Skocz do zawartości

Komputer do gier i przeglądania witryn internetowych [ok.3500zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam, potrzebuję pomocy przy złożeniu PC, nie mam o tym zielonego pojęcia, licze na to że tutaj mi ktoś pomoże ;)

 

Więc od początku:

1. Potrzebuje komputera do wielu godzin gry [nowszych produkcji takich jak bf4] i przeglądania stron internetowych.
2. Na komputer mogę wydać około 3500zł, wydaję mi się że dość sporo, jeżeli byłoby konieczne mogę podnieść kwote o 100-200zł.

3. Potrzebuje gotowego PC, karta graficzna, chłodzenie, płyta główna itd. [jak pisałem nie znam się na tym] oraz monitora.
4. Nie będę podkręcał komputera ale myślę że dobre chłodzenie się przyda.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z góry dzięki za odpowiedzi i prosiłbym żebyście oceniali zestawy osób które wcześniej się wypowiedziały.

 

 

// edit: nie wiem czy to ma znaczenie ale zamierzam korzystać z Windowsa 8.1

༼ **** ◕_◕ ༽****

Edytowane przez TheCytrus
Link to post
Share on other sites

EDIT: fug, dopiero o monitorze zauwazylem :(, moze tak. Zamierzasz podkrecac? Jest to dzisiaj bardzo latwe, nawet dla laika a tansza, podkrecona karta graficzna r9 280 potrafi doganiac drozsza o 200-300 zl r9 280x. Za to mozna w tym budzecie zmiescic dysk SSD (bardzo przyspiesza prace i wydajnosc systemu, m.in. windows ladujacy sie w 5-10 sekund :P).

Edytowane przez sacredl
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Liteon iHAS124 SATA (black)

Intel Core i5-4590 /3.3GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Sapphire Radeon R9 280X 3GB DDR5 384bit (1020/6000)

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)

SilentiumPC Fera 2 HE1224

LG 22MP55HQ-P (LED, IPS, 5ms, HDMI)

 

3658 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

Niemal najmocniejszy procesor serii i5 bez możliwości OC osadzony na płycie głównej z chłodzoną sekcją zasilania, kompletem audio oraz wew USB 3.0. Karta graficzna w postaci R9 280X od Sapphire z wydajnym oraz cichym chłodzeniem oferuje wydajność na poziomie nieco droższego GTX 770. Całość zasilana zasilaczem z mocną 504W na +12V które to będą sporym zapasem, dodatkowo zasilacz oparty o przetwornicę DC-DC (kompatybilność stanów uśpienia C6 / C7). Całość dopełnia 8 GB DDR3 1600 MHz przy 1.5V które to zapewnią płynną rozgrywkę w BF4. Bardzo dobrze wykonana obudowa z dwoma wentylatorami 140 mm i jednym 120 mm. Chłodzenie na CPU dla znacznej poprawy kultury pracy jak i niższych temperatur na CPU. Monitor, 22 cale FullHD na IPS z Flicker Safe, w bardzo dobrej cenie. 

 

Jeżeli coś taniej to możesz zrezygnować z chłodzenia. Chłodzenie boxowe dołączane do procesora w zupełności wystarczy, będzie nieco bardziej słyszalne. W przypadku jeżeli kultura pracy będzie znacznie odbiegać od Twoich oczekiwań to zawsze masz możliwość dokupienia takiego coolera w przyszłości. 

 

Nad czym warto się zastanowić ? Nad R9 290. 

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Liteon iHAS124 SATA (black)

LG 22MP55HQ-P (LED, IPS, 5ms, HDMI)

Intel Core i5-4590 /3.3GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit (947/5000)

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z) /Zalman Z3 Plus USB3.0 white (b/z)

Geil 4GB 1600MHz CL9 Value Plus

 

3668 zł + kody wyżej

 

Wywalamy póki co chłodzenie CPU i działamy na boxowmy. Dodatkowo, kupujemy 4 GB DDR3 z myślą o dołożeniu kolejnej kości za miesiąc czy dwa. Ostatnie cięcia to obudowa. Nieco tańsza jednostka wyposażona w 4 wentylatory 120 mm, okno plexi oraz dwustopniowy regulator obrotów. Zyskujemy w zestawie znacznie wydajniejszą GPU w postaci R9 290

 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-290-review-benchmark,3659-6.html

 

Sam podejmij decyzję odnośnie swoich preferencji. Ja bym kierował Cię w stronę zestawu #2 z myślą o jego dalszej rozbudowie

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...