Skocz do zawartości

750 ti - słaba poprawa wydajności po przesiadce z HD4350.


Recommended Posts

Bo 3/4 posiadaczy komputerów w naszym kraju podziela zdanie Genocide, a to jest smutne.

nie no oczywiście - kupujmy wszystko co najnowsze - przeciez o to chodzi producentom.

Wiem, że to boli - gdy się kupuje nowy sprzęt - i przypadkiem GRY chodzą wolniej niż na STARSZYM dłubniętym OC sprzecie... ale to nie powód do tego by posty, userów zwolenników OC ( ja np takim jestem ) lac ciepłym...wrzątkiem.

 

swoją droga to że sid victious czeka tylko az coś napiszę wie chyba każdy na tym forum, ile razy próbował ze mną "walczyć" zawsze, zamiast jak facet napisac kontr argument - kasowanie posta to norma BO MOŻE, osterzeżenie BO MOŻE a może niech każdy tutaj Pan profesor mi odpowie na pytanie co ma piernik do wiatraka? że kolega - autor tego wątku po przesiadce na nowsza karte i to o kilka ładnych generacji nie widzi praktycznie żadnej różnicy w działniu nowego sprzętu?

 

Genocide, dnia 26 Cze 2014 - 03:45, napisał: snapback.png

ten "koleś siedzacy w płycie głównej" nie może aż tak ograniczyc o niebo lepszej grafy

Przeciez o procesorze mówię, troche humoru troche ironii ... więcej luzu przydało by sie na tym forum

 

Genocide, dnia 26 Cze 2014 - 03:45, napisał: snapback.png

polecam odinstalować stare stery ( najlepiej jakimś programem )

Jeżeli uznajesz, że odinstalowanie wszystkiego z komputera "firmowo" to najlepsze wyjście to gratuluje - potem sobie zainstaluj jakiś "firmowy" pakiet do czyszczenia kompa i zobacz ile śmieci zostawiają np sterowniki...które właśnie z uwagi na późniejsze" JAJA z działaniem innych urządzeń powinny byc odinstalowywane za pomoca programów specjalnych do tego przeznaczonych

 

 

Genocide, dnia 26 Cze 2014 - 03:45, napisał: snapback.png

pogrzebać w płycie głównej musisz - niezależnie czy to dziadek sprzed 10 lat czy najnowsza płyta główna problemy sa zawsze podobne - czasami płyta "sama" zmienia ustawienia ( lol )

W życiu miałem kilkadziesiąt komputerów - i czasami nawet na tych najlepszych płytach głównych zdarzały się "ciekawe akcje" w postaci "resetu" ustawien PCIE / grafiki na płycie głównej... zaraz po zmianie na inny sprzęt - nie widzę tutaj niczego dziwnego.

Jest kilka trybów , które mogłby zaszkodzić "nowemu sprzetowi" więc płyty dmuchając na zimne resetują te ustawienia.

Płyta lubi czasami ustawiać po takim zabiegu pewne kroki PO SWOJEMU... polecam zajrzec tam i zrobić PO SWOJEMU.

Jeżeli o tym nie wiesz-nie wiecie- to troszke pokazuje "wiedzę" ... no ale to ja jestem gnojony

 

Genocide, dnia 26 Cze 2014 - 03:45, napisał: snapback.png

może masz jakąś "ciekawą wersję" tych gier, które maja blocka jakiegoś... teoretyzuje po prostu

No czego tutaj nie rozumiesz?nie rozumiecie? sa gry beta, które po prostu ŹLE działają...bez odp łatek to tragedia.

Po zainstalowaniu łatek sa ładniejsze i działają z reguły szybciej... może akurat ma wersje, która nie działa szybciej niż owe 25 klatek? wielokerotnie się z tym problemem spotkałem, zwł że testowałem wiele beta gier dla różnych serwisów. ot taka ciekawostka.

