Skocz do zawartości

Wentylatory x2 do Antec 300.


Recommended Posts

Witam.

Po ostatnich upalnych dniach temperatury podzespołów poszły w górę i chciałbym zwiększyć obieg powietrza w moim Antec'u 300. Narazie posiadam tylko standardowo dołączone dwa wentylatory 120x120 i 140x140. Teraz potrzebuje dwóch następnych 120x120 na przód obudowy.

 

Dodam że zależy mi na ciszy ;)

 

Co polecacie do kwoty 50-60 zł?

 

I jak wypadają Zephyry 120? Czy są opłacalne.

Link to post
Share on other sites

Co polecacie do kwoty 50-60 zł?

Mam jedną Magmę i kilka fioletowych Noiseblockerów 140 mm. Moim zdaniem Magma ma znacznie lepsze łożysko. Teraz Enermax wprowadził jakiś tańszy model z łożyskiem twister - właśnie ten wentylator bym na twoim miejscu wybrał.

Inna sprawa, że u mnie po dołożeniu wentylatorów temperatury się nie zmieniły. Miałem 2x 140 mm + 120 mm od Cooler Mastera, teraz mam 4x140 mm Noiseblocker, Magmę na procku, a wentyl Zalmana od chłodzenia na tyle obudowy. Praktycznie nie ma różnicy. A na Noiseblockery moim zdaniem szkoda kasy.

 

Ewentualnie, jeśli chcesz mieć naprawdę cicho, to weź Fandery (chyba, że masz kontroler).

Link to post
Share on other sites

Ale w selektach możesz sobie płynnie regulować prędkość wentylatora.

I co? To jest takie zajebi ;) ? SS mają PWM więc też można regulować obroty albo kupić regulator i po sprawie :hahaha: Lepsza wydajność i mniejszy hałas są ważniejsze niż jakiś potencjometr (każdy kupuje taką wersję obrotową jaka mu jest potrzebna).
Link to post
Share on other sites

A w płycie głównej masz 4 pwm? Raczej nie. Dobry regulator to ok. 80zł.

Nie mam 4pin (jedynie do proca) ale w BIOSie mam możliwość regulacji i założę się, że nowe płyty też mają (w sumie niekoniecznie nowe bo moja ma już z ~4lata) ;)
Link to post
Share on other sites

Scythe SS jest naprawde niezly i cena jest w miare przystepna. Tego na 800 RPM w ogole nie slychac, poprostu cisza, a sluch mam bardzo wyczulony ;]. Ma taka dobra wydajnosc, gdyz samo lozysko i silniczek zajmuja mniej miejsca i wiecej zostaje na lopatki, ktorych zreszta ma wiecej.

Link to post
Share on other sites

SS pracujący z 800 i mniej obrotów jest praktycznie niesłyszalny, powyżej powietrze zaczyna szumieć, niemniej jest on bardzo wydajny nawet na tak niskich obrotach

 

a co do regulacji to przydatna rzecz, niemniej dobry regulator to niekoniecznie od razu tak drogo

w moim przypadku oszczędzając ~10 różnicy pomiędzy wentylem z regulacją a tym bez za KazeQ zapłaciłem ok 10zł :) i nie mam 5 osobnych potencjometrów oraz pajęczyny kabli tylko wygodny panel na froncie, jedynie do proca muszę się schylić za budę, ale to się rzadko zdarza, bo jest na PWM

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...