Skocz do zawartości

iPhone 5/5c vs LG G2 vs Nokia Lumia 925


Recommended Posts

Siemka. Mam do wyboru te 3 telefony. Nie wiem na który się zdecydować, mam nadzieję że pomożecie mi wybrać najlepszy. Najbardziej mi zależy na dobrej jakości muzyki na słuchawkach, dobrym ekranie, płynnej pracy systemu oraz na wysokiej jakości zdjęć i żeby wytrzymywał na baterii chociaż jeden dzień. Z tych wszystkich telefonów Lumia jest najtańsza bo kosztuje 1300 w Media Markt'cie, LG G2 kosztuje 1550 a iPhone'a bym musiał sprowadzić z zagranicy za 1500 ale mi to nie przeszkadza. Mam nadzieję że będziecie obiektywni i nie będziecie pisać czegoś w style że ajfon to gunwo albo że na wp nie ma aplikacji :) z góry dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Lumia - całkiem fajny ekran dosyć ładna jakość wykonania, brak możliwości rozszerzenia pamięci masowej, system operacyjny w ciągłej budowie ma jeszcze dużo drobnych mankamentów.

 

LG - całkiem przyzwoity telefon fajny ekran, android, nie posiada żadnej super wydajnej specyfikacji całkiem przeciętny telefon

 

iPhone - ładne i solidne wykonanie całkiem ładny wyświetlacz, brak możliwości rozszerzenia pamięci masowej, mimo przeciętnej jak na dzisiejsze czasy specyfikacji nie uświadczysz żadnych zacięć nawet przy najnowszych tytułach gier i za rok czy dwa lata kiedy będziesz zmieniał telefon nie stracisz tak bardzo na cenie ponieważ produkty Apple nie tracą tak szybko na wartości.

 

Do wszystkich tych telefonów jest całkiem sporo gadżetów i aplikacji appstore i google market jak wiadomo mają bardzo dużo płatnych jak i darmowych aplikacji nie ma co mówić że któryś ma więcej takich płatnych gdyż na każdy system są zupełnie inne aplikacje potrzebne.

 

No i android ma coraz częściej luki w systemie IOS jest systemem zamkniętym przez co ma mniej skaz oba powstały na podstawach linuxa. Co chodzi o windows phone jest to najświeższy system i ma chyba jak na razie najwięcej niedociągnięć.

 

Lecz to jest tylko moja opinia możesz się na niej sugerować wyborem.

 

Pozdrawiam :)


Lumia - brak możliwości rozszerzenia pamięci masowej 

LG - przeciętny jak na obsługę androida specyfikacja (android pożera całkiem sporo parametrów)

iPhone - brak możliwości rozszerzenia pamięci masowej 

 

Każdy z nich ma całkiem ładną stylistykę i jakość wykonania. iPhone na pewno nie straci tak bardzo na cenie za parę lat kiedy będziesz zmieniał na nowy telefon.

 

Windows Phone - system który cały czas jest w fazie przygotowywania do pełnej funkcjonalności dla użytkownika

Android - całkiem sporo luk systemowych i niestety duże zużycie podzespołów telefonu wersja 4.4 jest bardzo niedopracowana (sam z niej korzystam)

IOS - system zamknięty brak możliwości dużych zmian w oprogramowaniu bez "jb" lecz na tyle dobrze zoptymalizowany że poradzi sobie bez problemu ze wszelkimi dostępnymi na niego aplikacjami tu sugerować się mocno supporem puki jest nie będzie większych problemów

 

To jest tylko moja opinia na ten temat ale możesz się sugerować przy wyborze :)

 

Pozdrawiam :) 


kurcze myślałem że ten poprzedni referat się nie zapisał :P

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Lumia 925 ma słaby czas pracy na baterii jak i słabą jakość dźwięku na słuchawkach. Jakość zdjęć dobra, system chodzi płynnie, chociaż ma jeszcze braki (częściowo zostaną one usunięte przez WP8.1). Wyświetlacz nie jest zły, lecz ma przeciętną jasność.