 

Genocide, dnia 26 Cze 2014 - 03:45, napisał: snapback.png

W grach najbardziej liczy sie: szybka karta grafiki oraz dośc duża ilośc pamięci operacyjnej ( polecam 8GB )

nie no jeszcze oczywiście kolor kabli i wielkośc obudowy... no bez jaj

 

Doradzacie mu wymiane procesora - TAK sprzęt mu będzie działał na pewno szybciej - ale to nie rozwiąże problemu tego, że karta grafiki, która obecnie ma POWINNA działać normalnie/szybciej niż to co miał wcześniej. Skok wydajności w grach powinien być od razu zauważalny! Może nie 200klatek więcej, ale te 2-5 klatek na prawdę jest zastanawiające?! Tutaj "blokada procesora" nie ma z tym nic wspólnego - nie o to w tym akurat przypadku chodzi ( mimo, iz na pewno zmiana kompa na szybszy by mu wiele dała ) ...  kolega mowi o skoku 2-5 klatek! a nie że karta nie rozwineła pełni skrzydeł - ot taka róznica... bo na pewno je rozwinie z lepszym procesorem ( tak, z lepszym procesorem, lepszymi pamięciami, lepsza płyta główną i lepszym dyskiem twardym )... problem do rozwiązania na pewno nie leży tutaj w procku.

 

Genocide, dnia 26 Cze 2014 - 03:45, napisał: snapback.png

spokojnie można grać w najnowsze gry na głupim  ( pierwszym ) core2duo ( o generacjach 7,8,9 nie wspominając, a już o OC to nawet nie mówię  )... kwestia dobrania konfigu

 

heh... a co w tym dziwnego? prawdopodobnie , gdyby GTX295 którego posiadam miał obsługę dx11 zapewne zagrał bym w niejedną grę na ciekawych ustawieniach...a mam "tylko W3520 podkreconego do 4.2GHz i wszystko hula nader miło... ( prócz grierek dx11 )

 

a co do procesora - znajomy ma poczciwego e5500 , do którego dokupił radka 6970 -  blokady procesora w wydajności  na tym nie zauważyłem... skok wydajności po przesiadce z GTX280 - MEGA...

 

polecam trochę "pokombinować" z ustawieniami komputera zamiast "dziwić się" moich złotym poradom a na pewno problem jest szybszy do rozwiązania kolego niż myślisz.

Jeżeli uznasz moje rady za zbędne ( po przeanalizowaniu ich oraz ich zastosowaniu ) i nie bedą pomocne w żadnym stopniu - to bardzo przepraszam...

 

jak i każdego bardzo  przepraszam, że w ogóle smiałem cos doradzić.

 

pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Genocide
Link to post
Share on other sites

Mam już szczerze dosyć ludzi ograniczonych swoim pojmowaniem do tego stopnia, że nawet nie zdają sobie sprawy z tego jakie bzdury wygadują, ale nie przeszkadza im to bronić tego idiotycznego stanowiska.

 

odinstalowanie wszystkiego z komputera "firmowo" to najlepsze wyjście to gratuluje - potem sobie zainstaluj jakiś "firmowy" pakiet do czyszczenia kompa i zobacz ile śmieci zostawiają np sterowniki...które właśnie z uwagi na późniejsze" JAJA z działaniem innych urządzeń powinny byc odinstalowywane za pomoca programów specjalnych do tego przeznaczonych

O, to chociażby. Od tego wieje taką amatorszczyzną, głupotą i brakiem wiedzy, że aż mi się odbiło. Jakie "firmowo", jakie "programy specjalne do tego przeznaczone". Pomijając już fakt, że właśnie wszelaki soft czyszczący robi najwięcej problemów, to myślisz, że jak te programy działają? Usuwają coś za pomocą prośby, modlitwy czy zaklęcia? To wszystko można zrobić ręcznie, poprzez narzędzia systemowe, mając nad wszystkim pełną kontrolę i robiąc to pewnie i bezpiecznie. Tylko że jak ktoś jest głupi to nie wie jak i potem łazi i poleca programy specjalne.

 

Tutaj "blokada procesora" nie ma z tym nic wspólnego

 

problem do rozwiązania na pewno nie leży tutaj w procku

Nie? A to dlaczego?
To ja powiem inaczej, jak będzie trzeba przelać wodę z jednej wanny do drugiej, to też stwierdzisz, że niczemu nie jest winna stołowa łyżeczka której się do tego używa, że wiadro jest kompletnie zbędne i nad wyraz, wystarczy łyżeczką szybciej machać, a tak w ogóle to wina twardej wody i spisku cyklistów, żeby wiadra się lepiej sprzedawały.

