Skocz do zawartości

R9 280x nówka i już stwarza problemy


Recommended Posts

Od dwóch dni mam R9 280x i w tym czasie zauważyłem dziwna przypadłość , nie wiem czy to przez sterowniki czy karta felerna :E



Ale postaram się w kilku zdaniach wyjaśnić z czym był problem .
Otóż sprawdzałem kilka gier i zauważyłem w grach jakby to nazwać ?? Artefakty lub migający badziew , tak jakby większe tekstury migały .
Zaobserwowałem to w 4 grach które zdążyłem sprawdzić : NFS Rivals , Dirt 2 , Dirt 3 i Medal of Honor Warfighter .
Temp karty w porządku , nie przekraczało 80 stopni .

Problem był na sterownikach 13.12 - sprawdzane z ustawieniem " Zmniejsz częstotliwość DVI ... " i " Alternatywny tryb pracy DVI "
I czy to miałbym zaznaczone czy nie to na tych sterach był problem .
Co dziwne w " Alternatywny tryb pracy DVI " piszę ze gdyby były problemy z przekłamaniem obrazu to trzeba włączyć .


http://oi60.tinypic.com/15nkg35.jpg



No sobie myślę , co do diaska ?? Karta felerna ??
Na koniec dnia ... hmmm grubo po 3 w nocy przypomniałem sobie " sprawdze jeszcze na innych sterownikach , może tych nowszych " .
Odinstalowuję stare 13.12 , wgrywam 14.4 .
Tym razem wgrywam tylko sterownik ekranu i AMD Catalyst Install Manager ... bez reszty tego czegoś co poprzednio też się zainstalowało .


Efekt taki że na początku wydawało się w porządku a jednak problem jest :o

http://oi62.tinypic.com/1o7llc.jpg


Najpierw zrobiłem rundke w Medal of Honor Warfigher - jakieś 15-20 minutek bez problemu , potem nagle w nowej misji poleciało trochu artefaktami ... coś jakby rozciągliwymi paskami , potem zwis i sterownik przestał działać , dobra myśle sobie przypadek ... Wracam do gry w Medala , przeszłem dalej jakieś 10 minut , nic nie ma , myślę sobie widocznie przypadek .

Wbijam w Dirt 2 :E i co mnie wita w menu ?? To co wyżej .
Myślę sobie może to tylko w nim , ale w czasie wyścigu też w tym samym miejscu ten artefakt .

W momencie pisania w trybie 2D on dalej sobie MIGA na pulpicie i w przeglądarce .

Więc ewidentnie coś z kartą ...

Karta nówka ... kupiona w Morele

R9 280X from Morele

 

 


Z wymiany w serwisie producenta , stąd taka cena .
Odebrana 2 dni temu . Mało co grałem na niej .
W aukcji pisze jak byk zwrot do 10 dni ...

mimo że jakiś "Młodszy spec. d/s sprzedaży aukcyjnej." po kupnie karty napisał na meila "
Witam,
niestety karta którą Pan kupił pochodzi z outletu, jest na nią gwarancja, ale nie realizujemy zwrotów 10 dniowych.
Raczej nie powinno być problemów z tą kartą. "

Bo zapytałem " Witam
Pisałem kiedyś z panem o karcie :)
I zauważyłem u państwa na aukcji r9 280 x

http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-radeon-r9-280x-gaming-3gb-ddr5-i4339309202.html

cena nawet kusząca :D
Mam nadzieje ze nie będzie z nią problemów a gdyby było to moge spokojnie dalej zwrócić do 10 dni od zakupu .

No chyba ze mają państwo w tej cenie coś równie dobrego od GF ?
Choćby coś ze starszej serii ?
GTX 670 ?"




Dowiedziałem się że :
Pamięcie na karcie padają bo mają za małe napięcie .

Moje pytanie :
Da się programowo je dovoltować ??
MSi Afterburn , ATITool lub jakis inny program .

Edytowane przez airborne82
Link to post
Share on other sites

kur i tu morze

być przyczyna ale jeśli kupowałeś przez neta masz prawo zwrotu do 10 dni czy im się podoba czy nie 

Stan : nowy
 
Gwarancja do 2017-01-01.
 
