Skocz do zawartości

Lekki laptop za 3000-4000zł do pracy z tekstem


Recommended Posts

Cześć!

Proszę o poradę w zakupie laptopa.

Potrzebuję:

 

1. czegoś lekkiego (dla kobiety)

2. Ekran matowy 14-15 cali

3. dysk SSD (najlepiej do tego zwykły HDD na dane)

4. Elegancki wygląd (choinki pokroju Alienware odpadają)

5. Zintegrowana GPU

6. Pojemny (nawet bardzo) akumulator

7. Poniekąd zawierające się do poprzedniego punktu- energooszczędny procesor (czyli właściwie wszystko, co nowe)

8. Wysoka jakość wykonania (odpadają odpustowe plastiki HP i jemu podobne)

 

-budżet 3000-4000zł

- przeznaczenie: praca biurowa (tekst)

-moje popozycje:

Dell E5440 (nie wiem jak z SSD w tym lapku)

ASUS Biznes PU301LA-Ro017P

 

Im taniej, tym lepiej :)

Edytowane przez HiszpańskiInkwizytor
Link to post
Share on other sites

Do gier i filmów byłaby wyśmienita ale trochę sie tematem interesuje i wiem, ze wysoka rozdziałka na małym ekranie jest bardzo nieodpowiednia do czytania. Mnie zle sie czyta na fullhd na 23 calach, z kolei na starym monitorze 19" 4:5 1280xcośtam już czyta sie bardzo wygodnie.

Masz racje, że mocniejszy procek nie zaszkodzi, ale to zawsze dodatkowe koszty laptopa:) podliczylem sobie konfiguratorem i ten XNote po dodaniu dysku ssd (najmniejszego) wychodzi 4100zł i to bez systemu (za dużo sobie liczą, 400zl na w7 Home) wolę kupić we własnym zakresie.

Edytowane przez HiszpańskiInkwizytor
Link to post
Share on other sites

Co do systemu to masz całkowitą rację.

SSD zawsze można kupić oddzielnie co chyba jest także dobrym rozwiązaniem.

Procka wymienić (akurat w tym laptopie) niestety nie można.

 

Znalazłem Lenovo T440p ale pewnie coś ci nie będzie pasowało (zapewne cena).

 

 

W wymaganiach podałeś (o ekranie),że chcesz ekran matowy 14-15" i dopiero póżniej dodałeś,że FHD to za dużo. Nie lepiej od razu określić wymaganą rozdzielczość np: między HD a HD+ ?

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Zapomniałem o tym, dlatego dopisałem pózniej poprzez edycje postu jakie bedzie przeznaczenie ekranu.

 

Apropos Lenovo- cena zdecydowanie za wysoka. Wiadomo, że podałem szerokie widełki ale im mniej tym lepiej, a 4 tysiące złotych to cena absolutnie nieprzekraczalna po wliczeniu przesyłek, systemu itd. Poza tym nie ma SSD i 8 GB ramu jest niepotrzebne, 4 w zupełności wystarczy do pracy biurowej.

Mimo to, propozycja ciekawa. Thinkpady zawsze miały dobra renomę, chociaż nie wiem jak z ich jakością po przejściu pod flagę Lenovo.

Edytowane przez HiszpańskiInkwizytor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...