Skocz do zawartości

Co jest wygodniejsze do gier samochodowych ?


  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na czym grasz w gry wyścigowe/samochodowe ? (np. GRID 2,NFS,F1)

  2. 2. Na czym grasz w FPS-y ?

    • Pad
      0
    • Klawiatura + mysz


Recommended Posts

Witajcie.
Jako że na forum sporo mamy graczy chciałbym dowiedzieć się od was czego używacie do gier samochodowych/wyścigowych. W tym celu stworzyłem ankietę jednokrotnego wyboru. W  grach typu FPS nie idzie mi zbyt dobrze(czyt. lamię mocno) lecz mimo to lubię ten gatunek. Kiedy zaś uruchamiam dajmy na to GRIDA 2 to od razu chwytam za pada po czym rozgrywka zazwyczaj kończy się po 10 minutach kiedy cały czas się ślizgam i wypadam z trasy, myślicie że to kwestia poświęcenia dłuższej chwili na opanowanie jazdy czy też wpływ na to ma to na czym się gra ? (masło maślane)
A jak to jest z wami, na czym zwykle gracie w tego typu gry ?

2 ankieta stworzona z ciekawości :)

Edytowane przez dzejC
Link to post
Share on other sites

Od niepamiętnych czasów w samochodówki gram a klawiaturze ;)

 

Jedną z pierwszych gier był Grand Prix Circuit

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/7/72/Grand_Prix_Circuit_PC.png

 

Wiem, dzisiaj to już zakrawa na głupotę. Jednak szkoda mi kasy na dobrą kierownicę, a i miejsca na jej zainstalowanie mało.

Palcami po kursorach podczas jazdy przebieram jak mało kto :D (chwalipięta)

Jedyne co doskwiera to brak kontroli nad pedałem gazu, wiadomo: jest/nie ma.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ojapierdziut pamiętam tę gierę u sąsiada chyba na ZX Spectrum. Nie miałem wtedy komputera, więc zajarany byłem jak pedofil na festiwalu mażoretek. Ale wracając do tematu: w samochodówki cisnę obecnie na padzie od X-klocka i bardzo sobie chwalę (polecam worm), analogowe galki i spusty odpowiadające za gaz i hamulec dają sporo frajdy. Poza tym pad jest dość uniwersalny bo i w platformówki z córką pociśniemy we dwoje w Trine a i w sportowe można wybornie pogiercować. Kierownica wiadomo do jazdy na ekranie najlepsza, ale kosztuje niemało a i cale biurko zajmuje. W moich warunkach finansowo-przestrzennych, rozwiązannie nader mało praktyczne. Kiedyś miałem taki budżetowy zestaw Tracera: kierownica + pedały + lewarek zmiany biegów. Młóciło się w NFS Underground aż się GF 5700 gotował...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...