Skocz do zawartości

R9 280x nówka i już stwarza problemy


Recommended Posts

 

 

takim jak pisałem . Są na końcu i tyle
 

 

OJP...te filmiki z pomiarem głośności to już z kilka miesięcy temu chyba oglądałem, ale OK, zastanówmy się co z nich wynika??? Jak dla mnie NIC, jak masz dobrą obudowę to 2 czy 5 decybeli nie robi różnicy...z resztą, TwinFrozr to obecnie chyba czołowe chłodzenie wśród kart, co nie zmienia faktu że MSI ma spore problemy z awaryjnością kart serii R9...wolę w takich okolicznościach mieć kartę z jak to ładnie nazwałeś "tyłów" i cieszyć się pełną sprawnością no i tymi kilkoma decybelami... :rotfl:

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

Róznica jest taka ze przy MSI sie przyjemnie siedzi podczas grania a przy sapphire nie .Sapphire to gorsza karta a nie lepsza .Tyle

 

 

// To ma być niby argumentacja :!:

Edytowane przez DANNY__79
Link to post
Share on other sites

 

Róznica jest taka ze przy MSI sie przyjemnie siedzi podczas grania a przy sapphire nie .Sapphire to gorsza karta a nie lepsza .Tyle

 

To mam rozumieć że przy karcie Sapphira nie siedzi się przyjemnie, lub siedzi się mniej przyjemnie? Tak wynika z tego co piszesz? Co za nonsens...Ok,a co jak sobie ustawi ktoś manualne sterowanie wentylatorkami i też ma ciszę? To też mu się będzie siedzieć mniej przyjemnie tylko dlatego że producentem karty jest Sapphire a nie MSI...Gościu skończ pisać te brednie czytać się tego nie da...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Róznica jest taka ze przy MSI sie przyjemnie siedzi podczas grania a przy sapphire nie .Sapphire to gorsza karta a nie lepsza .Tyle

dziwne co piszesz bo gram w bf 4 ,grida autosport temperatura dobija do  71c ale oscyluje w granicach 67c i nic nie słyszę zęby wentylator dawał o sobie znaki 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Funkie :)

Dobrze wiedzieć .

PS jak własnie sprawdzić rewizje ?

Bo sprawdziłbym jaką ja miałem ( bo już jej nie mam )

Zostały mi tylko screen z GPU-Z i to co na aukcji .

Edytowane przez airborne82
Link to post
Share on other sites

Karty w opisie powinny mieć opisaną rewizję. Poza tym jest to przeważnie zaznaczone na odwrocie karty i opakowania.

 

 

 

dziwne co piszesz bo gram w bf 4 ,grida autosport temperatura dobija do 71c ale oscyluje w granicach 67c i nic nie słyszę zęby wentylator dawał o sobie znaki

 

Tutaj koledze polecaliśmy vapor-x od sapphire. Zakupił i jest zadowolony. Cicha i chłodna.

Link to post
Share on other sites

@Warren1987

 

Nie mówie,że Sapphire jest gorszy... To trzeci sapphir jakiego mam pierwszy był 2600xt gddr4,drugi 4850 vapor x z obu byłem zadowolony.Karty są spoko tylko chłodzenie głośne:/ I to jedyny minus Bez stresu jest ok ale jak przy 70+*C wentyle pracują na ~70% to suszarka.Owszem moge sobie w trixxie regulować ilość obr/min ale wtedy temperatuty podskoczą.Bude mam nienajgorszą ale karta szumi niemiłósiernie.Wcześniej miałem WF2 i było ok.

Gigabyte nie jest jeszcze taki zły jak mówisz do asusa czy msi sporo brakuje jezeli chodzi o awaryjność(sprawdzone przeze mnie w pracy na setkach płyt(pod intela) i kart gigabyte). 

 

A wracając do tematu ja bym nie wymieniał spowrotem na MSI... 770 ok ale moze od jakiegoś innego producenta.

Link to post
Share on other sites

A wracając do tematu ja bym nie wymieniał spowrotem na MSI... 770 ok ale moze od jakiegoś innego producenta.

Tylko od jakiego ??

Gigabyte za duża .

MSI jeśli ma podobne wymiary jak w R9 280x to wejdzie na bank .

ASUS ?? Musiałbym sprawdzić dokładnie ... PALIT GTX 260 wchodzi na styk , więc nie może to być karta grubsza niż PALIT GTX 260 .

