Skocz do zawartości

Sli GTX 670 WF3 / Deus g1 600W - Czy wyrobi ?


Recommended Posts

Config:
16gb ram

hdd 1TB+hdd2TB barracudy

SSD 128gb

6 wentyli w obudowie

i5 3570k 4.4k + much black chlodzenie

asrock z77 extreme 4

monitor: FHD 27 cali.

psu: Deus g1 600W -  http://www.ceneo.pl/19610542#tab=spec

gpu: 2x wf3 gtx 670 z oc lub bez.

 

 

 

Pytanie:

Prosze fachowca ktory zna sie na zasilaczach i ogolnie sprzecie aby dal mi w 100% wiarygodna jasna odpowiedz. Co raz pytam inna osobe to uzyskuje inna odpowiedz. Jedna osoba sie smieje ze nie ma szans, inna wylicza ze okolo 500W to pociagnie. Natomiast w niektorych testach pisza i ze 700W trzeba, choc chyba zdecydowanie na wskros.  Prosilbym o jakies realne wyliczenia z wiarygodnego portalu, lub przeprowadzone osobiscie, z lekka argumentacja.

 

a: Czy na dluzsza mete takiemu psu uda sie pociagnac taki konfig ze sli.

b: Czy przez 2 tygodnie czasu (tylko dla zabawy, potem oddam do brata komputera jedna karte) uda sie pociagnac taki konfig ze sli dla takiego psu?

 

 

Z gory serdecznie dziekuje.

Edytowane przez forum_forum
Link to post
Share on other sites

Pociągnąć pociągnie ale radziłbym wymienić ten chinski szajs, którym jest ten deus.

Dzieki za opinie ale nie na taka odpowiedz liczylem.

 

Prosiłbym jakiegos specjaliste/fachowca o wyliczenia, linie +/-V itp, czarna magia dla mnie. Dodatkowo zadalem 2 pyt w formie pdpkt.

 

dziekuje

Link to post
Share on other sites

600W tutaj wystarczy. Odnośnie Deusa - jak nie sprawia problemów i trzyma napięcia to nie widzę sensu wymieniać. Oczywiście nie jest to zasilacz najwyższych lotów i kupno go nie byłoby najlepszym wyjściem, ale jeśli już go posiadasz i wszystko z nim ok to nie musisz wymieniać. 

 

Wyliczenia masz na tej stronie - http://www.guru3d.com/articles-pages/geforce-gtx-670-2-and-3way-sli-review,4.html ;)

Edytowane przez are2k
Link to post
Share on other sites

600W tutaj wystarczy. Odnośnie Deusa - jak nie sprawia problemów i trzyma napięcia to nie widzę sensu wymieniać. Oczywiście nie jest to zasilacz najwyższych lotów i kupno go nie byłoby najlepszym wyjściem, ale jeśli już go posiadasz i wszystko z nim ok to nie musisz wymieniać. 

 

Wyliczenia masz na tej stronie - http://www.guru3d.com/articles-pages/geforce-gtx-670-2-and-3way-sli-review,4.html ;)

 

Rozumiem, a czy moge podkrecic te obie karty na poziom 1200 rdzen/6500 memory? Posiadam ten zasilacz, po prostu kupuje nowego gtxa 670 dla brata i chcialbym sie pobawic w sli, bo juz mam jedna taka karte na swoim kompie. Nie znam sie na tych liniach itp zasilacza, wiem ze ten zasilacz to niska polka, ale jak skladalem swoj config i tak sporo dolozylem, gdybym mial skladac jeszcze raz, wzialbym jakis zasilacz 800W+ z cala pewnoscia. Zmienie zasilacz jak platforme bede zmienial gtx 9xx powiedzmy. Prosze rzuc okiem na te linie, podalem link do zasilacza czy on wyrobi wedlug Ciebie. Widzialem tamten test. Wyliczaja 430W, a zalecaja 700w zasilacz, nie rozumiem. Dodatkowo nie wiem jak mam sprawdzic obecnie JAKOSC/wydajnosc swego zasilacza. Jade na nim w wymagajace tytuly z downsamplingiem do rozdzialki 1600p/4k nawet dla zabawy i nigdy pc sie nie wylaczyl itp. Nie mam tego urzadzenia do sprawdzania ile ciagnie pradu z gniazdka niestety,

Link to post
Share on other sites

430W to pobór całej platformy z podkręconym i7 965. Niżej masz szacowany pobór samych kart ~293W. 

