Skocz do zawartości

Obudowa, Zasilacz, ew Cooler do proponowanego zestawu


Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Postanowilem zlozyc zestaw, ktory bedzie mi sluzyl glownie do czynnosci pracy z Photoshopem  i okazjonalnie 3D Coat'em oraz do gier. ( szykuje sie glownie na Wiedmzina 3 ). Poki co siedze na macbooku pro 15 z 2012.  Zalezy mi na przewiewnym i w miare cichym zestawie. Jesli mozecie to ocencie tez zestaw, nie chce tworzyc wielu watkow w roznych dzialach i smiecic. 

 

Budzet  obudowa + PSU: 400-450zl

 

Karta graficzna:  Bedzie to najprawdopodobniej GTX 870, tak czekam na maxwell'a

Procesor: to kwestia nie do konc wiadoma, albo zostanie 4690k i podkrece go do jakiegos sensownego 4,2ghz, albo szarpne sie na i7 4790k, ktorego podkrecac juz nie bede, jednak to juz znacznie zwieksza wydatek, wiec poki co blizej mi do i5.

 

P.S Plyta glowna musi pozostac od Gigabyte, planuje wgrac tam rowniez system OSX do pracy, a z plytami tego producenta jest najmniej problemow przy instalowaniu sterownikow.

 

Moje pytania:

 

Czy do tej obudowy zmiesci sie porponowany cooler?

Czy proponowany zasilacz to optymalne rozwiazanie?

 

Jesli, macie jakies inne propozycje, z checia je zobacze.

 

http://oi62.tinypic.com/2093xvk.jpg

 

Z gory dziekuje!

Edytowane przez icecoldart
Link to post
Share on other sites

@Graabi

 

Nie rozumiem, dlaczego "przeplacam za ram" 8GB Crucial Ballistix 1886  CL 9 kosztuje +/- 330 pln doplacajac 28 mam 2400 mhz  CL !10! A odnosnie obudowy, faktycznie jest to niska polka, ale zadalem sobie podstawowe pytanie, czy jest sens kupowac R4 Fractal'a skoro to i tak bedzie stalo pod biurkiem,  Zalman wyglada przywoicie, zbiera dobre opinie i jest nie drogi, a za roznice wole dokupic kolejne 8 GB ram, lub dorzucic na i7 4790k. Aczkolwiek, dziekuje za podzielenie sie swoja opinia, byl bym jednak wdzieczny gdyby ktos mogl mi odpowiedziec czy ten Cooler zmiesci sie do tej obudowy i czy zasilacz spelni swoja role? ;)

 

EDIT: Grabi, a masz moze jakies inne konkretne typy? Grand Kama mi pasuje, z racji braku wszystkich mecyji gimnastyki z instalacja/wymiana kosci ram, przejzalem tez na  kilku stronach  testy i wyglada to na wydajny uklad chlodzenia.  

 

Zastanawialem sie takze na Macho BW i Erebossem, z czego pierwszy jest bardziej cichy, ale to kolumbryna, Kama zreszta tez mala nie jest, ale nie blokuje ramow. Byl tez Mugen 4

Edytowane przez icecoldart
Link to post
Share on other sites

Źle się wyraziłem, w jego cenie są wydajniejsze konstrukcje (Macho,EreBoss) budżetowy to może być Spartan.

http://pcfoster.pl/public/images/recenzje/scythe-hor/cooler_2.png

 

 

przeplacam za ram

Porządny RAM 2400 MT/s można wyrwać za około 300zł :)

 

 

Zalman wyglada przywoicie, zbiera dobre opinie i jest nie drogi, a za roznice wole dokupic kolejne 8 GB ram, lub dorzucic na i7 4790

Jeśli Ci odpowiada możesz przy niej zostać,chociaż gdybyś dorzucił do GX 500 albo Z9 U3 byłoby lepiej :)

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Hmm, ten test z takiego mocnego OC, a i7,5 przy i7 na 4,8 GHZ to chyba nie jest kiepski wynik, musieli bysmy miec w tym samym tescie macho i EreBoss'a.

 

A to jest to czego sie obawiam:

 

Macho:

 

http://upload.purepc.ppcgroup.pl/monthly_01_2013/post-183156-0-46861600-1359194812.jpeg

 

Jak widac doslownie styka sie z karta grafiki, co przy niektorych autorskich ukladach chlodzenia moze kolidowac.

 

Ereboss ma troche wiecej miejsca na "oddech", ale wszedzie czytam , ze jest glosniejszy :/

 

http://static.cms.netshare.pl/cms/2013/08/raijintek-ereboss-26.jpg

 

P.S GX 500 w morele Kosztuje 425 zl, to zdecydowanie za duzo jak dla mnie za pudlo ^^', Z9 zas jest paskudne (  moim zdaniem ), moze jeszcze jakies propozycje? ( tylko zaden SilentiumPC )   Wole styl minimalistyczny. ^^

 

Odnosnie ramow, mozna prosic link? Wiekszosc czesc rzeczy zamowie na morelach razem z montazem, zebym nie musial sie denerwowac :) Ale Kosci, Grafike, czy dysk moge wziac z kad kolwiek.

Edytowane przez icecoldart
Link to post
Share on other sites

 

 

Ereboss ma troche wiecej miejsca na "oddech", ale wszedzie czytam , ze jest glosniejszy

W ten sposób montuje się go bodajże na podstawkach AMD, na Intelach wygląda tak samo jak w przypadku Macho.

http://www.hardwareheaven.com/reviewimages/raijintek-ereboss-cooler/raijintek-ereboss-cooler_install4.jpg

 

 

 

Jak widac doslownie styka sie z karta grafiki, co przy niektorych autorskich ukladach chlodzenia moze kolidowac.