Link to post
Share on other sites
70+*C wentyle pracują na ~70%

 

 

Jedna z rewizji R9 270X była faktycznie bardzo głośna - 20G bodajże i ludzie narzekali że suszara. Potem wyszły już poprawione 10G i 40G jak dobrze pamiętam które były cichsze pod obciążeniem. Ja mam 10G i u mnie wentylatory pracują na 70% dopiero przy 65 stopniach czyli bardzo rzadko, 90% czasu pracy czy grania ledwo przekracza 60 stopni - ale wtedy faktycznie słyszę że karta podkręciła obroty, natomiast jeśli mam słuchawki to już nie słyszę  :) Temperatur GPU powyżej 65 stopni już nie toleruję :) 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

HAHA morele.net mnie rozwaliło :E

Otóż 1 lipca oddałem w net.punkcie karte ( zwrot 10 dniowy ) .
Wszystko cacy , przyjeli zwrot i mieli dac znac kiedy moge się zgłosić po pieniązki .

Minął tydzień czasu , napisałem wtedy do nich zapytanie .

Co dziś otrzymałem :

 

http://oi58.tinypic.com/2niuxhw.jpg
 

Link to post
Share on other sites

W razie problemów wystarczy napisać pismo do UOKiK w swoim mieście, kopie wysłać do morele dodatkowo dopisać zdanie, że zgłosisz ich do inspekcji handlowej i tak odzyskasz pieniądze w ciągu ustawowych dni bez dodatkowych nerwów i użenia się z nimi.

Warto pismo wysłać poleconym i dodatkowo emailem ich poinformować stracisz tylko na znaczki.

Link to post
Share on other sites

W razie problemów wystarczy napisać pismo do UOKiK w swoim mieście, kopie wysłać do morele dodatkowo dopisać zdanie, że zgłosisz ich do inspekcji handlowej i tak odzyskasz pieniądze w ciągu ustawowych dni bez dodatkowych nerwów i użenia się z nimi. Warto pismo wysłać poleconym i dodatkowo emailem ich poinformować stracisz tylko na znaczki.

I tak zrobie .

O ile dalej będą tak w kulki lecieć .

Narazie im tam ładnie dopisałem ... zresztą kolega z innego forum też tam im dopisał .

 

Bo tak :

1.Mam kopie strony w HTML do przegladania w trybie offline .

2.Mam protokół przyjecia zwrotu z adnotacją ze czekam na informacje kiedy moge przyjść po zwrot należności ( gdyż osobiście im to zaniosłem )

3.Mam paragon .

Edytowane przez airborne82
Link to post
Share on other sites

nie bede zakładał osobnego tematu wiec dorzuce od siebie kilka słów:

 

Dostalem dzisiaj swoją "NAPRAWIONĄ" przez producenta msi r9 280x. Karta kupiona (nie przezemnie) w esc.pl, dostalem od nich pisemko ze grafika naprawiona i uwaga będzie śmiesznie: "PRZETESTOWANA". Moje ogólne uwagi do serwisu esc.pl:

 

1. Odesłali paczke na nie ten adres o który prosiłem (pewnie list przewozowy z automatu poszedl)

2. Ja starannie zabezpieczylem paczke, bo pudełko zostalo troche zniszczone przez poprzedniego właściciela, a oni zawineli to pudlo po prostu czarną folią i sru do kuriera.

3. Podłączyłem grafe do kompa, juz pierwsza rzecz ktora mnie miło zaskakuje - dało sie zainstalować sterowniki i nie bylo artefaktow.. Ale: pierwsza rzecz do przetestowania - Battlefield 3. Ani razu mi sie nie uruchomił :DDD zamiast tego kompletny freeze obrazu (na poczatku bylo slychac tylk odzwieki w tle, potem kompletna zwiecha systemu).. No dobra pomyslalem se ze moze wina sterownika, po czym uruchomiłem mój ulubiony tester grafiki - AIDA (nie wierze w benchmarki). Ustawiłem sobie obciążenie grafiki, nie musialem dlugo czekac, po trzech sekundach ekran umarł (grafika nie osiągnęła nawet 60 stopni)

 

Ja się pytam: co wg serwisu esc.pl znaczy ze sprzęt został "przetestowany"? Eh jutro sobie do nich zatelefonuje i sprobuje to wyjasnic, ale ogolnie nie wiem co robic. Nie jestem pierwszym nabywcą więc hajsu mi nie oddadzą..

Link to post
Share on other sites

Kasy nie oddają nikomu jak była na gwarancji. Najwyżej dostaniesz nową po 2-4 naprawie.

Ale jakiej naprawie ?

Jak przyjeli na zwrot 10 dniowy .

 

Gwarancja gwarancją , ale skoro z ustawy jest jeszcze zwrot 10 dniowy to czemu by nie mieli oddać kasy .

Zwrot i przyjęcie zwrotu równa się rozwiązanie umowy , zresztą jest w ustawie .

Edytowane przez airborne82
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...