potrzebuje. Jak pracował wcześniej na granicy wydajności, to teraz może nie dawać rady uciągnąć całego sprzętu.

 

 

Miałem podobnie, przyczyną był za słaby zasilacz, a raczej jego niestabilność. Podaj jego nazwę/model i podaj moc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...