Skocz do zawartości

Recommended Posts

głupia zabawa że szok... co niezmiernie mnie cieszy i od jutra zacznę coś wrzucać, ostatni raz 31.07 się goliłem więc start wymarzony :)

 

ps. szkoda że nagród nie ma, chociaż trochę by mi poprawiły humor po tym jak zostawi mnie dziewczyna :]

nie zostawi :D kobiety lubią zarośniętych a to dla tego że jak sie ogolisz i Ona się przytula to ją to wkurza bo równie dobrze może przytulić tarkę do warzyw :D a jak masz zarościk to + do zajefajności plus przytulanko przebiega gładko i miękko, może durny przykład ale jako bobas i wczesny przedszkolak nienawidziłem przytulania z ojcem dlatego że miał ciągle tą tarke na twarzy i nabawiłem się traumy hahahha to było gorsze niż bicie pasem i ten dźwięk hrrrrrrrrrrr moją głową o jego nieogolony polik tzn taki po 1 dniu po goleniu.. masakra :D

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

ale to trzeba się zgolić pod włos a potem zapalenie mieszków włosowych następuje po 2 dniach i z takimi parchami się chodzi... wole z włosem golenie, niby zostaje ślad po zaroście ale nie ma potem zapalenia skóry i takiej czerwonej wysypki, jednak zaden kosmetyk nie powstrzyma tego procesu stąd polecam golenie z włosem 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Raz skobel przyzwyczaisz to zapalenia potem nie ma, poza tym komu żyletki potrzebne. Brzytewka (oczywiście pod włos zaczynając od szyi) , potem dobry pro sport 98% alko przyklepać na pyszczek i miód-malina.

Na ulicy kobiety podchodzą i chcą dotknąć, taki gładki :->

Edytowane przez sajmon154
Link to post
Share on other sites

nie wiem ja robiłem pod wlos i zawsze było zapaenie, a że najlepiej po goleniu przemyć twarz rektyfikowanym to się zgadzam, jeden łyk na odświeżenie oddechu drugi na rany bojowe i jazda w miasto, zresztą co Ci da zgolić się na zero o 6 rano jak o godzinie 15 już odrosło na tyle by drapało :D

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

 

 

komu żyletki potrzebne

Używającym np. takiego cudeńka
http://sklep.tradycyjnegolenie.pl/1151-thickbox/merkur-solingen-klasyczna-maszynka-do-golenia.jpg 

Ja mam zarost o śmieszno-żałosnej powierzchni całkowitej, ale włosie tak twarde, że żadne plastikowe zabawki nie dawały rady. Dopiero przy maszynce na żyletki (bo na brzytwę się nie porywam), goli się wyśmienicie - nawet pod włos.

Pod włos, oczywiście za trzecim podejściem (z włosem, skos, pod włos), tylko jeśli trzeba bądź ktoś chce osiągnąć efekt pupy niemowlaka. Alko w aftershave też nie jest niezbędny, ale dobry kosmetyk musi być. Czy to do golenia czy po. A na zacięcia ponoć najlepszy kamień ałunu - osobiście nie posiadam bo się nie zacinam, ale może kiedyś załatwię na spróbowanie :evil:
Link to post
Share on other sites

Jak pierwszy raz (ze 2 latka temu) musiałem się nauczyć brzytwą golić, to krwawiłem jak by mnie jakiś emo-ludek przeciągnął na swoją stronę.

( na wyjazdy służbowe można zabrać tylko jeden przyrząd do golenia - nie elektryczny a wiadomo że po miesiącu to taki Gillette ma tępą głowicę i trzeba wymienić a nie ma jak, więc wybór padł na brzytwę)


Tak mi siadło i się spodobało, że teraz jedyny sprzęt to pasek ze skóry do ostrzenia brzytwy, 2 czarne ręczniczki na twarz przed goleniem zamoczone w gorącej wodzie i pro sport zarz po goleniu. Żadnych żeli, pianek, balsamów,  środków rozluźniających czy co tam jeszcze świat wymyślił.

Edytowane przez sajmon154
Link to post
Share on other sites

Golenie brzytwą bez kremu/mydła? Jeśli tak to nie dziwota żeś się cały zakrwawił :D

U mnie ceremoniał golenia na mokro też nie jest nazbyt skomplikowany.