Pamiętaj, że na tamtym zdjęciu masz płytę w mATX. Przykładowe foto na płycie ATX:

 http://i.imgur.com/PNBPR.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziekuje za uregulowanie! 

 

Hmm, coraz bardziej sklaniam sie ku Macho BW, ale ciagle pozostaje problem ram, chodz co prawda z tych g. skill mozna zdjac grzebien, to wydaje mi sie, ze pierwszy slot i tak bedzie zblokowany?

 

A co Do obudowy, ta wyglada fajnie, ale brak jej dodatkowych miejsc na wiatraki, przez co moze byc cieplo.

 

http://www.morele.net/obudowa-bitfenix-neos-bfc-neo-100-kkxsk-rp-646750/

Link to post
Share on other sites

 

 

to wydaje mi sie, ze pierwszy slot i tak bedzie zblokowany?

Tak będzie.

 

Co do obudowy. Zobacz sobie Gelid'a Darkforce. Znajdziesz ją na allegro za 219 zł. Bardzo solidna, przewiewna, okno, dobrze ofitrowana, hot swap.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam po krotkiej przerwie, troche przemyslalem sobie cala sprawe i postanowilem nieco pozmieniac zestaw.

 

Plyta glowna musi niestety pozostac bez zmian ( z racji wgrywania OSX. )

 

CPU: i5-4690k

Cooler: HR-02 Macho BW

MoBo: GA-Z97-U3DH  

RAM: Team Vulcan 2x4GB  2400MHZ CL11 Gold

HDD: WD Blue 1TB 7200 rpm

PSU: Cooler Master G550M 80+ Bronze

Case: Fractal Define R4 ( dokupie jeszcze 2 wiatraki 120 mm  jeden na dol i jeden na gore )

 

Mialem brac tansza bude i dolozyc do 16GB ram, ale ramy zawsze mozna dokupic a kupowanie obudowy by ja w niedlugim czasie wymieniac to zwykla glupota.

 

GPU: Jak wyzej,  MSI Twin Frozr/ Palit Jet Stream GTX 870 na jesieni.

 

Dziekuje za wszystkie wczesniejsze podpowiedzi, co sadzicie o aktualnym zestawieniu

 

P.S Caly zestaw na ESC.pl oczywiscie bez GPU wyszedl mi 2570zl-wliczony montaz, cena mysle dobra.

Edytowane przez icecoldart
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wybaczcie, ale postanowilem odswiezyc watek, wpadnie mi troche dodatkowego grosza i rozwazam teraz nieco inna specyfikacje. Dodatkowo w na lipcowej liscie polecanych zakupow pod hackintosha pojawilo sie kilka plyt ASUS'a


 


 


 


nastepujace zmiany:


 


Mobo:  Asus z97-C // Gigabyte z97-Gaming 3   ( mozna dostac w podobnej cenie obydwie )


 


Napisze ile wiem:


 


Asus ma lepsze UEFI, jest ladniejszy.


Gigabyte ma za to na pokladzie Realtek 1150 ( asus Realtek 892), a posiadajac sluchawki za 1k pln na pewno odczuje roznice w tych dwoch chipach. Nie bede tez ukrywal ze jest to dla mnie dosc wazny faktor, Asus na stronie chwali sie co prawda roznymi bajerami, ale jak to zwykle bywa pewnie tylko marketingowy belkot  :)


Oczywiscie zawsze mozna dokupic  karte Audio, ale placac niespelna 500 zl za plyte, fajnie by bylo dostac juz cos lepszego na pokladzie, no coz.


 


CPU COOLER: 


 


Wszyscy polecali mi tu Macho BW, ale mimo wszystko ( jak zwykle ) postanowilem  jeszcze troche poczytac, poogladac.I doszedlem do wniosku, iz  postaram sie podkrecic tego i5-4690k do 4,5-4,6 GHz, zaleznie od tego, jaka sztuka sie trafi.


 


Z tad tez  decyzja aby przesasc sie na cos jeszcze bardziej wydajnego:


 


Zadziwiajaco dobrze spisuje sie nowy i TANI! Deepcool Lucifer, na dodatek  w tej cenie ma niklowane heatpipe'y!  +/- 150 zl


Kolejna opcja jest Rajintek Nemesis, chociaz jest on jak dla mnie wrecz obrzydliwy, i przy nim obudowa koniecznie bez okna...+/- 250zl


Be Quiet! Dark Rock Pro3 / Dark Rock 3  W sumie sa na tej liscie glownie ze wzgledow estetycznych, mozna taniej i lepiej. ok  300zl/ 240 zl


Co tu duzo pisac, PH-TC14PE jedno z najwydajniejszych powietrznych.  290-320 zl


Noctua NH-D14, jak wyzej.


Nowy pretendent do tytulu wagi ciezkiej ( moj osobisty faworyt,  no jak to wyglada ! ) Cryorig R1 Ultimate 280-320 zl 


 


( Co do chlodzenia, zaloze osobny watek w odpowiednim dziale. )


 


Obudowa: Zostaje Define R4, aczkolwiek biorac asusa +  Be Quiet!/Cryorig/ Phanteks  juz na 100% bral bym wersje z oknem  :)


W przeciwnym wypadku, nawet i slynna Noctue schowal bym "pod dywan", niestety ale  ta kolorystyka do niczego wygladem mi nie pasuje.


 


P.S Ramy beda Gskill TridentX 2400 Mhz CL10, najwyzej sciagne grzebienie.


 


 


Na odpowiedzi o plycie czekam w dziale Zestawy Komputerowe, was prosze o opinie co do reszty. :)


Edytowane przez icecoldart
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...