Po wymianie w serwisie producenta. :/ 
Karta w opakowaniu zastępczym.
Link to post
Share on other sites

 

kur i tu morze

być przyczyna ale jeśli kupowałeś przez neta masz prawo zwrotu do 10 dni czy im się podoba czy nie 

Stan : nowy
 
Gwarancja do 2017-01-01.
 
Po wymianie w serwisie producenta. :/ 
Karta w opakowaniu zastępczym.

 

 

 

Owszem , cena była kusząca mimo ze z wymiany producenta , a skoro NOWA to nie spodziewałem się problemów .

Do tego na aukcji pisze jak byk możliwość zwrotu do 10 dni , mimo że jakiś młodszy specjalista od aukcji odpisał mi potem że jednak nie ma ... Ale skoro na aukcji pisze to będę sie upierał że jest :D

 

Więc co robić ??

Oddawać ?

Czy próbować dovoltować pamięcie ??? Tylko czym ?

Link to post
Share on other sites
Więc co robić ?? Oddawać ? Czy próbować dovoltować pamięcie ??? Tylko czym ?

oddaj a nie będziesz się pier.... z dovoltowaniami :/  no chyba że się chcesz bawić 

muszą przyjąć zadzwoń do nich i poproś o jakąś osobę kompetentną do rozmowy przedstaw sytuacje i zwróć im kartę tz wada ukryta 

masz napisane zwrot do 10-dni bez podania przyczyny 

Edytowane przez wojciechpiwo
Link to post
Share on other sites

Nie musze dzwonić :D

Mam w mieście NetPunkt morele to się przejde :D

 

Musze dać im jakieś pisemko ?

Czy poprostu mówię że korzystam z możliwości zwrotu 10dniowego bez podania przyczyny .

 

A gdybym dovoltowywał to są jakieś programy do tego ?

MSI Afterburn ? ( tam nie było do voltowania pamięci )

Edytowane przez airborne82
Link to post
Share on other sites

 

 

Musze dać im jakieś pisemko ?
 

bez żadnego pisma rzucasz na ryja i już 

 

 

A gdybym dovoltowywał to są jakieś programy do tego ? MSI Afterburn ? ( tam nie było do voltowania pamięci )

u tego to nie wiem  

Link to post
Share on other sites

Nie polecam MSI oni strasznie żyłują karty(praktycznie do granic).Morele i agito mają towar od AB.pl a oni prosto od producenta.Jak masz paragon/fakture to muszą przyjąć choćby Ci się kolor nie podobał ;)

 

A z napięciami nic nie kombinuj bp MSI mocno je podnosi

Edytowane przez renholder1987
Link to post
Share on other sites

Nie polecam MSI oni strasznie żyłują karty(praktycznie do granic).Morele i agito mają towar od AB.pl a oni prosto od producenta.Jak masz paragon/fakture to muszą przyjąć choćby Ci się kolor nie podobał ;)

 

A z napięciami nic nie kombinuj bp MSI mocno je podnosi

 

Tak mam paragon :D

 

Co wpisac w pismie w rubryce :

 

odstępuję od umowy ..................................................................... nr. ................ …………..

 

Jak mniemam : umowy kupna R9 MSI 280x   nr - to tutaj podac numer aukcjii z allegro ??

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-radeon-r9-280x-gaming-3gb-ddr5-i4339309202.html

 

 

 

I czy można w rubryce

"

Proszę o zwrot kwoty....................zł (słownie: ........................................................................)

przekazem pocztowym na adres.............................................................................................."

 

Moge wpisac bezpośredni odbiór gotówki w Net.Punkcie ? Bo tam płaciłem za towar .

 

Pisemko mam to :

 

 

Miejscowość, data

 

Imię i nazwisko konsumenta

Adres zamieszkania

 

Nazwa i adres przedsiębiorcy

 

 

Oświadczenie

o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość

 

 

Oświadczam, że zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271 ze zm.)1

odstępuję od umowy ..................................................................... nr. ................ …………..

zawartej dnia......................................................w..................................................................

