Skocz do zawartości

Jaki system do netbooka :)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 030366,

Recommended Posts

Witam,

 

Za parę dni będę miał netbooka bez zainstalowanego systemu. Jaki system polecacie ? W szkole mam Linuxa i mam 2 certyfikaty z podstaw zarządzania systemem. Windows również wchodzi w grę.

CPU: 2x1,86 Ghz Intel Celeron Dual Core.

RAM: 4GB

HDD: 500GB

GPU: zintegrowana 

Rozdzielczość: 1366 x 768 (11,6")

 

Zapytam przy okazji o RAM:

Co sądzicie o wlutowanym Ramie ?

Odpuścić sobie ? 

 

Link to post
Share on other sites

Windows, jakby co, też ci bez najmniejszego problemu pójdzie na takim sprzęcie. Co najwyżej możesz sobie SSD zamontować, żeby ci się szybciej uruchamiał.

Ja w swoim netbooku mam Intel Atom N570 (2x1.6) 2GB RAM i Windows 8 daje radę. Po zamontowaniu SSD uruchamia się nawet szybciej niż stacjonarny PC ;)

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz.

Mam jeszcze jedno pytanie, troszkę na inny temat, bo mój poprzedni został już zamknięty.

Co sądzicie o wlutowanym RAMie w netbooku?

Będą problemy z wymianą w razie awarii?

 

Co do tego dysku SSD.

W netbooku będę miał dysk HDD. Można go wymienić na SSD?

Nie wydaje mi się, żeby było miejsce na 2 dysk.

Edytowane przez Begawit
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do tego dysku SSD. W netbooku będę miał dysk HDD. Można go wymienić na SSD? Nie wydaje mi się, żeby było miejsce na 2 dysk.
 

Tak, wymieniasz HDD na SSD. Kwestia wykręcenia kilku śrubek, a wzrost wydajności odczuwalny natychmiastowo. 128GB starcza w zupełności na system i aplikacje, mi nawet zostało sporo wolnego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Co sądzicie o wlutowanym Ramie?

Mniemam, że nie będziesz mógł go rozbudować, jeśli w przyszłości planujesz dokładkę, to ja bym odpuścił.

 

Co do systemu, to już musisz sam wybrać, co Ci bardziej odpowiada. Myślę, że sprzęt nawet W8 od biedy by uciągnął , ale skoro znasz Linuksa, to możesz wrzucić tam coś z LXDE, które będzie śmigać o wiele lepiej od windowsowych metro-kafelków. Chyba zależy od Ciebie, w czym się lepiej czujesz.

Edytowane przez 030366
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...