Skocz do zawartości

Worklog Eurocase ML5485


Recommended Posts

Witam ! postanowiłem lekko zmodować swojego kompa, moja obudowa to Eurocase ML5485, jakis czas temu wycielem okno i wstawiłem plekse, niedawno przeniosłem zasilacz z obudowy z góry na dół (niewiem czy sie to opłacało wydaje mi sie , że tak), kupiłem przedluzki atx ,4 pin, molex . Teraz jeszcze zamierzam zrobić piwnice zeby zamaskowac zasilacz . Chciałbym piwnice zrobic z blachy perforowanej, mysle tez o dodaniu jakies tasmy led tylko niewiem czy w kolorze niebieskim czy bialym. Oceniajcie i podawajcie propozycje zmian. 

 

e08206.jpg80d7ed.jpg

cd9a04.jpg

Link to post
Share on other sites

Jest całkiem ok. Natomiast okno jest źle przemyślane bo powinno być w miejscu wentyli a wentyle w miejscu okna. Ale rób dalej jestem ciekaw efektu. PS; Co tam siedzi?

Link to post
Share on other sites

MOBO: GA-H55M-D2H (też juz porty sata siadły, wiec bedzie trzeba niedlugo wymienic), Cpu: intel core i3, GPU: AMD Radeon Hd 6570. Pomyslalem ze pobawie sie z ta obudowa i tym zasilaczem zebym mial jakies zajecie a zobaczymy co z tego wyjdzie :D

Link to post
Share on other sites

Możesz przemalować obudowę np: na czarno, tam gdzie był kiedyś zasilacz wstawić jakąś zaślepkę albo siateczkę, no i ogarnij trochę te kable, jak masz szybę w obudowie to wstaw do środka jakieś paski ledowe.

No i czekamy na postępy, powodzenia.

Link to post
Share on other sites

Witaj,

proponuję zastanowić się, czy jest sens w ogóle modowania takiej budy. Wiele z niej nie wyciśniesz bez zaawansowanych przeróbek (trzeba byłoby skombinować miejsce na puszczenie kabli z tyłu, wyciąć przepusty itp.) a zwykle takie budżetówki przestają się trzymać kupy po paru modyfikacjach :D. Jeśli uda Ci się zrobić coś ładnego i funkcjonalnego (tak jak pierwsza rewizja Project Inverted użytkownika PatrykT oparta na Modecomie) to naprawdę wielki szacun ;). Życzę powodzenia i zakładam podsłuch oczywiście ^^.

Link to post
Share on other sites

Wziąłem się za pomalowanie.. juz 23 :o . Wyszło w miare ;)

8c80.jpg

k2oi.jpg

y19k.jpg

z1c1.jpg

5fd5.jpg

Teraz wezmę się za piwnicę tylko niewiem z czego pleksi, blacha perferowana , a nastepnie pobawie sie z kablami, niewiem czy nie zamowic foli karbonowej i nie poobklejac piwnicy karbonem 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Co do malowania to wygląda faktycznie w niektórych miejscach na niedokładne, ale to może być akurat kwestia jakości zdjęć i/lub odcisków paluchów. Klatki na dyski ściąć do połowy lub jeśli masz tylko jeden dysk to całkiem to wywalić w pinery, a później przymocowujesz dysk do podłoża lub stawiasz go tam w chłodzeniu np w Skythe Himuro, które dużo nie kosztuje, dobrze wygląda, a dodatkowo jest czarne i możesz jeden czy 2 paski pomalować sobie na kolor boku frontu budy by przypasować do reszty. Jeśli jednak zamierzasz zrobić piwnicę to do samego końca, wtedy schowasz w środku dysk i żadne takie obudowy do poprawy wyglądu nie będą potrzebne a będziesz miał tam tyle miejsca, że i znajdzie się miejsce na przedłużki. Piwnicę mógłbyś wykonać z plexi ale to bez sensu bo te kable są kolorowe i nie ma co tam pokazać, wieć pozostaje jakieś plastyczne aluminium, któremu nadasz kąt wygięcia jaki Ci się podoba. Możesz jeszcze na dole budy zrobić jakiś mesh przy zasilaczu, wtedy go obrócisz o 180 stopni tylko pamiętaj o filtrze przeciwkurzowym w tym miejscu jak i na froncie.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym zamówić jakieś oświetlenie żeby doświetlić bude od środka bo stoi  w ciemnym i nic w niej nie widać prawie, myśle o tych taśmach led niewiem czy wybrac biale czy niebieskiehttp://www.darmacz.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=452_918&products_id=3394

http://www.darmacz.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=452_918&products_id=5093

czy polecacie jakoś inaczej to doświetlic ? 

Edytowane przez marekwci
Link to post
Share on other sites

to już od Ciebie zależy jaki kolor chcesz mieć w budzie rzeczy.. pasek na budzie masz czerwony jak dobrze widzę więc ledy czerwone, ale pasek można szybko przemalować a przedłużkę masz już niebieską więc niby niebieski.. ale ja bym poszedł nie w taśmę a w punktowe ledy białe.. te paski tak Ci oświetlą budę, że lampka nocna Ci nie będzie potrzebna chociaż to też zależy od jasności tych ledów oczywiście  ;)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...