 

Proszę o zwrot kwoty....................zł (słownie: ........................................................................)

przekazem pocztowym na adres..............................................................................................

lub na konto nr.........................................................................................................................

 

Zwracam......................................................................................... w stanie niezmienionym

 

 

podpis Konsumenta

1 Art. 7. 1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1.

2. Nie jest dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne).

3. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

Art. 10. 1. Termin dziesięciodniowy, w którym konsument może odstąpić od umowy, liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej zawarcia.

 

 

Źródło: www.konsument.um.warszawa.pl

 

 

 

Edytowane przez airborne82
Link to post
Share on other sites

regulamin ktory tu zostal podany jest ze SKLEPU morele.net. Ty kupiłeś przez allegro, ale tam też jak byk jest napisane:
 

 
"Zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro. Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 10 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien wypłacić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy."

Odsyłaj poki nie minęło 10 dni. No i koniecznie weź numer listu przewozowego aby mieć potwierdzenie daty nadania (wrazie jakby sie paczka zawiruszyła)

 
Link to post
Share on other sites

a niby jakie ? bo ciekawy jestem co bym napisał ze mi sie zanudziła

przecież pisze bez podania przyczyny  

Widać jesteś zbyt leniwy, by przeczytać kilka zdań ze zrozumieniem... Wkleję to dla Ciebie jeszcze raz http://www.morele.net/pokaz_pomoc/1/ Może teraz zrozumiesz.

Edytowane przez Etemity
Link to post
Share on other sites

Miałem identyczną sytuację z 270X od MSI, Kupowałem w techplanet i też nie chcieli przyjąć zwrotu 10-dniowego a głupi byłem że się nie kłóciłem... Karta poszła na serwis a serwis kazał zwrócić pieniądze i musiałem czekać miesiąc ponad na rozpatrzenie i zwrot kasy. Jakieś wadliwe egzemplarze wypuścili bo następne karty od nich już miały poobniżane taktowania.

 

10 dni masz na poinformowanie ich o odstąpieniu od umowy a towar odsyłasz w ciągu 14 dni od ich akceptacji (tak mówią przepisy) ewentualnie zrób tak jak pisze u nich, odeślij spakowaną kartę z pismem w środku wtedy już nie będą mieli wyjścia.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie najlepiej byłoby zadzwonić na ich infolinię, ostatnio też tam zwracałem kartę wg tej umowy i wszystko mi wytłumaczyli. (tyle, że ja brałem na fakturę i ze strony internetowej, także nie będę nic pisał, żeby nie wprowadzić w błąd)

 

No i dzwoniłem wcześniej .

Zalogowałem się na ich stronie , złożyłem zgłoszenie serwisowe , bo tak radzili .

Choć nie wiem po co skoro karta była kupiona z allegro i na ich stronie nie było tej karty po tej cenie .

No i nie wiadomo jakie trzeba wpisać numer zamówienia , więc wysłałem im link do aukcji .

Do tego napisałem też do nich poprzez allegro .

 

Na ja brałem przez allegro i na paragon .

 

 

Odsyłaj poki nie minęło 10 dni. No i koniecznie weź numer listu przewozowego aby mieć potwierdzenie daty nadania (wrazie jakby sie paczka zawiruszyła)

Odsyłam a raczej im zawioze do NetPunktu na Mogilskiej w Krakowie bo szybciej to załatwie .

Miałem identyczną sytuację z 270X od MSI, Kupowałem w techplanet i też nie chcieli przyjąć zwrotu 10-dniowego a głupi byłem że się nie kłóciłem... Karta poszła na serwis a serwis kazał zwrócić pieniądze i musiałem czekać miesiąc ponad na rozpatrzenie i zwrot kasy. Jakieś wadliwe egzemplarze wypuścili bo następne karty od nich już miały poobniżane taktowania.