Na linii 12V (z niej korzysta CPU i GPU) deus g1 600w ma 552W. 552W - 293W = 259W - oczywiście twój procesor tyle nie pobierze, nawet po OC. Nawet jak dodasz kilkadziesiąt waciszy po OC kart to i tak jeszcze zostanie trochę zapasu. Tym bardziej, że żyłowali je w furmarku, a ten wyciska max z gpu. Tak więc w grach pobór prądu będzie niższy.

Edytowane przez are2k
Link to post
Share on other sites

430W to pobór całej platformy z podkręconym i7 965. Niżej masz szacowany pobór samych kart ~293W. 

Na linii 12V (z niej korzysta CPU i GPU) deus g1 600w ma 552W. 552W - 293W = 259W - oczywiście twój procesor tyle nie pobierze, nawet po OC. Nawet jak dodasz kilkadziesiąt waciszy po OC kart to i tak jeszcze zostanie trochę zapasu. Tym bardziej, że żyłowali je w furmarku, a ten wyciska max z gpu. Tak więc w grach pobór prądu będzie niższy.

Ok, super. Dziekuje za opinie. Moglbys mi jeszcze powiedziec czy da sie polaczyc 2 karty gtx 670 w sli, nie majac tego metalowego mostka, tego backplate czy jak to sie zwie? Osoba od ktorej kupuje drugiego gtxa 670 mowi ze nie ma tego w zestawie albo gdzies zgubila. Nie wiem czy ja przy swoim wf3 gtx 670 dostalem to w komplecie. Umialbys moze to sprawidzic/odniesc sie do tego? Cytuje sprzedawce "oryginalne opakowanie, przejsciowki na molexa 8 i 6 pinowe, ale mostka sli nie bylo w opakowaniu."

Tylko podłącz karty pod dwie różne linie. One mają ograniczenie ok. 288W każda.

 

Tylko podłącz karty pod dwie różne linie. One mają ograniczenie ok. 288W każda.

Nie za bardzo rozumiem. W jaki sposob moge sie dowiedziec, gdzie jest jedna linia a gdzie druga. Te linie/kable wychodza z zasilacza?

Edytowane przez forum_forum
Link to post
Share on other sites

Nie polecam sprawdzać 2x gtx670 na zasilaczu 600W.

Na guru3d wyraźnie napisali, że 700W do SLI jako minimum.

Sam mam 2x670 w SLI i w trakcie średnich gier (diablo/wot) mam pobór z gniazdka kompa ok 530W.

Zasilacz 600W wydaje się tutaj niby odpowiedni, ale nigdy nie należy liczyć że starczy skoro ma jeszcze kilkadziesiąt W zapasu.

Weź teraz sytuację max wykorzystanie graf + duże wykorzystanie procka i możesz się bardzo przejechać. 

Chcesz spróbować - sprawdź 100% graf i 100% procka pod obciążeniem.......np furmark + prime.

Raczej nie warto pisać - nigdy takiego wykorzystania kompa w grach nie będziesz miał.

U mnie max stres graf i procka to 730W. Zawsze, ale to zawsze warto mieć zapas mocy zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz ma zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe. Jeżeli podzespoły będą ciągnęły zbyt dużo komputer po prostu się wyłączy. Ma też zabezpieczenie przed zbyt wysokim i niskim napięciem, więc w tej kwestii też można być spokojnym. Dodatkowo zabezpieczenie termiczne, więc zasilacz się nie spali.



Sam mam 2x670 w SLI i w trakcie średnich gier (diablo/wot) mam pobór z gniazdka kompa ok 530W.

Nie napisałeś jaki masz zasilacz (sprawność). Przyjmując, że jest to bronze komputer "na czysto" bierze 450 W .

Dla platyny będzie to ok 480 - 490 W.

Edytowane przez PanPitass
Link to post
Share on other sites

Zasilacz ma zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe. Jeżeli podzespoły będą ciągnęły zbyt dużo komputer po prostu się wyłączy. Ma też zabezpieczenie przed zbyt wysokim i niskim napięciem, więc w tej kwestii też można być spokojnym. Dodatkowo zabezpieczenie termiczne, więc zasilacz się nie spali.

Nie napisałeś jaki masz zasilacz (sprawność). Przyjmując, że jest to bronze komputer "na czysto" bierze 450 W .

Dla platyny będzie to ok 480 - 490 W.

Podzielasz opinie

are2k

Uwazasz ze ten Deus wystarczy i jakby co nie spali mi sie nic w komputerze?

Link to post
Share on other sites

W testach na portalu benchmark.pl taki zestaw ciągnął 300 W przy Crysis:

i7 2600k 4.0 Ghz

3x 2gb ram

gtx 670 wf3

dysk

 

Licząc że karta pobiera 200 W jest to 500 W. Doliczyć resztę zasilacz będzie oddawał całą swoją moc, co nie jest dla niego zbyt dobre. Możesz spróbować podłączyć 2 karty. Zabezpieczenie działa tak, że jeśli zasilacz będzie oddawał zbyt dużo mocy, wyłączy się.

