Skocz do zawartości

H81M-E33 - płyta nie kontroluje wentylatora GPU


Recommended Posts

Witam, otóż niedawno składałem kompa bratu i teraz zauważyłem, że wentylator grafiki(Gigabyte r7 260x)czasami nie obraca się. Komp także wyłącza się samoistnie bez BSODu nawet w idle. Podpiąłem do płytki swoją grafikę ( Sapphire hd 7850 2 gb) i zauważyłem, że wentylatory obracają się z najmniejszą możliwą szybkości - obroty nie rosną pod obciążeniem. Chciałem ręcznie ustawić obroty, ale jak je ustawiam to po sekundzie wracają do najmniejszej wartości. Uaktualniłem BIOS, zmieniałem sterowniki grafiki na starsze. Co robić?  Pozdrawiam. 

Pozostałe komponenty:

Intel Pentium G3420

4gb DDR 3 1600MHz GOODRAM PLAY (Jedna kość)

Corsair VS 450 (W)

Link to post
Share on other sites

Mój błąd. Trochę dziwne, że komputer sam się wyłącza i wentylator od grafiki się zatrzymuje, do tego problem objawia się na obydwu kartach. Wszystkie kabelki do karty podpięte ?

Próbowałeś na innym zasilaczu ?

Link to post
Share on other sites

Jutro się za to zabiorę. Dam znać czy to coś dało.


Podlaczylem swoj zasilacz i wszystko jest jak nalezy. Zajrzalem do tego corsaira i zobaczylem, ze wentylator caly czas stoi w miejscu(!), probowalem go rozpedzic srubokretem, ale oporowo szklo - lopatki ocieraly o scianke, poluzowalem srubki i sie obraca. Moj szacunek do corsaira prysl. Myslalem, ze to jest zrodlem problemu (wylaczania sie kompa na pewno) i znow podlaczylem zestaw do corsaira i wszystko smigalo. Po kolejnym wlaczeniu kompa znowu to samo. Zauwazylem, ze grafika nie zbija taktow w idle, sa na maxa i grafa osiaga spore temperatury. Co robic? Zapuszcze format i zobaczymy czy cos z tego bedzie ;}
Link to post
Share on other sites

Wg mnie po prostu oddać tego corsaira na gwarancje i tyle... widać ma wadę fabryczną i nie ma co się z nim uzerac, ps coraz częściej spotykam się z wadliwymi corsairami, nie dobrze, mój póki co igła ale już nie wiem czy mu ufać bezgranicznie  :/ 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...