 

10 dni masz na poinformowanie ich o odstąpieniu od umowy a towar odsyłasz w ciągu 14 dni od ich akceptacji (tak mówią przepisy) ewentualnie zrób tak jak pisze u nich, odeślij spakowaną kartę z pismem w środku wtedy już nie będą mieli wyjścia.

 

 

Czemu nie chcieli skoro mają taki obowiązek jeśli karta nie nosi śladów użytkowania i użytkowanie mieści się w normalnym zarządzie ??

 

Poinformowałem ich meilowo z allegro , do tego przez ich strone i jeszcze telefonicznie .

 

Jakieś wadliwe egzemplarze wypuścili bo następne karty od nich już miały poobniżane taktowania.

 

 

Oj to niedobrze :(

Tylko z czym przesadzili ?

Za duże takty rdzenia czy pamięci ?

 

 

Dobrze że mam cały czas jeszcze Palita GTX260 ( poszedł do pudła , napewno nie za złe sprawowanie bo sprawował się wyśmienicie i nigdy nie sprawiał problemów )

Edytowane przez airborne82
Link to post
Share on other sites

Może partia im się któraś sypnęła, ale nie mówcie, że wszystkie są trafione. Ja mam tę kartę i praktycznie 0 problemów. Może aktualizacja biosu pomoże?

Nie no wszystkie raczej nie .

Bo byłoby o tym głośno i w testach też by wyszło .

Ale widoczna jakaś parta jest felerna .

Link to post
Share on other sites

Ja kupowałem kartę na przełomie stycznia/lutego tego roku, później wyszły wersje "GAMING LE" z obniżonymi taktami a te zwykłe "GAMING" nie były dostępne w żadnym sklepie, zmiana biosu też nie pomagała. Widocznie wyszła jakaś felerna partia tych kart.

Link to post
Share on other sites

Dlatego lepiej postawić na gigabyte.Pracuje w serwisie/sklepie i wszystko składamy na gigabytach.Na ten sprzęt nie mieliśmy żadnej reklamacji przez 2 lata(od kiedy tam pracuje) :) W dodatku cena czyni cuda bo taki OC albo nawet TOP od gigabyte jest tańszy od MSI gaming z tfIV. No i taktowania +napięcie nie są tak wyżyłowane.

Link to post
Share on other sites

Gigabyte to by mi do budy nie wszedł nawet ... zresztą znowu o nim duzo złego czytałem :(

A Tu widze jednak ze nie zawsze co czytasz jest zgodne z prawdą i nieraz trzeba sie samemu przekonac .


Ja kupowałem kartę na przełomie stycznia/lutego tego roku, później wyszły wersje "GAMING LE" z obniżonymi taktami a te zwykłe "GAMING" nie były dostępne w żadnym sklepie, zmiana biosu też nie pomagała. Widocznie wyszła jakaś felerna partia tych kart.

 

 

A te Gaming LE to jakie mają takty ?

I to jest to samo co GAMING tylko niższe takty ?

 

Hmmm bo moze by pomogło gdybym trochu takty obniżył ...

Ale tylko ciut by nagle nie zrobiła się wydajność takiego GTX 760 :D

Link to post
Share on other sites

Kolega kupił kiedyś radeona 6850 Power Edition od MSI i miał takie same cuda :) Karta była fabrycznie podkręcona do granic(jak żyje nie widziałem 6850 z takimi zegarami ustawionymi fabrycznie).Pomimo moich kazań kolega podkręcił karte o te 20mhz i dodał troszke V :P Oczywiście artefakty,bsody i po gwarancji:P A karta działa do dziś z zegarami niższymi niż referencyjne modele ale mocno podniesionym napieciem :D Osobiście nie polecam takich praktyk lepiej wymienić jeżeli nie było w tym twojej ingerencji a karta sprawia problemy od nowości,ewidentnie wina producenta więc niech nie robią problemu i wymieniają :) Wypełniaj formularz i odsyłaj sprzęt jak najszybciej.Czy to sklep czy allegro(sprzedaż wysyłkowa) muszą wymienić bo najprawdopodobniej to wina pamięci(a nie słyszałem o serwisie naprawiającym takie usterki) :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...