Skocz do zawartości

Jakie chłodzenie


Recommended Posts

Właśnie wiem że jest taka mała różnica na wstępie mówię że wentylatory będą w przypadku h100 wymieniane na sp 120 ale jak ma się hałas w obu przypadkach w z jednej strony wygląd h100 przypadł mi do gustu ale z drugiej strony robię komputer pod cisze

dobra a może takie pytanie do 500zł nie złoże cichego i dobrego chłodzenia wodnego tylko na procek

wentylatory bym miał 2x120 i taka tylko chłodnica wchodzi w grę 2x140 sie nie zmieści tylko 2x120

Link to post
Share on other sites

 

Blok CPU:         EK Water Blocks EK Supreme LTX - Acetal CSQ                           ~140 zł

Rezerwuar:       EK Water Blocks Reservoir Combo DCP 2.2                                  ~110 zł

Pompa:             EK Water Blocks EK-DCP 2.2                                                         ~145 zł

Chłodnica:        Alphacool NexXxoS XT30 Full Copper 240mm                                ~160 zł

Złączki:             10mm (3/8') złączka choinkowa NK10 G1/4 - silver nickel               ~ 9 zł x 6 

Wąż:                 Masterkleer wąż 10/16 (3/8"ID) UV-active White                              ~20 zł 

Wentylatory:     Scythe 120mm KAZE-JYUNI Slip Stream 1600rpm                           ~30 zł x2

 

Suma:                                                                                                                      ~700 zł

 

Oczywiście możesz zejść z ceny lub lekko ją zwiększyć i zakupić złączki skręcane. O wiele lepiej się prezentują, chyba że nie zależy Ci na wyglądzie. 

Link to post
Share on other sites

Które z tych części mogę kupić używane, (chodzi o to by były jak ramy -nie śmiertelne)tak by nie straciły wydajności na pewno pompa odpada i chyba złączki.

A takie pytanie

Wentylatory:     Scythe 120mm KAZE-JYUNI Slip Stream 1600rpm

Moje wentylatory będą złe?
Link to post
Share on other sites

posiadam 4 sp120 a co do ceny lepiej zbierać i kombinować z tym czy lepiej te h220 bo jak widzę znowu się do tej ceny zbliżamy jeśli do tego procesora nie warto takich rzezy to co mam włożyć o phanteksta się martwię po przeczytaniu tego:

http://forum.benchmark.pl/topic/134879-wooden-benchtable/

Link to post
Share on other sites

Ten Phanteks jest jeszcze niekupiony? Możliwe, że wada produkcyjna się zdarzyła lub źle zamontowany. Najłatwiej oczerniać danego producenta. Użytkownik Silver Fox ma w fractalu r4 tego Phanteksa więc możesz się go spytać.

Chłodzenie cieszy się wysokimi opiniami 

Link to post
Share on other sites

Wydajnościowo Phanteks ph-tc14pe jest zbliżony do h100. Różnica 1-2 stopni. Nie ma co sobie głowy h100 zawracać.

Ten Phanteks jest jeszcze niekupiony?

Zauważyłem że się na początku nie zrozumieliśmy to jak w końcu w sierpniu brać i5 3570k + phantekst czy corsair
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...