Skocz do zawartości

Wooden BenchTable


Recommended Posts

Witam

Jest to mój pierwszy worklog i zarazem pierwszy modding.

W związku z tym iż posiadamw mojej budzie graphite 600t dwa kolosy a mianowicie:

Phanteksa PH TC14PE oraz Radosława 7990 musiałem kombinować jak ulżyć laminatowi zarówno grafiki jak i mobo. NIe wygląda to dość ciekawie (cooler jest podparty metalowym "czymś" a grafika podwieszona linką) więc wziąłem sprawy w swoje ręce.

itak się wszystko zaczęło

Moja pseudo obudowa bd. miała wymiary odp wys x szer x dłg 18x36x45 cm

proporcje blatu na którym będzie leżeć mobo są takie same jak płyty ATX czyli 5/4

to tyle na razie suchych informacji

tak to sie na razie prezentuje; póki co czeka cierpliwie na skręcenie a wcześniej jeszcze na wywiercenie stosownych otworów także na kable itp

 

http://zapodaj.net/images/5354877842fcc.jpg

 

mam nadzieje że znośna jakość

Plany na przyszłość (oby jak najmniej odległą) to:

wymaina konfiguracji na i7 4790k + mobo od asusa

oplot na kable

zrobienie z komputera dzieła sztuki :D

jeżeli mielibyście jakieś zastrzeżenia czy coś w tym stylu to walić śmiało bo w tym temacie jestem "newbie" :D

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

zapomnaiłem dodać że materiał na benchtable to skeljka brzoza 10 mm

najprawdopodbnie w weekend kiedy będe miał więcej czasu to:

  • zrobię otwory na kable
  • zrobię jakieś mocowanie do grafiki ze skeljki lub drewna
  • zmontuje całość i pomaluje lakierem

Mam jeszcze pytanie dot oplotów. Po uważnym przejrzeniu oferty darmacza doszedłem do wniosku że gotowe przedłużki będą za drogie natomiast samodzielne oplecienie to będzie duże wyzwanie a przy moich kablach do grafiki niemożliwe gdyż są to bardzo dziwne kable i nie mogę opleść ich oplotem pojedynczym

czy wg Was dobrą opcją będzie zrobienie pojedynczego oplotu na cały kabel + rurka termokurczliwa?

czy lepiej mimo wszystko oplatać pojedynczo?

zamierzałem zrobić wszędzie ładny czarno-krwisty "makaronik" spięty klamrami ale jak mówiłem kabel 6+2 pin nie ułatwia zadania a chcę by wszystkie oploty były takie same

i jeszcze jedno: czy czerowny kolor na płytach asusa to zwykły czerowny czy "krwisty"?

bo ze zdjęć nie da sie jednoznacznie wywnioskować

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...