Skocz do zawartości

Dobór pasty termo


Recommended Posts

Lepsza będzie Arctic Cooling MX-2 czy Gelid GC-Extreme?

W testach ich wydajność jest do siebie zbliżona, z korzyścią dla GC-Extreme.

Pasta będzie wymieniana na CPU i GPU. Cena nie gra roli.

Edytowane przez Factory
Link to post
Share on other sites

@up

Można i faktycznie nie ma plomb.Ja mam Gigabyte na gwarancji  i kupiłem do niej chłodzenie wodne.Dzwoniłem do sprzedawcy i pytałem czy jak wymienię to stracę gwarancję.Odpowiedział,że nie jeśli nie będzie mechanicznie uszkodzona.Temperatura spadła o ok. 30 stopni....

Link to post
Share on other sites

@jarrino

@up

Można i faktycznie nie ma plomb.Ja mam Gigabyte na gwarancji  i kupiłem do niej chłodzenie wodne.Dzwoniłem do sprzedawcy i pytałem czy jak wymienię to stracę gwarancję.Odpowiedział,że nie jeśli nie będzie mechanicznie uszkodzona.Temperatura spadła o ok. 30 stopni....

Ile kosztuje chłodzenie wodne dla samej karty graficznej, a ile dla karty i proca? W 1000zł zmieściłoby się?

 

@jacekgothic

Twierdzisz że dobra pasta czy co?

Link to post
Share on other sites

Widzice gdzieś tutaj plomby (gwarancyjne)?

Czy to są te 4 plomby pod śrubkami? A może to są po prostu jakieś podkładki?

 

http://content.hwigroup.net/images/products/xl/205337/2/gigabyte_radeon_r9_290_windforce_oc_4gb.jpg

Edytowane przez Factory
Link to post
Share on other sites

Jak przykręcasz to mniej więcej równo parami po skosie a nie jedną śrubkę na zicher

Przy składaniu przypilnuj aby termopady były równo rozłożone bo któryś może się odkleić

Chyba że zalali to silikonem :P

Ja jak wymieniłem chłodzenia na 8800 to dawałem na ramy taką pastę śmigały jak złoto do dziś nie mam reklamacji:P

http://www.salurion.pl/product/25564/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/AG_chemia_pasta_silikonowa_H_7_ml.html

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

Pastę będę zamawiał dopiero w tygodniu, bo mi się nie chciało przedtem. Ano i mi się nie śpieszy zbytnio.

1. Mam jeszcze pytanie do znawców LC.

Co sądzicie o zestawie Swiftech H220x+chłodnica 280mm+blok gpu

Pompka i rezerwuar są w gotowcu Swiftecha

Czy pompka "uciągnie" taki układ?

Edytowane przez Factory
Link to post
Share on other sites

 

 

W h220 nie ma rezerwuaru, w h220X jest.

No tak, w H220x jest rezerwuar.

Jak oglądam zdjęcia H220 to widzę tam że rezerwuar jest zintegrowany z chłodnicą, co prawda jest mały, ale jest.

Pompka w H220x jest oddzielona od bloku CPU przez co nie będzie się smażyć, w dodatku sam blok  też jest wydajniejszy z tego co widzę na testach

 

No i kontynuuję pytanie z mojego poprzedniego postu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...