Prysznic (a jeśli takowego brak, to taplanie pyska w b. ciepłej wodzie przez parę chwil) w tym solidne mycie pyska

Odpowiednie namoczenie pędzla, wyrabianie piany z mydła

Golenie pyska, przeważnie na dwa razy, pod włos mi się z reguły nie chce

Przemycie pyska zimną wodą

Balsam po goleniu (po tym jak pysk samoistnie wyschnie, nie wycieram ręcznikiem do sucha)
Finito

Pre-shave nie stosuję, olejków, oliwek też nie. A od kiedy poznałem mydło do golenia to nie mogę się nadziwić jak można się golić tą pianką z tubki. 

Link to post
Share on other sites

Moje golenie natomiast przebiega tak że biorę zwykłego gilleta jednorazówkę, i najpierw kąpiel w gorącej wodzie żeby zmiękła skóra potem piana i jazda, na koniec spirolem rektyfikowanym (mam zawsze 0,7 pod zlewem) umywam twarz potem krem AA men sensitive do skóry wrażliwej i tyle, ważne jest aby nie golić się na sucho, tylko trzeba przynajmniej dwa razy gorącą wodą przemyć twarz bo jak skóra sucha to i zarost zatwardziały i nie idzie się dogolić

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

No ja w ogóle specyfików (do golenia) nie używam. Tylko 10-15 minut z ręcznikiem na twarzy przeleżę, chyba że mam spory zarost to wtedy coś tam rąbnę na pyszczek co by się zgolony zarost w tym zbierał (po to powstały te wszystkie pianki i żele w pierwszej kolejności) i do skóry nie przywierał. Jak ręka wejdzie we wprawę to nic nie potrzeba, ostatni raz jakoś w kwietniu się zaciąłem pod szczęką bo niedokładnie naostrzyłem ostrze.

Link to post
Share on other sites

Kosmetyk do golenia ma przede wszystkim chronić skórę przed podrażnieniami. Tak czy siak, jedziemy po skórze kawałkiem zaostrzonego metalu, a pianki/mydła/kremy mają zredukować obrażenia jakie skórze przy tym zadamy. Wpływają one także na odpowiedni ślizg maszynki, co ułatwia golenie bez poranień, zwłaszcza jak ma się brodę drwala. Do tego dochodzą substancje nawilżające skórę; ogólnie mydła/kremy zwiększają komfort i precyzję golenia.

 

Zarost i tak z racji konstrukcji maszynek (czy to jednorazówek czy tych na żyletki) włazi pod ostrze i tam się chowa (przynajmniej znakomita większość). Przy brzytwie faktycznie wygląda to nieco inaczej.
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Heh tak mi się przypomniało, znam takiego delikwenta co to kupuje krem do depilacji, trzaska to na paszcze, chodzi z tym 20-30 minut, potem bierze załączoną do zestawu plastykową łopatkę i zgarnia razem z włosem tą papkę :D 

http://www.bangla.pl/zdjecia/joanna-sensual-krem-do-depilacji-nog-d27222_22_9767.jpg



Bezstresowe, zero niebezpieczeństwa i ponoć długo trzyma efekt :x

Edytowane przez sajmon154
Link to post
Share on other sites

Co kto lubi ;)

Ja swego czasu strasznie bagatelizowałem wszelakie wymysły typu mydła/kremy do golenia, balsamy po, czy solidne nawilżenie skóry przed i po... i niby nawet nie widać skutków takiego postępowania, ale wystarczyło przejechać ręką po twarzy.
Aktualnie nie wyobrażam sobie powrotu do pianek do golenia z tubki, trąci dziadostwem i chemikaliami. Fakt, jest to szybsze, dla zabieganych ludzi może stanowić to jakiś argument, ale wtedy polecam golić się wieczorem. I każdego bardzo zachęcam choć raz spróbować niezłego kremu w połączeniu z pędzlem z bobra.

Link to post
Share on other sites

 

Moszna

Można też inaczej.

2 kamienice obok mojej, jest zakład korekcji laserowej, zarost na twarzy 5 sesji, każda po 300 złociszy i do końca życia nie masz problemów z goleniem :)

Edytowane przez sajmon154
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...