Na tym forum mamy pewną politykę, gdzie odsiewamy wypowiedzi osób głupich jeśli te w głupocie się usilnie utrzymują i choćbyś wierzgał nogami i recytował prawo do wolności słowa, to opowiadając tutaj takie herezje zostaniesz stąd wywalony, dla dobra ogółu, dla utrzymania porad na poziomie, dla mojego świętego spokoju i dla zapewnienia kompetentnej i rzetelnej pomocy autorowi tematu.
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Sugeruję chociaż tymczasowy ban dla Genocide-a za wprowadzanie niedoświadczonych użytkowników w błąd.

 

dla dobra ogółu, dla utrzymania porad na poziomie, dla mojego świętego spokoju i dla zapewnienia kompetentnej i rzetelnej pomocy autorowi tematu.

Link to post
Share on other sites

 

 

kupujmy wszystko co najnowsze - przeciez o to chodzi producentom.

 

Po raz kolejny pierdzielisz takie bzdury, że od czytania bolą oczy. Połączenie skrajnie debilnej treści z ortografią i składnią analfabety - genialne combo. Przeważnie w podobnych sytuacjach staram się kontrolować język i emocje, ale tutaj inaczej niestety nie można, bo to, co chrzanisz, może okazać się dla kogoś szkodliwe. Jesteś idiotą i dobrze radzę, abyś więcej nie udzielał się w podobnych tematach.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Ja się przesiadłem z gtx460 1GB na gtx750ti i szału nie ma, ale jest na pewno dużo lepiej a przede wszystkim większa wydajność a dwa razy  mniejsze zużycie prądu i chłodniej :)

Wynik w 3Dmarku11 na

GTX460   :   P4217   

GTX750ti :   P5854

Ale mój procek chociarz też już leciwy ale to już inna technologia i tak bardzo nie ogranicza kart , wiec twój wynik to na 100% wina starego CPU

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

 

 

co wy za pierdoły mu wmawiacie... koleś zakupił o całe generacje nowsza karte grafiki, która totalnie jakby ma zamuła. i przyrost wydajności 2-5 klatek? taaa

 

Tak... wiele jest winny procesor zgodze się z tym w 100% ale! ale ten "koleś siedzacy w płycie głównej" nie może aż tak ograniczyc o niebo lepszej grafy.

 

... sama grafika powinna ruszyć przynajmniej FPS 2x w zwyż! no bez jaj... polecam odinstalować stare stery ( najlepiej jakimś programem ) i zainstalować najnowsze do swojej karty.

 

ew. pogrzebać w płycie głównej musisz - niezależnie czy to dziadek sprzed 10 lat czy najnowsza płyta główna problemy sa zawsze podobne - czasami płyta "sama" zmienia ustawienia ( lol )

-  pooglądaj bios-a i szczegóły PCIE łącznie z video co masz powłączane a co powyłączane - coś tu nie halo - zamuł total

 

rozwiązaniem może się także okazać - łatka do gry - może masz jakąś "ciekawą wersję" tych gier, które maja blocka jakiegoś... teoretyzuje po prostu jak rozwiązac problem.

 

bo najgłupsze co można koledze teraz doradzić przy rozwiązywaniu problemu "kup nowy procesor albo najlepiej całego kompa zmień" , problem wydaje się prosty do rozwiązania - trzeba pogrzebac trochę. ehh

W grach najbardziej liczy sie: szybka karta grafiki oraz dośc duża ilośc pamięci operacyjnej ( polecam 8GB ) spokojnie można grać w najnowsze gry na głupim  ( pierwszym ) core2duo ( o generacjach 7,8,9 nie wspominając, a już o OC to nawet nie mówię  )... kwestia dobrania konfigu

 

 

 

BZDURY!

:facepalm: o w mordę,ale się uśmiałem!!! :D  :D ,stary o czym ty za przeproszeniem p...,nawet dla mnie posiadającego naprawdę niewielką wiedzę na temat komputerów to co napisałeś to są kompletne PIERDOŁY,a najgorsze w tym wszystkim jest to że taki "fachowiec"  skręca komputery kolegom a potem na forum sto tematów POMOCY NIE WIEM O CO CHODZI.

Edytowane przez sting3572
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...