Skocz do zawartości

Integra i Karta dźwiękowa razem?


Recommended Posts

Witam. Mam takie małe pytanko. Mianowicie zakupuje kartę dźwiękową Asus Xonar DX/XD PCI która jest polecana przez wszystkich lecz brakuje mu takich rzeczy jak np. crystalizer który ładnie ulepsza dźwięk gdy słucham muzyki. Jednakże w mojej MOBO mam integre Creative'a. Sterowniki do niego mam na płycie i mam darmowy Crystalizator. Pytanko, czy mogę połączyć te 2 czynności mianowicie kartę dźwiękową + ten "mini" programik crystalizator ? 

Link to post
Share on other sites

Wzmacnia dolne i górne rejestry czyli tak na chłopski rozum "wyostrza" dźwięk, jest bardziej "charakterystyczny" z moich obserwacji korzystania z niego. Jest zauważalna różnica dla basu i przykładowo talerzy perkusji. Co do nazewnictwa żartobliwie się wyraziłem "crystalizator" . Jakimś audiofilem nie jestem, i jakichś szczegółów dotyczące kart dźwiękowych itp jestem zielony :) Gram na gitarze stąd moje pytanie, ponieważ mi zależy na jak najlepszym dźwięku gier/mp3 oraz nagrywania za ok 250zł a często już słyszę że podana przeze mnie karta jest problematyczna.   :)

Edytowane przez Detrioux
Link to post
Share on other sites

 

 

Wzmacnia dolne i górne rejestry czyli tak na chłopski rozum

to jest nic innego jak equalizer i być może jeszcze jakieś filtry.

 

 

wyostrza" dźwięk, jest bardziej "charakterystyczny"

zawsze możesz sobie podbić charakterystykę w EQ i mamy prawie, to samo.

 

 

Gram na gitarze stąd moje pytanie, ponieważ mi zależy na jak najlepszym dźwięku gier/mp3 oraz nagrywania za ok 250zł a często już słyszę że podana przeze mnie karta jest problematyczna.

Xonar za bardzo nie nadaje się do nagrywania za duże opóźnienia, aczkolwiek są nieoficjalne sterowniki unixonar, które w jakiś stopniu to niwelują.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...