 

iPhone 5 jest według mnie lepszą opcją niż 5c, 5 ma nieco lepszy czas pracy na baterii od Lumii, lecz i tak nie powala. Dobre zdjęcia, świetnie zoptymalizowany system jak i najlepszy sklep z aplikacjami. Nie wiem jak z jakością na słuchawkach, lecz opinie są raczej pochlebne. Dobry wyświetlacz, znacznie jaśniejszy niż w G2 czy L925.

 

LG G2 ma bardzo dobry czas pracy na baterii, lecz jest dosyć kruchy (obowiązkowo jakiś pokrowiec). Dobre zdjęcia, wyświetlacz też na plus, lecz jasność na poziomie L925. Nakładka LG jest dosyć lekka, więc nie powinien mulić za pewien czas.

 

Żaden z tych smartfonów nie ma slotu na kartę microSD.

 

Sebek19993 - G2 ma przeciętną specyfikację? O czym ty człowieku bredzisz? To nadal najwyższa półka wydajnościowa. Snapdragon 801 w obecnych flagowcach to jest to samo co S800 w G2, lecz nieco podkręcony.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Drogi kolego na procesorze specyfikacja telefonu się nie kończy... i też nie zawsze jak nawalisz najlepszy sprzęt do telefonu to będzie on działał świetnie i płynnie. Trzeba również pamiętać że baterie w większości telefonach jeszcze jak na razie kuleją a nawalanie za wszelką cenę podzespołów o super parametrach odbija się niestety na baterii. Wszystko zależy od kompatybilności sprzętu z oprogramowaniem ponieważ to daje największe rezultaty.

Link to post
Share on other sites

LG - całkiem przyzwoity telefon fajny ekran, android, nie posiada żadnej super wydajnej specyfikacji całkiem przeciętny telefon

 

 

Słucham :D?

Po takim newsie aż zaprzestałęm kontunuacji dalszego czytania tej wypociny.

 

LG G2 jest tylko przyzwoitym telefonem i nie ma żadnej super wydajnej specyfikacji tak?

To co MIAŻDŻY G2 pod względem specyfikacji(jednak musi być coś znacznie lepszego skoro jest przeciętny)?

Przecież to dalej najwyższa półka wydajnościowa mimo ceny 1200zł na wolnym rynku.Jest to najbardziej opłacalny zakup obecnie chyba na rynku jeśli chodzi o stosunek cena/wydajność a ty piszesz że przeciętny.

Jeden z najdłuższych cykli działania na 1 ładowaniu + bardzo dobry aparat łącznie z podzespołami z najwyższej półki nie może być przeciętnym.TO że tegoroczne flagowce są o kilka maksymalnie kilkanaście % bardziej wydajne to nie znaczy zę telefon jest przeciętny panie znawco :-)

 

Jedynym minusem G2 może być 16GB pamięciwew. nierozszerzalnej za pomocą karty mSD - i tyle.Wykonanie na poziomie samsunga, którego ludzie kupują w milionach także musi być "dobre".

 

Przypominam żę G2 to wg. wielu PRAWDZIWYCH ZNAWCÓW najlepszy telefon ubiegłęgo roku jeśli pominiemy Note 3(który wg. niektórych już nie jest telefonem).

Ja posiadałem tydzień G2 i mogę potwierdzić.

 

Autorze 

Jeśli nie potrzebujesz wydać niewiadomo ile pieniędzy na telefon i nie przestraszysz się 16GB (tylko?) pamięci którą można rozszerzyć za pomocą choćby mini pendrive za niewielką kwotę(jednak wystaje troszkępoza urządzenie) to jest to najlepsza propozycja jeśli chodzi o Androida.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

słabą jakość dźwięku na słuchawkach.
Nie przesadzaj z tą słabą jakością. Może nie jest dla audiofilów ale grają przyzwoicie jak na taką półkę cenową. Słaby dźwięk to za dużo powiedziane.

LG G2 gra bardzo czysto ale niezbyt głośno. Podobnie Iphone. Oba powinny być szybkie. LG wymaga jakiegoś pokrowca bo jest dość delikatny.

Link to post
Share on other sites

@Sebek19993

 

 

LG - całkiem przyzwoity telefon fajny ekran, android, nie posiada żadnej super wydajnej specyfikacji całkiem przeciętny telefon

Ty chyba nie widziales specyfikacji tego telefonu ani nie miales go ani razu w rekach....

