Skocz do zawartości

Zestaw na Core i7 920


Recommended Posts

W niedalekiej przyszłości będę miał możliwość wymiany na core i7. W związku z tym chciałbym poprosić o rady dotyczący reszty sprzętu.

Mianowicie płyty głównej i pamięci.

 

Wstępnie myślałem o

GIGABYTE GA-EX58-UD3R

OCZ 6GB (3 x 2GB) 1333 7-7-7-20

Link to post
Share on other sites

Nie kupuj tej płyty - nie warto, niewiele zaoszczędzisz, a dostaniesz w zamian tylko 4 sloty na pamięć. Pozostałe płyty tego producenta mają 6 slotów i w przyszłości bardziej ci się to opłaci.

Dla przykładu: http://www.giga-byte.com/Products/Mothe ... uctID=2988

 

A co do pamięci to olej niskie CL, wysokie prędkości (powyżej 1600 MHz) itd. Ważne abyś miał wykorzystaną 3-kanałową pamięć (czyli minimum 3 kości pamięci) i zostawisz w tyle najszybsze DDR2 z najniższym możliwym CL.

Link to post
Share on other sites

RAM dobrze że OCZ (jedna z lepszych firm), możesz spokojnie kupić na wyższych timingach ale raczej nie schodź poniżej 1333MHz

a co z resztą sprzętu (dysk, grafa, zasilacz, obudowa, napędy, jakieś lepsze chłodzonko)?

czy tylko te komponenty co wymieniłeś?

jak coś jeszcze to napisz do ilu to byś chciał złożyć

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Obecnie jadę na tym

 

CPU:

Intel Core2 Duo E8600 3,33GHz

karta graficzna:

nVidia GeForce GT200 GTX 260 192

dyski twarde:

WD VelociRaptor 300 GB

płyta główna:

chipset Intel P45

pamięć RAM:

DDR-2 1066 4 GB

 

Myślisz, że zamiast 1333 można o 1600 pomyśleć ?

A co do ocz to bardzo dobrze mi się spisują wszystkie sprzęty tej firmy (zasilacz,ram) i nie mogę na nie złego słowa powiedzieć, więc w miarę możliwości zostanę lojalny

 

Wracając do sedna, to budżet nie jest jakimś wielkim problemem, ale jak mogę za płytę dać $200 a $300 to myślę że różnica nie jest aż tyle warta, w pamięciach różnica w cenach jest mniejsza, więc można pomyśleć o lepszych.

Link to post
Share on other sites

Wracając do sedna, to budżet nie jest jakimś wielkim problemem, ale jak mogę za płytę dać $200 a $300 to myślę że różnica nie jest aż tyle warta, w pamięciach różnica w cenach jest mniejsza, więc można pomyśleć o lepszych.

I tu się mylisz i to sporo. Najlepszy dowód? Rankingi Benchmarka:

 

http://www.benchmark.pl/benchmarki_i_ra ... EM-10.html

 

rekord w moim wykonaniu na pamięciach za ok. 100 zł za sztukę. Poza tym pamięci możesz zmienić zawsze, natomiast płytę niekoniecznie. Dodatkowo i tak masz lepszy start niż osoby które kupiły kompletną platformę w zeszłym roku bądź w styczniu, bo niektóre istotne rzeczy (jak na przykład ram) poszły w dół i to sporo. Ale co do płyty radziłbym dołożyć - sam nie mogę odżałować, że jednak nie kupiłem Gigabyte EX58- Extreme - miałbym dużo lepsze możliwości podkręcania sprzętu niż teraz. Chociaż i tak trafiłem nieźle, bo płyta którą kupiłem EX58-DS4 została wycofana ze sprzedaży (widać ktoś w gigabyte zauważył, że zrobili sobie pod górkę wypuszczając ją w zbyt niskiej cenie).

 

A co do ilości ram polecam artykuł na thg:

http://www.tomshardware.com/reviews/mem ... ,2264.html

Link to post
Share on other sites

Oprócz wspomnianego gigabyte'a zwrócić uwagę na jakieś konkretne modele

Ceny GIGABYTE są bardziej przyjazne niż reszta stawki więc może właśnie ta :

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ ... ,id,63770/

Myśle że z tego co jest na rynku ma najlepszy stosunek ceny do możliwości i gwarantuje mocną rozbudowe.

Pamiętaj że socket LGA1366 będzie osadzany nie tylko procami typu Quad to raczej inwestycja na troche dłużej.

Dla mnie płyta to podstawa i gwarancja mniejszych problemów na przyszłość na tym nie powinno sie oszczędzać.

 

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobrą płytą pod i7 jest też MSI X58 Eclipse SLI LINK, DFI LP UT X58-T3eH8 LINK, Foxconn Renaissance LINK, Foxconn BloodRage (tylko 3 sloty na RAM ale znakomita do OC) LINK.

 

Niestety samo gniazdo LGA1366 nie gwarantuje, że płyta obsłuży wszystkie procesory z tym Socketem jak było już przy LGA775 - przy wprowadzeniu C2D większość płyt ich nie obsługiwała przez specjalnie zaprojektowaną sekcję zasilania potrzebną dla C2D.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

powrót do tematu po upgrade się zbliża

 

zdecydowałem się na rampage 2

i7 920

noctua 1366

gtx285 twinfrozr od msi

 

do wybrania zostają jedynie pamięci

 

i tutaj pytanie brzmi czy warto inwestować w 1800/1866/2000 itp?

Link to post
Share on other sites

Wg. mnie nie warto.

Powyżej 1600MHz ceny zaczynają się z kosmosu a poza tym lepiej więcej słabszej pamięci niż mniej szybszej.

Druga sprawa to różnica między 1600MHz a 1800/1866/2000MHz widoczna jest co najwyżej w testach syntetycznych.

 

Kości najlepiej 3x2GB OCZ Reaper albo Corsair DHX.

Link to post
Share on other sites

najlepszym wyborem będzie OCZ Reaper 3x 2GB

co do prędkości...jezeli różnica między 1600 / 1800 MHz jest niewielka, to możesz dołożyć; jeśli jest to "przepaść" - nie ucierpisz zbytnio jeśli weźmiesz 1600 MHz (o ile w ogóle ucierpisz)

co do tych pamięci 1866 MHz...jeśli będziesz miał je w tej samej cenie co 1800 MHz, to weź, jeśli będą droższe to 66MHz różnicy na taktowaniu to żadna różnica

chyba że postarasz się gdzieś wyrwać jakieś ładne 2000MHz w tej cenie (w co raczej wątpię)

alternatywą dla OCZ są tutaj Dominatory od Corsair, przy czym ja bym skłaniał się ku Reaper'om

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1866 i 1800 reapery są w tej samej cenie ~$85 za 6gb także nie są jakieś wygórowane, a cenami od niższych się nie różnią prawie

A jak timmingi??

Podaj może linki do sklepu :P Bo faktycznie jeżeli timmingi były by takie same to warto dołożyć do 18xxMHz.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...