Edytowane przez PanPitass
Link to post
Share on other sites

W testach na portalu benchmark.pl taki zestaw ciągnął 300 W przy Crysis:

i7 2600k 4.0 Ghz

3x 2gb ram

gtx 670 wf3

dysk

 

Licząc że karta pobiera 200 W jest to 500 W. Doliczyć resztę zasilacz będzie oddawał całą swoją moc, co nie jest dla niego zbyt dobre. Możesz spróbować podłączyć 2 karty. Zabezpieczenie działa tak, że jeśli zasilacz będzie oddawał zbyt dużo mocy, wyłączy się.

Czyli jezeli jednak nie uciagnie zasilacz, to nie ma ryzyka ze cos mi sie spali w komputerze? Po prostu komputer sie wylaczy?

Link to post
Share on other sites

Tak będzie, jeżeli zasilacz jest w pełni sprawny.

 

To są zabezpieczenia w twoim zasilaczu(sprawdzałem na stronie producenta)

 

Zabezpieczenie OCP – Over Current Protection zabezpiecza przed zbyt wysokim prądem na linii. Zapobiega przeciążeniu stabilizatora, co mogłoby spowodować uszkodzenie zasilacza. Zabezpieczenie to wymagane jest przez normę ATX12V

 

Zabezpieczenie OVP – Over Voltage Protection jest to zabezpieczenie wymagane przez normę ATX12V. Zabezpiecza ono przed zbyt wysokim napięciem na linii wyjściowej i uszkodzeniem zasilanych podzespołów.

 

Zabezpieczenie OLP – Over Load Protection to zabezpieczenie zasilacza przed przeciążeniem (nie ograniczając się do poszczególnych linii). Spotykamy także inną nazwę tego zabezpieczenia – OPP – Over Power Protection.

 

Zabezpieczenie OTP – Over Temperature Protection zabezpiecza przed przegrzaniem zasilacza, często związane jest z OLP. Zabezpieczenie to wymagane jest przez normę ATX12V.

 

Zabezpieczenie UVP – Under Voltage Protection zabezpiecza przed zbyt niskim napięciem na liniach wyjściowych. Jest spotykane znacznie rzadziej niż OVP, ponieważ zbyt niskie napięcie nie uszkadza zasilanych podzespołów, może jednak wpłynąć negatywnie na ich stabilność.

Edytowane przez PanPitass
Link to post
Share on other sites

Jakie informacje masz na myśli?

 

te o zabezpieczeniach

Za bezpieczeństwo zasilacza, a także podłączonych do niego komponentów, odpowiada siedem zabezpieczeń (OCP, OVP, SCP, OPP, OTP, SIP, UVP). Podstawą konstrukcji jest specjalnie wzmocniona płytka drukowana, w której to użyto dwa razy więcej miedzi niż normalnie (2 oz PCB).

Zasilacze te zostały zaprojektowane tak, aby posiadały możliwie długą żywotność, dlatego kondensatory użyte w ich budowie odznaczają się możliwością pracy w temperaturze do 105ºC.

 

 Dane techniczne:

  • Model: SilentiumPC Deus G1 600W 80Plus Bronze
  • EAN: 5900308750285
  • 2 lata gwarancji producenta w systemie door-to-door
  • Wymiary: 15cm (szer.) x 8.6cm (wys.) x 15,8cm (dł.)
  • Waga: 1,99 kg netto
  • Kolor: czarny
  • Standard: ATX12V 2.3
  • PFC: aktywne (PF: 0,99)
  • Certyfikat ROHS: tak
  • Certyfikaty bezp.: CE, CB, CCC
  • MTBF@25°C: 100.000h
  • Sprawność energ.: 86% (certyf. 80PLUS®Bronze)
  • Zgodny z funkcją Intel C6/C7 procesora Intel Haswell
  • Okablowanie: stałe
  • Wentylacja: 1 x wentylator 120mm regulowany automatycznie
  • Zabezpieczenia:
    • OCP (Over Current Protection) / Zabezpieczenie nadprądowe
    • OVP (Over Voltage Protection) / Zabezpieczenie nadnapięciowe
    • SCP (Short Circuit Protection) / Zabezpieczenie przeciwzwarciowe
    • OPP (Over power protection) / Zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe
    • OTP (Over temperature protection) / Zabezpieczenie termiczne
    • SIP  (Surge & inrush protection)/ Zabezpieczenie przed prądami udarowymi
    • UVP (Under voltage protection) / Zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem
Edytowane przez PanPitass
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...