 

Dla przypomnienia:

-procek snapdragon 800 4x2.3 Ghz

-ram: 2gb

-grafika adreno 320

-pamiec: 16gb

 

Z mojego doświadczenia jako posiadacza tego telefonu:

+mega dobra bateria!!!! w zyciu lepszej nie mialem

+super wyswietlacz (mialem juz amoledy i inne cuda, ale ten jest najlepszy)

+plynnosc dzialania systemu - na bardzo wysokim poziomie, osobiscie u siebie nie zauwazylem jeszcze ani razu jakiejs wiekszej przycinki, od LG mamy naprawde lekką nakładkę i dodatkowo w pełni customizowalną

+ani razu mi sie nie zawiesił a mam go ok 9 miesiecy

+bateria trzyma tyle samo ile na poczatku, a za specjalnie o nią nie dbam

+smukła obudowa, mimo, że to 5.2 cala to sie tego nie czuje "w ręce" :) wąskie ramki robią swoje :P

+po aktualizacji do KK tel przyspieszył

 

-aparat: jest super w swietle dziennym, ale jak jest nieco ciemniej to odszumianie na zdjęciach jest troche przesadzone

 

Oczywiście żaden telefon idealny nie jest, kazdy ma jakies bugi w sofcie itp.

W LG tez znajdą sie jakieś małe bugi, które mi osobiscie w ogole nie przeszkadzają bo ich nie widze :)

 

W kaazdym razie LG G2 to najlepszy telefon jaki do tej pory mialem. 

Link to post
Share on other sites

Myślę, że LG G2 będzie Pan zadowolony. Użytkownicy chwalą sobie ten telefon za długi czas pracy nawet przy częstym korzystaniu z internetu. A parametry mówią same za siebie. Sporo pamięci RAM (2GB), niezły aparat (13Mpix ze stabilizacją obrazu), 4-rdzeniowy procesor. Warto się mu przyjrzeć bliżej.

Pozdrawiam,

Doradca LG

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał iPhone 5. Wsparcie, aplikacje, wydajność.

LG G2 jest OK, ale sam android... cóż... sam wiesz - dziurawy jak ser szwajcarski.

Nokia 925 bardzo fajna jest, aplikacje wszystkie są - nie ma 20tu programów do pierdzenia, ale tylko 5 :) jeśli rozumiesz co mam na myśli. Tyle że bateria taka se.

Najlepiej przejdź się do salonu jeszcze i weź te 3 smartfony do ręki - to ważne żeby ci się podobał telefon i żeby ci dobrze w ręce leżał.

Napisz jak juz coś kupisz.

edit: nie mieszkam w Polsce wiec nie wiem jakie dokładnie ceny są, ale w Norwegii Lumia 1020 kosztuje nowa około 1200zł - ten fon w odróżnieniu do 925 może śmiało rywalizować z iPhone.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

..... hahaha niektórzy naprawdę nie potrafią czytać :) wielcy wyznawcy androidów jak dla mnie to ten LG może nawet szykować rano kanapki a i tak w płynności nie dorówna wielu innym urządzeniom. Specjalnie po przeczytaniu tych wszystkich postów które na mnie spadły jak grad z nieba wybrałem się do sklepu i sprawdziłem co w LG piszczy... Telefon może się podobać to fakt całkiem ładna stylistyka itd. ale tak jak myślałem wystarczył otwarty aparat, skromna gierka i przeglądarka zdjęć (to wszystko w tle) no i co i jajco telefon już zaczął subtelnie podpowiadać użytkownikowi że może lepiej jak by zamknął to wszystko... i tu jest cała przewaga iPhona możesz sobie naciepać aplikacji w tle ile Ci się żywnie podoba a telefon nie zwolni przy tak prostych czynnościach jak pisanie esemesa czy przeglądaniu zdjęć... 

 

Do autora: jeśli zależy Ci naprawdę na płynności i niezawodności to bierz iPhona ja sam niestety posiadam Sony Z1, który już "gigantem" nie jest aczkolwiek daje rade i porównywałem go z 5s wież mi lub nie ale każdy porównywany telefon z androidem który porównywałem w płynności z iPhonem wypadał słabo... A co się tyczy ceny hmm... już dawno firma z jabłuszkiem nie szokuje cenami skoro flagowce innych marek mają identyczne ceny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...